Peugeot 307 sw 2005 1.6 benzín

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

S troma malymi detmi prejst 3km po frekv. ceste bez chodnika, nesranduj..v dazdi, snehu, vetre...denne..prepac..volim auto
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

Este dodam ze kupujes stare a jazdene auto za 3000eur.
Tak nemaj ruzove okuliare ze to bude auto co vydrzi vsetko. Ked chces polnohospodarsky stroj bez udrzby kup si stary medak w124. 6valec hladky dizel a viac menej nebudes nic riesit ale ti zhnije...

Takze si nachystaj aj par penazi na opravy ci podobne...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

stanno napísal:S troma malymi detmi prejst 3km po frekv. ceste bez chodnika, nesranduj..v dazdi, snehu, vetre...denne..prepac..volim auto
Je škoda volačo písať , len tolko behni sa pozrieť na Myjavské kopanice ,alebo na Oravu či Kysuce - kludne v zime keď je tam meter a pol snehu ako chodia ich deti do školy.Vyrástli nám tu celkom pomýlené generácie, asi postavím imigrantom slavobránu.
Len taká spomienka na moje deti - tie nemali problém 3km prejsť v repe pekne s motykou, preto sa teraz za ne nemusím hanbiť. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

Ono niekdy a teraz.... Pozri premavku... Na takej orave sotva denne prejde cez najfrekventovanejsiu krizovatku 73000aut. Tusim tolko mal presov, kosice este o par tisic viac a bratislava ani nechcem vediet. Nehovor mi ze ty by si svoje deti dajme tomu 3-5-7 rocne pustil len tak peso vedla vytazenej cesty v spicke. Na bicykli je to take cudne a nedobry pocit. Krajnice su uzke a chodniky malo co...
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

Ako pozeram na scitanie dopravy hlavna tepna cadca 18 000 a tvrdosin 11 500 to su slabe pocty oproti 3top mestam ale co som tam siel tak doprava tragedia... Neviem ktory rodic pusti 3km vedla takej cesty deti

Ale odbocilo sa od temy.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

lilNoth napísal:307 pred FL skor nebrat... Asi by to musel byt velky cukrik aj ked NFU motor v roku 2005 mal porieseny problem s vysiacini ventilmi. Za 3jku kupis aj 2007 kusy.

Este ked chces super auto za malo laguna 2 ale iba po facelifte a motor F4R. Benzin, super motor
Ta Laguna 2 po facelifte sú ktoré ročníky? F4R je čo za motor?
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

Vsetko je na internete ci wikipedii :)
Ale inak od 2005 bol facelift a F4R je 2.0 benzin, spickovy motor. Vymenit rozvody, sviecky, remenicu a bude jazdit dlho. Dobre si rozumie s plynom, jeho brat z japonska zase je v tomto presny opak a plyn ho zabije.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

Zohnať po facelifte 307 sw v benzíne je takmer nemožná misia. Všetko sú 1.6hdi.. prežil by to tento motor, ak by popri tých krátkych trasách som ho raz do týždňa zobral po diaľnici 35km tam a 35 naspäť?

Alebo 1.6hdi je čistý prúser? čo 2.0 hdi?
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

1.6hdi fajn motor. Na slovensku je dojem ze je to zly motor... Ano vyzaduje specificku udrzbu a to zhodit vanu a vycistit, popripade prelisovat skrutku ci kupit nahradu ktoru vyrabaju tusim poliaci. Tak isto tusim zhavice sa tam zvyknu zapiect ci co. Neviem ja tuto vec by som menil ako sviecky, kazdych 50-80 tisic km. Neni to draha vec...
Je zaujimave ze u nas ludia co ho nemali alebo kupili rozbity kus nadavaju ale v zahranici sa bezne predavaju kusy s 300 000+ kilometrami.

Tiez sa budem opakovat treba kupit pekny a starany kusok coz do 3000 je trosku problem. Skor chod do benzinu. Pozri aj japonske auta. Je toho kopec a kvantum...
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

praveže u japoncov nič... aký tam je veľký kombík za cca 3000Eur? Honda nemá absolútne nič. Toyota len Avensis a ten zoženieš na Sk iba diesel.

Celkovo mám pocit že na východe je hrozne malý výber jazdených aut (slušných)
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

2.0hdi je fajn
Za mna mas na vyber vela. Ale skus pozriet
C5 2.0 benzin
Fiat, najskor Croma 1.9jtd, benziny su GM, nie su zle ale nestacia na fiatacke motoriky.
Japonske auta v benzine mas vela na vyber, za mna cudesny dizajn...
Ford focus
Renault megane ci skor laguna vyrobene po 3/2005
Saab ci volva su starsie kusky za tie peniazky...
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

C5 2.0 benzín - nezohnateľné (na východe 0 kusov)
Croma - nepraktický kufor - Croma je zasa len diesel - na východe 3 vylietané kusy

japonské kombíky?? kde aké? Civic bol len hatch.

Focus mám krátky - potrebujem predať.. v benzíne.. plne vyhovoval až na malý kufor - uvažujem zobrať kombík (ako plán B)
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

Dovolím si pripomenúť blízkeho príbuzného p307 a to xsara picasso. Už to bude rok čo si v rodine nevieme vynachváliť. Samozrejme s ohladom na cenu. Vychádza z podvozku xsary ale je hodne natiahnuté. Totiž rázvor má takmer ako C8/ulysse/phedra/807. Vzadu sú tri samostatné sedačky, kufor 0,5 kubíka. V predu je to pre mňa trochu kompromis ale zvykol som si. Podvozok bez pripomienok, jazdné vlastnosti ok, motor nfu. Treba pozerať tak 2006 a viac. Korózia takmer žiadna. A dá sa vystriehnuť aj dobrý kus. Mne sa podarilo jeden z posledných vyrobených (2010) po prvom majitelovy vykúpený v citrone na protihodnotu. V jednom kráme predaný, selý čas servisovaný, vykúpeny a mne predaný. Za 12 000 km mám priemernú spotrebu 8,6 l/100 km (podla tankovania, podla pp len 8). Trasy najčastejšie do 3 km tam a 3 km späť. Potom 5 tam a 5 späť a občas tak 100 km tam a 100 späť. Nad 100 len výnimočne. Značková rozvodová sada začína na 60 eurách. Brzdy a tlmiče za ceny ako na feliciu. Vďaka Bohu za všetkých tých ludí ktorý týmito autami opovrhujú a Len vďaka nim máme tak skvelé, nenáročné, trvanlivé, jednoduché a lacné rodinné auto.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

U toyoty najdes aj corollu verso. Je to vyborne auto. Je to priestrannejsie ako corolla combi. Ak okusis toto, uz nebudes chciet klasicky kombik.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

Roadrunner napísal:Dovolím si pripomenúť blízkeho príbuzného p307 a to xsara picasso. Už to bude rok čo si v rodine nevieme vynachváliť. Samozrejme s ohladom na cenu. Vychádza z podvozku xsary ale je hodne natiahnuté. Totiž rázvor má takmer ako C8/ulysse/phedra/807. Vzadu sú tri samostatné sedačky, kufor 0,5 kubíka. V predu je to pre mňa trochu kompromis ale zvykol som si. Podvozok bez pripomienok, jazdné vlastnosti ok, motor nfu. Treba pozerať tak 2006 a viac. Korózia takmer žiadna. A dá sa vystriehnuť aj dobrý kus. Mne sa podarilo jeden z posledných vyrobených (2010) po prvom majitelovy vykúpený v citrone na protihodnotu. V jednom kráme predaný, selý čas servisovaný, vykúpeny a mne predaný. Za 12 000 km mám priemernú spotrebu 8,6 l/100 km (podla tankovania, podla pp len 8). Trasy najčastejšie do 3 km tam a 3 km späť. Potom 5 tam a 5 späť a občas tak 100 km tam a 100 späť. Nad 100 len výnimočne. Značková rozvodová sada začína na 60 eurách. Brzdy a tlmiče za ceny ako na feliciu. Vďaka Bohu za všetkých tých ludí ktorý týmito autami opovrhujú a Len vďaka nim máme tak skvelé, nenáročné, trvanlivé, jednoduché a lacné rodinné auto.
vďaka za tip..na toto auto som trošku zabudol.. nie je mi sympatické, ale zvážim.

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných