525D alebo Jaguar XF?

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

BMW alebo Jaguar

Hlasovanie ukončené 29.07.2019 05:32

BMW
0
Žiadne hlasovania
Jaguar
1
100%
 
Celkom hlasov: 1

pinkpanther
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.06.2019 05:09
Zdieľať na Facebook

525D alebo Jaguar XF?

Príspevok od používateľa pinkpanther »

Chlapi, prosim o radu, rozhodujem sa medzi 2mi autami s cenovkou 10tis eur. je to

BMW 525D m-paket (2009) 6 valec, 150kw, 271tis km, repasovana A/T pri 230tis km, vymenena rozvodova retaz, menene predne ramena, baterka, tlmice alebo Jaguar XF 2.7D (2009), takisto 6 valec, 150tis km s garanciou 12 mesiacov na najazdene kilometre a technicky stav.

som nakloneny kupe BMW, bol to vzdy moj sen ale kedze idem investovat vacsinu uspor a chcem spravit spravne rozhodnutie, budem rad za kazdy nazor hlavne ludi co sa vyznaju do tychto 2 znaciek. nad inymi autami neuvazujem

Dikes
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Správne rozhodnutie bude ak sa im obom vyhneš...

U Jaguára máš záruku 12mes? A tú záruku ti dá autobazár? Nebud smiešny... A tú záruku máš vlastne na čo? Na najazdené kilometre? Silno pochybujem že na výmenu nejakých opotrebených dielov
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Väčšinu úspor „investovať” do auta? A ešte hentakého?! :::
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Re: 525D alebo Jaguar XF?

Príspevok od používateľa trucker694 »

pinkpanther napísal:Chlapi, prosim o radu, rozhodujem sa medzi 2mi autami s cenovkou 10tis eur. je to

BMW 525D m-paket (2009) 6 valec, 150kw, 271tis km, repasovana A/T pri 230tis km, vymenena rozvodova retaz, menene predne ramena, baterka, tlmice alebo Jaguar XF 2.7D (2009), takisto 6 valec, 150tis km s garanciou 12 mesiacov na najazdene kilometre a technicky stav.

som nakloneny kupe BMW, bol to vzdy moj sen ale kedze idem investovat vacsinu uspor a chcem spravit spravne rozhodnutie, budem rad za kazdy nazor hlavne ludi co sa vyznaju do tychto 2 znaciek. nad inymi autami neuvazujem

Dikes
Čas písania príspevku = mokrý sen :40bd:
pinkpanther
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.06.2019 05:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pinkpanther »

Preco si myslite ze je to taky zly napad? Ludia na fore sa velakrat vyjadrili ze dieselove jazdenky s 200tis km su v polovici svojej zivotnosti, samozrejme zalezi od majitela ako sa o ne staral.

Urcite by som nekupil auto ktore by som nedal predtym prezriet mechanikovi a napriklad co sa tyka toho BMW tak si myslim ze vacsina nakladnej prace uz bola spravena a 5kovy rad s 200hp uz tazko zozeniem v tej cene, skor ma zaujima co sa na tychto autach moze pokazit z dlhodobeho hladiska a je to nakladne na opravu :3035:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

vacsina nakladnej prace uz bola spravena
Tak potom prečo sa predáva????
5kovy rad s 200hp uz tazko zozeniem v tej cene
a ešte sa predáva aj za nižšiu cenu ako je bežné ??? Kua to je náhoda a čaká len na teba :40bd: :40bd: :40bd:
Ak by to bola naozaj výhodná kúpa tak sa neohreje na nete ani minúty nie takú dobu ako sa tu ty vypytuješ.
Dosť často zháňam rôzne veci cez inzeráty - a naozaj reakčná doba napríklad na sústruh je max pol hodinku , dlhšie sú na nete len totalne črepy.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pinkpanther
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.06.2019 05:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pinkpanther »

dlhšie sú na nete len totalne črepy.
Tak co je potom tym ultimatnym ukazovatelom crepovitosti auta? kilometre? rok vyroby? predsudky?
Ake by potom mali byt optimalne cenove a technicke parametre takeho auta?

Nie vsetci ludia chcu vlastnit 4 rocne skodovecky alebo VW s 100tis km v zakladke, aj ked nepochybne je to vyhodnejsie minimalne co sa technickej stranky tyka
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Moja odpoveď bola viac všeobecná - dobré veci sa predávajú mimo internetu , osobne v rodine ,alebo medzi kamarátmi. Ak sa niečo nemynie takto, ide to na net. Tam už číhajú ludia ,ktorí majú prehlad a jednoducho kšeftujú spôsobom - vystihnem dobrý kšeft a zarobím na ňom. Títo vychytajú dobré veci tak do hodiny ako sa zavesia na net a velmi často aj preplatia ak ich niekto predbehne.
Opakujem týka sa to rovnako aut ako domov, práčok, kobercov alebo psov.
Preto ak by sa ti konkretne vozy oplatili tak by boli dávno preč kým sa ty vypytuješ. lol
Nepoznám a ani ma nikdy nebudú zaujímať autá ktoré tu menuješ. Ale velmi dobre poznám asi všetky dostupné webové inzertné portály a mám vytvorených vyhladávacích agentov na veci ktoré hladám. Takže viem ako inzercia funguje. A ak predávam dobrú vec za prijatelnú cenu , tak ma neprekvapí ani telefonát o pol tretej v noci . lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

pinkpanther napísal:
dlhšie sú na nete len totalne črepy.
Tak co je potom tym ultimatnym ukazovatelom crepovitosti auta? kilometre? rok vyroby? predsudky?
Ake by potom mali byt optimalne cenove a technicke parametre takeho auta?

Nie vsetci ludia chcu vlastnit 4 rocne skodovecky alebo VW s 100tis km v zakladke, aj ked nepochybne je to vyhodnejsie minimalne co sa technickej stranky tyka
Ani ja nechcem vlastniť škodovečku, ale tiež nie "premiový" Jaguár či 5-er

Vieš si vôbec predstaviť aké náklady ťa môžu čakať pri 6 valcovom kachlovom motore? Auto čo stále 50k€+ jednoducho nebude mať servis v tej cene ako tá škodovečka
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Odpoveď na tvoju otázku znie otázka : koľko vozidiel ktoré máš vo výhľade je registrovaných na Slovensku? A koľko majiteľov uvedených áut je prítomných na tomto fóre? Keby si otázku smeroval na BMW fórum alebo jaguar landroverforum.cz tak sa tam dozvieš podstatne viac.
Tuná sú uvedené autá veľkou neznámou, nakoľko málokto z členov fóra túži po aute výnimočne komplikovanom a s nejasným pôvodom. A ísť u takmer desať ročného s financiami určenými iba na nákup vozidla je čistá ekonomická samovražda. Skús si pozrieť iba koľko stojí obyčajná pneumatika, ktorú nechtiac prerazis pri tescu na obrubníku. Ďalší servis a náklady Ťa môžu aj nemusia zruinovat, ale prečo si vyrábať problém keď nie je treba. Nikto tuná ti neradi aby si kúpil niečo z group simply clever, pretože dvetretiny prítomných vrátane mňa sme anti vw group a podobné geple. Určite aj v BMW je nejaký unikát, ktorý je finančne nenáročný a zároveň nie je uniformný tuctovy. A sir Hlavaty predáva unikát, len si prečitaj niekoľko užitočných rád od toho pána. Nikdy nikomu neradil zle.
pinkpanther
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 29.06.2019 05:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pinkpanther »

Vdaka chlapi za vsetky nazory, uz som pisal aj na BMW forum ale preco nezvysit svoje sance aj tu, mozno sa niekto najde kto dane modely vlastnil :2f93:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Každopádne sa pozeraj rôznymi smermi. Dnes ráno som zaspatý po nočnej vychádzal z parkoviska a nedal som prednosť maníkovi na nejakom velkom aute. Ubrzdil to , potom ma predbehol a zastavil a začal mi horekovať , že on na to auto šetril 20 rokov a kvoli mne ho mohol rozbiť. Čo som mu mal na to povedať???? Tak bacha aby si nedopadol rovnako - že ti nejaké howado nedá prednosť a rozbiješ si svoje vysnívané autíčko na nejakom črepe bezdomovca a ostanú ti len oči pre plač. :4012: svet je zlý . :d :D
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Písať na klub značky niekedy nie je dobrý nápad, najlepšie je len čítať, hladať témy o problémoch, ich riešenie, čo to stálo a tak...

Ten Brambor by bolo asi o niečo jednoduchšie servisovať (neznamená že by to bolo lacnejšie), Jaguár by bol na tom určite horšie, pretože by bolo viac problémov niečo kúpiť. Len tak som pozrel tlmiče a v ponuke je iba zadný a aj to len pre klasiku (pre vozidla bez elektr.regulacie tlmenia) a stojí 170€, takže niečo by si skrátka musel zložito zhánať a možno by si musel aj priamo cez autorizák a potom aby si neostal v šoku keby pýtali za jeden tlmič kludne 500€
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 11 neregistrovaných