Peugeot Boxer 2.0 blue hdi 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matres111
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.07.2011 18:38
Zdieľať na Facebook

Peugeot Boxer 2.0 blue hdi 2017

Príspevok od používateľa matres111 »

Dobry den mam problem dym my ide z vyfuku pri starte a dost ale potom nic ide vsetko ako ma nechapem preco auto ma 150000km
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to prvý príznak že sa niečo chystá.Tieto mororizácie rozhodne nepatria k zlým,len ako každý z týchto moderných dieslov má po určitých km potreby.Našťastie mnohé sa týkajú čistenia vecí v saní.Teraz to chce dobrého mechanika (diagnostika) aby išiel krok po kroku a prebehol celý menežment.Nie človek ktorý ak nie je zápis v registry chýb tak je všetko ok.Tu treba takého čo ide krok po kroku a odfajkáva...dobré,dobré nedobré.Prvý človek komu sa dostane auto nedobabrané šuflikantmy má pozíciu prakticky ideálnu,preto sa nesmú nedopustiť žiadne vymieńačky skusmo.Aj nástrel čo by to mohlo byť nemá zmysel,iba môže odviezť celú vec na zlú koľaj.Takže nikdy nepodlahnúť vábeniu ísť skratkami a skúšať na základe nejakého asi,skús,možno.Mnoho skratiek sa stretáva v jednom bode,v prázdnej peńaženke
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan , len keď sa povie A , treba povedať aj B. Vy sám robíte zahraničnú klientelu a z tohto fora možno 3 - 4ria by pripadali do úvahy. Nie je to troška málo na 3 miliony registrovaných vozidiel. Fakt, aj keď do SS by som poprosil (nie v okrese ale aspoň v kraji) jedného čo splňa tieto požiadavky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
matres111
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.07.2011 18:38
Zdieľať na Facebook

Peugeot boxer 2.0bluhdi 2017

Príspevok od používateľa matres111 »

Chapem auto je super ale uz bola menena prevodovka 90000km potom chladic inac nic je to 10paletova dodavka . Servis je iba v peugeot pravidelny servis noo ten dym ma zaskocil uz svieti kontrolka motora potom zhasne :(
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Matres-ak uz aj svieti kontrolka,tak znamena ze uz aj rj zaznamenala nejaku chybu,nejaku nezrovnalost.V pamati chyb uz bude chyba ulozena,ktora nasmeruje diagnostika na ten spravny smer.ale pozor,vycitanie chyb nikdy nestaci.Ani si nepisal,aky je ten dym?cierny,biely,ruzovy,oranzovy??A tak len na margo.Rok vyroby uvadzas 2017,nemas este zaruku?
matres111
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.07.2011 18:38
Zdieľať na Facebook

Peugeot boxer 2.0bluhdi 2017

Príspevok od používateľa matres111 »

Prepac mas pravdu dym je biely tak trocha do seda ale len pri rozjazde potom ok zaruka skoncila pred troma mesiacmi
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

matres-pis prosim jasne.Pri rozjazden?Pri kazdom rozjazde?Pri studenom,pri teplom motore?Alebo len po prvom rozjazde este so studenym motorom?Tie motory su chaklive na klapku,egr,a palivovy system.Ak chces napis mi ss.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Oco...všetko má svoje príčiny,a jedna z mnohých prečo nehorlím za opravy aut vo svojom chotári,je jednoduchá.Najprv urobia všetky hlúposti ktoré sa dajú vo vlastnej réžii,potom obehajú všetkých šuflikantov aby to rozdr..li úplne,potom prídu,teda chceli by. Nemám záujem opravovať po všetkých čo si pomýlili profesiu,mám záujem opravovať tomu,kto má problém a chce ho riešiť kým je ten problém poctivý,nie problém ktorý tam narobili šuflikanti idiotskými zásahmi.

Matres111....od samého počiatku to chce človeka čo vie rozlíšiť čo je dobré a čo zlé.Smerovanie v chybách bude určite,a rad radom treba overiť po tej línii všetko čo môže súvisieť.Overovanie a výmena nie je to isté ! Má to celkom obsažnú diagnostiku,ide celkom do hĺbky,takže...už len človeka čo jej aj rozumie
matres111
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.07.2011 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matres111 »

avelmak napísal:matres-pis prosim jasne.Pri rozjazden?Pri kazdom rozjazde?Pri studenom,pri teplom motore?Alebo len po prvom rozjazde este so studenym motorom?Tie motory su chaklive na klapku,egr,a palivovy system.Ak chces napis mi ss.
. Takto auto na parkovisku v nemecku stoji cca 3hod sem tam sa nastartuje aby som sa schladil kedze je 39c vonku medzi tym ho vypnem a zase prestartujem potom ked uz vyrazim z parkoviska zadymi ale poriadne ako s kotla to je dvojka trojka stvorka dam patku 90kmhod a ide vsetko ako ma raz sa my rozsvietila kontrolka motora potom zhasla auto ide normal kontroloval som nadrzku na chladiacu zmes je ok ziaden olej a voda je do plna :/ nechapem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

matres-nechladaj pricinu v olejovom systeme,nedaj boze v chaldiacom.Chybu mas v palivovom,alebo sacom.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Peugeot boxer 2.0bluhdi 2017

Príspevok od používateľa vsevetko »

matres111 napísal:Chapem auto je super ale uz bola menena prevodovka 90000km potom chladic inac nic je to 10paletova dodavka . :(
Ja by som povedal, že 10 paletová dodávka + spacia nadstavba s motorizáciou 2.0 ( bežna u osobných aut) po 150 000 km lietania na nemeckých diaľniciach bude už mať aj dosť. Už to nie sú tie staré poctivé trojlitre.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To takto posudzovať nejde.ja mám 6,5 tonu (ložná 6,5 m) zo spacou hore a iba 2,8 Hdi a pri 576 tis km ide ako hodinky pôvodné je všetko.Auto na dlhších cestách čo dostáva presne čo potrebuje ide miliony km.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

- V záujme zníženia prevádzkových
nákladov bol interval servisných
prehliadok motora predĺžený zo 40 000 km
na 48 000 km, prípadne na 2 roky
Porovnávať to so 6,5 t, ktorá má obmedzenú rýchlosť na 90 km/h s týmto expresným prepravovaním po neobmedzených nemeckých diaľniciach.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci ja to nevidím prvý raz,je to všeobecne platná vec,ľudia nerozlišujú dopady-otáčky,výkon,rýchlosť a zaťaženie.Z toho potom vzíde tak skreslujúca informácia. Je zaujímavé ako vedia ľudia pochopiť že niečo nesedí v kombinácii velký ťažký voz a maličká kubatúra.Z rýchlosťami to veľa nemá
matres111
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.07.2011 18:38
Zdieľať na Facebook

Peugeot boxer 2.0bluhdi 2017

Príspevok od používateľa matres111 »

Tak mam olej v chladiacej nadobe povedal my znami ze to moze byt aj turbom ktore je chladene tak isto vodou ale pravdepodobne je to prasknute tesnenie pod hlavou :/ noo neviem urobilo 8000km a jazdilo no asi uz to urobilo poriadnu dieru a preteka... noo chlapy neviete co ma caka cena a tak chcem to odniest do peugeot...

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných