Mercedes a209 - podsvietenie tachometra

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

BorecNaKonec
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17.09.2009 13:10
Zdieľať na Facebook

Mercedes a209 - podsvietenie tachometra

Príspevok od používateľa BorecNaKonec »

Zdravicko...chcel by som sa popytat...na danom vozidle prestalo fungovat podsvietenie tachometra...svietia len rucicky...nemal niekto taky problem?v autorizovanom chcu menit celu pristrojovku a dalej nejde ostrekovanie okien len ostrek svetiel...popripade kde najdem poistky v mercedese?dakujem za rady
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

To fakt majiteľ netuší kde má jeho auto poistky?!

https://www.carcarekiosk.com/video/2006 ... or/replace
BorecNaKonec
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17.09.2009 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BorecNaKonec »

Predstav si ze nie...nasiel som len jedny z boku na palubovke...btw niesom majitel...????len ho uzivam
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Poistky su na boku na palubovke, pod kapotou na strane sofera a vzadu v kufri. Su to casti riadiacich jednotiek teda SAM modulov, N10/1 pod kapotou, N10/2 v kufri, ak dobre pamatam F34 palubka a este je jedna s velkymi poistkami ako predistenie F32 ale tam su len velke poitky pre velkych odberatelov ako spominane SAM moduly a podobne. Podla toho treba hladat rozpis poistiek v jednotlivych moduloch. No samostatna poistka pre osvetlenie palubky tam nie je, je tam pre palubku ako celok. Treba skusit vybrat poistku palubky na chvilu a vlozit ju naspat alebo zalezi od typu spravit reset riadiacej jednotky, ostrekovac tiez treba len zmerat ci po aktivacii ide stava na motorcek, ci je vadny motorcek alebo je problem v aktivacnom tlacitku packe tiez sa da v diagnostike vidiet ci po stlaceni/aktivacii vidno, ze ci RJ vidi aktivaciu teda stlacenie na packe/tlacitku.
BorecNaKonec
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17.09.2009 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BorecNaKonec »

Dakujem za super odpoved...skusim sa vtom posparat...skoda ze auto s najazdom 40tisic ma taketo zavady...a to este ani dazd nevidelo
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

ak ma auto len 40 tisic tak tu je otazka- je este v zaruke? ak je tak sup sup do servisu, ak uz v zaruke nie je, tak darmo ma malo km, je to prosto uz stary vrak :).....ved ktoby co z toho mal, kebyze si kupis auto a 10 rokov na nom len jazdis bez poruchy a bez problemu? vies si predstavit kolko ludi by nemalo co jest???
naco by komu bolo v tom celom retazci take bezporuchove auto? teda okrem jeho majitela, ale bohuzial ten je tu len na to aby to cele zaplatil.....
BorecNaKonec
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17.09.2009 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BorecNaKonec »

Nie nieje uz v zaruke...je to rok 2008 len je jazdene len par krat do roka ked je pekne pocasie...skor to bude ako veteran nechane :zg282:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Skús natvrdo odpojiť na pár sekúnd autobateriu, tento typ závady mali Actrosy rv 2016, prístrojová doska zomrela, ale brnk zoskratovanie natvrdo ju zobudilo zo sna. Neskôr to robila celá séria, tak na túto závadu bola zvolavačka, natiahli nový softvér a odvtedy cca tri roky /330000 km to neurobilo ani raz, ale za ten prvý polrok asi šesť krát, pri 85000 km to upravovali. Takže skus autorizak ci tam nebola nejaká zvolavačka.
BorecNaKonec
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17.09.2009 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BorecNaKonec »

Bolo to v autorizaku...tam ze jedine vymena celej palubovky za 4000e...co mi pride hlupost...bateria bola odpojena...a nic
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ked je konecny vysledok vadna pristrojovka resp. nieco v nej urcite sa najde niekto kto to vie najst a opravit. Treba skusit najst. Viem sa opytat jedneho zajtra ak je zaujem.
BorecNaKonec
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 17.09.2009 13:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa BorecNaKonec »

Mozete sa opytat ci nema stym skusenosti dakujem
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Posielam do sukromnej spravy telefonne cislo na pana. Ma skusenost s tymi budikmi mal by to vediet opravit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní