VW Golf V ,1,4 BCA - teplota vonkajšieho vzduchu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

VW Golf V ,1,4 BCA - teplota vonkajšieho vzduchu

Príspevok od používateľa Thomasl »

zdravím,mám nasledovný problém a potreboval by som poradiť,
teraz v týchto horúcich dňoch mi auto na prístrojovke ukazuje nižšiu teplotu vonku ako v skutočnosti je t.j. keď je vonku ráno 20 C,mne to ukazuje 6 C,potom počas jazdy to ide ešte nižšie postupne až na -7,5 C ,pozeral som čidlo v nárazníku ,odpor má cca 750 Ohm pri 25 C,skúšal som prehodiť iné čidlo zo SEAT IBIZI 1,4 ,kde ukazuje dobre ,žiadna zmena ,meral som odpor vedenia so snímačom OK,po odpojení baterky na 10 min v poriadku ,ukazuje reálnu teplotu 30C,potom počas jazdy ten istý problém,auto má aut.klímu ,neparkujem ho na slnku,ďakujem vopred za pomoc
karo69
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 06.09.2018 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karo69 »

Tak problém bude v čidle, baterke, chladiči, máš tam veľa možností kde môže chyba byť, čo diagnostika?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak to by ma zaujímalo vysvetlenie ako tento problém môže spôsobovať baterka či chladič. :41c2:
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Tiež by som rad vedel ako je to stým chladičom a z baterkou. Zisťujem že mam málo znalostí chcem si preto rozširit obzor.
K veci, riešil som už na viacerých autách rôzne teploty a na 90 percent to bolo vždy vedenie a nestaci premerať ale rozbaliť a pozriet. U grupu to platí úplne, hnijúca kabeláž u každého ročníka a typu.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
marecko636
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 13.04.2017 17:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marecko636 »

mám to iste auto, odchádzaju mi všetky káble, počnúc dverami, cez airbagy až po káble v motorovom priestore. Zoxidované, niektoré až na prach.
Tiež sa prikláňam k názoru, že to bude zoxidovaným káblom, najprv skús vyčistiť konektor, potom nájsť konektor RJ a zmerať odpor vodičov medzi konektorom RJ a konektorom snímača
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

skusil som tam nahodiť miesto čidla 700 ohm odpor a zatiaľ to drži teplotu na tých 32 C,uvidíme čo ďalej...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných