Opel Vectra C 6 st. Automat 1.9 , 110 kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Opel Vectra C 6 st. Automat 1.9 , 110 kW

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Dobrý deň, som nový majiteľ nie až tak novej Vectry C Caravan :-) (2007), auto jazdí skvele (mám ho iba dva týždne).

Je tam automat k motoru 1.9 110 kW, jedná se o to, že dnes som si všimol, že z 3 prevodového stupňa na 4 stupeň automat zaradí až po dosiahnutí cca 3000 otáčok, to znamená, že mu to chvíľu trvá, ale preradí.

Všetky ostatné stupne radí absolútne plynule a doteraz sa toto nikdy nestalo (stalo se to zatiaľ iba 2x dnes, resp. mám dojem, že predtým radil z 3 na 4 trochu skôr), ide mi o to, že čo vlastne ovláda automat respektíve môže sa jednať o potenciálnu závadu ?

Ďakujem.
mato.wrc
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 28.04.2007 11:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.wrc »

V prvom rade si nenapisal kolko ma auto km, kolky si majitel, ci ma pravidelny servis a vymenu olaja (v prevodovke).....v druhom rade kazdy kto si ako nove kupil v roku 2007 vectru kombi automat bol but taxikar alebo hocikto len nie matka kotra jazdi na nakupy 15000km rocne :-((....takze auto ma na beton viac ako 400 000km.....Istota je len jedna....uz to bude len horsie (ten 110kw motor ma na 2 strany problemov...precitaj si opel forum).....bez urazky ale 10 rocny automat si kupi but automechanik kotry sa venuje repasom automatov (ked pises tak to asi niesi) alebo laik......zbav sa toho kym sa da...vrat to predchadzajucemu majitelovi ze to ma skrytu vadu alebo to predaj dalej.....ak to vôbec niekto kupi
matusjuhas@gmail.com
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.11.2014 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matusjuhas@gmail.com »

@mato.wrc to je taký logický komentár. Vráť to predošlému majiteľovi hoci tomu možno nič nie je a vyhovor sa.
Áut s "legendárnymi" motormi/prevodovkami je tu mnoho.
Za týždeň tu bude téma: Kupujúci chce vrátiť auto a vyhovára sa na chybu, ktorá sa neprejavuje.
A budú mu radiť kašli na neho, nech s tým ide na súd, ... :-)
Pokiaľ sa presne nevie čo s tým je, je predčasné vynášať súdy nad autom/motorom/prevodovkou.
Ak by sme boli takí bohatí, tak si ľudia kupujú len nové autá :-)
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Dakujem za zaujimave odpovede (hlavne od mhlavaty :-)).
Som si pomerne dost vedomy procesov prebiehajucich pri radeni A/T, pointa je, ze napriek tomu zatial nemozem vediet zhodnotit, ci sa jedna o zavadu, buducu zavadu alebo je to o.k., nakolko automat funguje, napr. dnes absolutne bez problemov, mozno som na to iba moc slapal a A/T to vyhodnotil ako poziadavku na vyssi vykon...
Mam v plane z preventivnych dovodov vykonat diagnostiku prevodovky.

Pre mato.wrc - olej v automate bol meneny pred cca 20 000 km, nemam vedomost, ze by auto bolo alebo muselo byt pouzivane ako taxi, km som si preveril (ak tomu mozeme verit) a hlavne auto je podla mna v dobrom stave.
Nie som mechanik ale v rodine jedneho mam :-), auto urcite nevratim, vybral som si ho, tak je moje a mne zatial plne vyhovuje, hold Vectra je asi podcenovana narozdiel od elity SK/CZ VW Passatu a Octavie :-), ale samozrejme dakujem za nazor.
gsxrr
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 26.10.2008 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gsxrr »

Kope ta prevodovka pri preradzovani? Hore-dole
Cuva auto alebo stojí ked si v miernom stúpaní máš zaradené D a pustíš brzdu?
Cukne s tebou keď chces úplne zastaviť?
Máš pocit ze viac preklzuje na niektorom stupni oproti ostatným?
Ak takéto príznaky nie sú mala by byť v pohode ta prevodovka
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Myslim, ze je tam prevodovka aisin xy, pouzivana u vela aut tejto triedy a roku vyroby. Pokial viem, radi trocha oneskorene, pokial je studena. Aj ked, kazda automobilka to moze mat naladwne trocha inac.Ked je zahriata, uz to nepocitujes. Je tak?
Northillus01
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 03.07.2019 20:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Northillus01 »

Zdravim, ta moja prevodovka nie je aisin, tie su pokial viem 5 stupnove a pomerne menej kvalitne, ako ten moj 6 stupen, ale ako som pisal, dnes to islo uplne v pohode vo vsetkych ohladoch, iba asi este nie som na to, ako to radi uplne zvyknuty a pravda je tiez, ze mam tak trochu obavy s nejakej pripadnej zavady (mam to auto iba 2 tyzdne), tak to auto moc sledujem, pocuvam atd. :-).
benz2
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 02.12.2013 16:56
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benz2 »

Skús pozrieť tento link. Pripadne daj do vyhľadávača tieto typy prevodoviek a potom pozrieť aj zahraničné fóra.Mozno tam bude k tým prevodovkam niečo podrobnejšie. 24 rokov jazdím z automatmi ale nič to neznamená v dobe keď sa vyrábajú zariadenia na obmedzenú životnosť. Ty máš hydromenič a to sú navyše kilometre v životnosti prevodovky. Aj teraz mám služobného Opla dizla automat a rovno ti poviem že motor z automatom a ten je Aisin 6 rýchlostný spolupracujú ako človek tlači na pedále,ako často brzdí , kedy využívam sekvenčne radenie.N

http://cze.kaps-parts.com/search-1-3-ca ... ectra-9825
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Podla toho to vyzera, ze predsa len aisin.
Asi mas fakt paranoju:-)
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Niektore prevodovky niektorych vyrobcov v spolupraci s motorom maju napr. v programe ak to ma DPF filter zmenu radenia, ktora sa nepovazuje za chybu ale je to tak naprogramovane aby napr. pocas regeneracie filtra prevodovka zmenila radenie a moze rychlost podrzat do trosku vyssich otacok. To je len moznost nemusi to mat kazdy takto riesene.
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Na viacerych vozidlach s touto prevodovkou, ako aj na mojom vlastom, pocitujem tento jav. Pokial viem, stava sa to, ked je studena.
Mysliim, ze to nieje zavada.
Ladislav8484
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 22.12.2018 15:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav8484 »

Budem k tebe uprimny. Kupil si auto ktorych sa aj tu predava iba par a aj to nikto nechce. Je to problem nie to predat ale vobec drzat to v pojazdnom stave. Kazda tato 1.9 prave co mas ty sa potyka s problemami vid Opel Forum a to aj v cechach placu co vlastnia tento model s touto super motorizaciou. Ty si si tu nadheru este zaduploval s automatom. :3035:
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

Automat od Aisin je to posledne coho sa v pripade toho auta musis bat.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Automat od Aisin je to posledne coho sa v pripade toho auta musis bat.
zato pred všetkým ostatným by som sa triasol od strachu. Hlavne písmen Z19DTH :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
aristoteles
Príspevky: 777
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Byt uprimny je jedna vec, povedat hlupost mimo temy je vec druha a to podstatnejsia.
Naposledy upravil/-a aristoteles v 06.07.2019 19:11, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 8 neregistrovaných