Peugeot 307 sw 2005 1.6 benzín

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

martin BA napísal:vilaanalka mne je to uplne jedno ci sa meni alebo nemeni,viem kde to stoji 250 a nie 500 ako pisal oco13. mozno 307 sa neda vymenit za repasovanu,ale ostatne modely a plus citroeny sa menit isto daju. ja som tu temu naprav neotvoril.
307 nema torzky, ihlickove loziska. Miesate hrusky a slaninu. :3c90:
karo69
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 06.09.2018 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karo69 »

Neviem, no každé jazdené auto, ktoré ideš kupovať je mačka vo vreci, môžeš trafiť na seriozného a povie ako sa veci majú naozaj alebo na niekoho kto moc seriózny nie je. Prípadne na dobrý alebo zlý kus, ja by som v tomto možno kupoval nejakú staršiu oktávku, peugeoty akože nie sú zlé autá, ale jedinú skúsenosť mám s 308 sw, za mňa nesmrteľné, ale možno som mal len šťastie, teraz ho využíva švagriná a stále ide dobre, ale nežerie 4l/100km, ale cca 7:D
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

dakujem za informácie. Pomohli. Žiaľ nepodarilo sa predať staré auto, takže nič z toho.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

martin BA napísal:zacal riesit zadnu napravu ktora je nakoniec spolahliva,prehlad tu mam.
Zadná náprava NIE JE spolahlivá, lebo sa rozpadávajú silentbloky (original). A aj keď sme auto dostali darom na servise sme ho už dávno preplatili.
Napísal som aby si pozrel ako stoja kolesá, pretože tie silentbloky nepovolia naraz, ale postupne a auto sa mení na štvorstopé vozidlo.
A neverím že na SW dávajú iné silentbloky ako na krátku verziu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

Myslite silentblok 5131a4? Pre boha, ved stoji od 9 do 11eur...
Moje skusenosti auto z roku 2007 cez 200 000km naprava povodna, vymena sviecok ci cievky, rozvody a brzdy ci lambda cize uplne bezny servis.

Za mna ak natrafis na fajn kusok bude to dobre vozenie. Treba brat ale po facelifte :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kua chlapi tak ja asi žijem na Marse- čo mám z toho ak silentblok stojí 20 centov , keď za jeho prelisovanie pýta 40 evri???? a sú tam 4ks. Pritom rátanie ešte len začína- treba opraviť brzdové trubky a vymeniť hadičky - 50 (robota).Keď už robíš nápravu spravíme aj brzdy - 100eur, a ložiská tiež hučali 80 eur.Vieš čo zadná bola KO, ale rovnako je na tom aj predok a rátanie začína nanovo. A Keď si prídem po auto začnú tam všetci plakať nad tlmičmi alebo prasknutou strunou.
Zlatá Shade 120l - tá mechanika ani nevidela a prevodovka bola každú chvílu rozsypaná po celej garáži.V kržme som zohnal za flašu borovičky druhú a jazdilo sa.
Hento je francúz - príjemný milý ,podliezavý ale zoderie človeka z kože, drahšia už bola len alfinka.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

martin BA napísal:oco 13 ja viem na aky model sa zadavatel pytal....a aj som mu v prvom prispevku odpovedal ze taky mame v rodine a je defacto bez problemov...ty si v tvojom prispevku hned zacal riesit zadnu napravu ktora je nakoniec spolahliva,tak to neotacaj proti mne prosim.ste tu dvaja-traja na fore ktory mate potrebu sa vyjadrit ku vsetkym temam a modelom,a velakrat ste ich mozno videli iba na obrazku...svedci o tom pocet prispevkov...a aj preto sa pripajam do diskusii minimalne,nechavam priestor pisatelom,no citam to takmer kazdy den,takze aky-taky prehlad tu mam.
ok, tak sa pridam, sused mal tu z poslednych oxygen? ci tak sa to nejako volalo, ediciu, detaily iste poznate lepsie, 1,6, lestenka ale mal z toho nerva ze to zere aj male deti pri ceste, ledva lizal 10 zospodu, kazit sa mu to nestihlo, lebo to za chvilu poslal do sveta
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A ešte poznámočka prečo manželke vydržia nápravy na aute ledva 60t km. Prejdite si raz niekto trasu Šurany - Levice. Ukarajina a Rumunsko môžu ísť klačať do kúta ,taký tankodrom som nevidel ani v Turecku. :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

Pozeram na rozkreslenu napravu a su tam 2ks a nie 4. Diely ako brzdy, tlmic ci pruzina su extremne lacne. Ja v tomto nevidim problem. Lacne auto, lacne diely. Zadny kyb tlmic stoji 33eur, ate kotuc 16... To su drahsie a vrajze kvalitnejsie znacky... Ked sa to meni vsetko spolu aj cena za robotu bude prijatelne nizka... Ja nevidim ziaden problem, lacnejsia je hadam iba felicia a to ku vsetkej ucte je furik a nie auto. Naprava, brzdy ci hocico sa vysype na hocijakom aute, aj ten najhorsi motor v dejinach vie pri spravnom majitelovi vydrzat vecnost... Samozrejme aj dobrych cestach :) :)
Hento je francuz, je co za veta? Za to francuzske motory su ci boli od volva po mercedes? Ze maju s talianmi mozno 80-85% patentov co sa pouzivaju v autach...
Treba uznat ze roky 2002 az 2006 boli z hladiska aut tragicke a kazda automobilka mala problemy, ale treba povedat aj ze tunajsia modla VW mala tych pruserov najviac... Ale zoberte aj to najblbu-vzdornejsie auto a dajte ho hulvatovi a ho schasnuje jak decko hracku...
Pekna 307 1.6 NFU po facelifte bude spokojne sluzit za minimalne naklady dobremu majitelovi dlho.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

Este otazka. 307cky mali problem s tym ze sem tam vyhoreli niektore..neviete ktorych rocnikov sa to tykalo, resp. stretli ste sa s tym? Riesil to vyrobca zvolavackami? Auto do 2011 chodilo do autorizaku.

Pripadne, poradte alternativu..prentri deti v autosedackach + velky kufor + asi benzin (3km tam a 3km spat). Cena do 3000€.
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

lilNoth napísal:Pozeram na rozkreslenu napravu a su tam 2ks a nie 4. Diely ako brzdy, tlmic ci pruzina su extremne lacne. Ja v tomto nevidim problem. Lacne auto, lacne diely. Zadny kyb tlmic stoji 33eur, ate kotuc 16... To su drahsie a vrajze kvalitnejsie znacky... Ked sa to meni vsetko spolu aj cena za robotu bude prijatelne nizka... Ja nevidim ziaden problem, lacnejsia je hadam iba felicia a to ku vsetkej ucte je furik a nie auto. Naprava, brzdy ci hocico sa vysype na hocijakom aute, aj ten najhorsi motor v dejinach vie pri spravnom majitelovi vydrzat vecnost... Samozrejme aj dobrych cestach :) :)
Hento je francuz, je co za veta? Za to francuzske motory su ci boli od volva po mercedes? Ze maju s talianmi mozno 80-85% patentov co sa pouzivaju v autach...
Treba uznat ze roky 2002 az 2006 boli z hladiska aut tragicke a kazda automobilka mala problemy, ale treba povedat aj ze tunajsia modla VW mala tych pruserov najviac... Ale zoberte aj to najblbu-vzdornejsie auto a dajte ho hulvatovi a ho schasnuje jak decko hracku...
Pekna 307 1.6 NFU po facelifte bude spokojne sluzit za minimalne naklady dobremu majitelovi dlho.
Je to 2005. To je este asi pred faceliftom
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

Zhori ti kazde auto :) na to sa vykasli, treba dobre pozriet ci nebolo sprtane do elektriky, raz som tak na alfe objavil sprtanu kablovacku a nedostatocne zaizolovanu...

Urcite pozri Citroen C5 2.0 benzin. Dobre auto, dobry motor. Ked nie si pretekar. Jasne najdu sa ludia co povedia ze zerie olej. Hej zerie ako kazdy jeden motor zrat musi aby isiel, prvy presne 0.8litra na 10 000km :) a druhy 1.1 litra na 15 000km co nie je vobec tragicke

Volva su krasne ale tiez treba dobre vyberat.

Focus 1.6, ci fiat croma lacne vela muziky za malo penazi... Z kazdej automobilky mas na vyber vela
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

(3km tam a 3km spat)
::: :angr: :angr: :angr:Preboha , kolko si ochotný prejsť peši???? Ako 6 ročný prváčik som chodil každé ráno pred školou dva kiláky do obchodu pre raňajky a potom podobnú trasu do školy. Do domu pionierov to bolo 5km a to sme všetci utekali. Čo z tých detí vychováte :3c90: :3c90:
Naposledy upravil/-a oco13 v 01.07.2019 22:50, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

307 pred FL skor nebrat... Asi by to musel byt velky cukrik aj ked NFU motor v roku 2005 mal porieseny problem s vysiacini ventilmi. Za 3jku kupis aj 2007 kusy.

Este ked chces super auto za malo laguna 2 ale iba po facelifte a motor F4R. Benzin, super motor
lilNoth
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 21.07.2010 16:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilNoth »

oco13 napísal:
(3km tam a 3km spat)
::: :angr: :angr: :angr:Preboha , kolko si ochotný prejsť peši???? Ako 6 ročný prváčik som chodil každé ráno pred školou dva kiláky do obchodu pre raňajky a potom podobnú trasu do školy. Do domu pionierov to bolo 5km a to sme všetci utekali. Čo z tých detí vychováte :3c90: :3c90:
Tiez preferujem na 3km bike ci podobne ale ked vozi deti do skolky...

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní