Mercedes W140 S500 - snímač teploty v interiéry

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Mercedes W140 S500 - snímač teploty v interiéry

Príspevok od používateľa VinicP »

Ahojte. Prosím, potreboval by som poradiť, kde v aute by sa mohla nachádzať súčiastka A2108300772. Je to snímač teploty interiéru. V mercedese mi povedali, že diag ukázala že toto čidlo nonstop ukazuje -80 (alebo +80 nepamätám sa) stupňov. Kvoli tomu blbne klimatizácia. Zapne ju.. nachladí krásne, vypne.. a už nezapne. Jedná sa o auto Mercedes W140, S500L, rok 1997 (mamut).
Neviem či sem ešte chodí CVIRO - ten by asi vedel helfnúť - on vždy vedel nájsť takú schému.
To čislo stojí pár korún, len neviem kde ho hľadať - ked ho už budem mať. Dík za rady.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
slash23
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 03.08.2009 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slash23 »

V tom stropnom svetle,vidno take mriezkovanie,cely panel treba vybrat a je k nemu dobry pristup.Kukaj sem https://www.youtube.com/watch?v=kcCwn191RBw
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

fu.. to som sa prekvapil, že aj hentam by niečo mohlo byť. ALE tak má to logiku, že aj na takom mieste by mohlo byť nejaké čidlo. ALE pozri na link - to je súčiastka o ktorej sa bavíme a ked sa na to pozriem, vidím že cez to má prechádzať vzduch (podľa mojho názoru), ako keby to malo byť niekde pri radiatore, alebo vo výduchoch vzduchu, aby to zaznamenávalo teplotu vzduchu.

https://www.autokelly.sk/Product/VI-V30 ... 2/12483060
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Podla dostupnych info na nete a ak je cislo suciastky spravne, malo by sa jednat o cidlo teploty vyparniku klimy (A/C heat sensor). Vyparnik sa nachadza v interieri auta, v strede palubky, niekde pri podlahe. To cidlo bude niekde podla obrazka na lavej strane, ale mozno sa mylim.. Ale staci hladat a zamerat sa na konektor z cidla.
Na obrazku c. dielu 495.

Obrázok
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
slash23
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 03.08.2009 14:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa slash23 »

Mas pravdu,ked som cital ze pises snimac teploty interieru tak ma hned napadlo menil som ho minuly tyzden,ten je v tom strope a ten link co si poslal tak to je snimac pre vyparnik klimy ktory ti hlasi chybu,mal by byt dole na pravo od plynu...tu popisuju rovnaky problem ako mas ty https://www.benzworld.org/forums/w140-s ... -temp.html
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Dakujem. Toto som potreboval. Ked pride čidlo pustim sa do toho a ozvem sa. Dakujem chalani :* :300f:
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

No je to zaujímavé. To že mám zlé interiérové čidlo mi povedali priamo v mercedese kde auto bolo práve kvoli tomu aby to zdiagnostikovali. Tam mi povedali že "Interiérové čidlo" a dali k tomu to číslo. NO podľa toho čísla - je to čidlo ktoré sa nachádza tak ako ste napísali - je to vedľa šoférovej nohy.. vo vzduchovom tuneli. Lenže to čidlo je vlastne iba na 2zónovú klímu, (takže sú tam dve) a vlastne iba regulujú teplotu pre každého pasažiera zvlášť. A určite funguje, lebo je to vlastne obyčajný odpor.. - napojil som to na merák, ukázalo to nejaký odpor, fúkol som na to a nameraný odpor sa zmenil. Takže nič "zaseknuté" na +-80stupňov, tak ako hovorili v mercedese. Takže, čo tým chcem povedať je to, že SLASH23 bude mať asi pravdu - a čidlo v stropnici - je podľa mna smerodatné. Už som ho aj vybral, je tam nejaký motorček s lopatkami ktoré proste naháňajú vzduch z interiéru. A to je podľa mna interiérové čidlo teploty. Nie tie čidlá vo výduchoch ktoré iba zaznamenávajú teplotu ku každému pasažierovi zvlášť. Opravte ma ak sa mýlim. ALE nechápem prečo im to ukázalo na diagnostike. Uvidím ked vymením to stropnicové čidlo.. či sa niečo polepší. Slash23.. dík za ten link.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A to horné čidlo teploty si neskúšal merať ohmicky či funguje? čo ak je chyba dakde vo vedení ako býva často zvykom?
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

To horné čidlo mi dnes príde. Prídu dve. Tak môžem to skúsiť. NO a čo sa týka toho merania. Síce mám ten multimeter.. viem zmerať volty.. ohmy .. ale neviem kde to merať. To čidlo čo som zmeral včera - to bolo jednoduché, pretože malo dvojpinový kontakt - a viem že pracuje na báze odporu. ALE toto stropné čidlo má 4pin, takže dva kontakty budú asi napájanie toho motorčeka a dva budú asi na samotné čidlo, ale to už neviem ako merať. NIe som tak zdatný v tomto. Som skôr laik. Brzdy si vymením sám, termostat, žhavič, trysku.. ale elektrika je proste španielska dedina. Na tom stropnom čidle je číslo 140 830 00 08. Pekne ho podľa toho čísla vyhľadá aj gugel.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Tak nakoniec som to zmeral. Javí sa to presne tak ako to čidlo z ventilácie. Ukazuje to nejaký odpor, ktorý sa pri fúkaní na čidlo mení. Takže nevyzerá že by to nebolo funkčné. A aj ten motorček sa točí, ked to napojím na konektor v aute. Bojím sa že ani tuto nebude chyba. Uvidím ešte ked to vymením, či sa niečo zmení.

Môže byť ešte niekde v aute nejaké čidlo na meranie teploty v interiéry? Na diag v mercedese im ukázalo že "snímač teploty" stále ukazuje 80 stupňov. a dali mi k tomu číslo toho čidla.: A210 830 0772
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ahoj VinicP je to cidlo teploty ale nie to hore ako je stropne svetlo, to je cidlo teploty interieru. Tozo je cidlo teploty na vyparniku

Obrázok

Tu je kde je ako vybrat a hodnoty, ktore mas namerat /odpor/

https://docdro.id/HS1UVFf

Pre istotu mi mozes poslat VIN auta do SS.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

xentry - tak ako je na tom obrázku som ho aj vybral. V podstate je za autrádiom. Dal som dolu tapacír pod volantom, a z boku vlastne pod autorádiom som našiel vzduchovod - tam bola uzavretá klapku na výduch. Ked som zapol klímu - klapka sa otvorila a za ňou bolo to čidlo. Pred čidlom je radiator, resp asi výparník, či ako sa volá radiator ktorý chladí.
Ale podľa mna je to len čidlo - ktoré sníma teplotu aby klimatizácia vedela koľko má chladiť - podľa toho koľko si si nastavil. Také čidlá by tam mali byť dve nie? Ked je klíma dvojzónová...

tu je to VIN: WDB1400511A387446.. dík za ochotu
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Skus na nom merat odpor podla toho diagramu v tom pdfku. Podla cisla je tam len jedno cidlo taketo ale je tam este jedno ine teplotne. To uz musi povedat diag. ktore konkretne podla jeho cisla vidi ako problemove.
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

No ok. V mercedese určili toto za závadové. No tak teda ho skúsim zmerať. Dík moc. Napíšem čo som zistil. Mám tu dve tie interiérové zo stropnice, ale prišli až večer, tak sa mi to už nechcelo skúšať, ale teda asi to závada nebude. OK. Ešte raz dík. :)
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

xentry - premeral som ten odpor. Mulitmeter ukazoval teplotu v garáži 20stupňov. Takže som mal podľa tabulky namerať odpor cca 3.1-3.9. Kohmov. Nameral som okolo 11K ohm. Takžee je v prdeli to čidlo. No a na youtube som našiel aj nejaké "skryté" menu klimatizácie. Proste stlačením kombinácie určitých tlačidiel klimatizácie, sa ti objaví skryté menu. Klíma napríklad ukáže chybové kódy auta, ktoré sa dajú aj vymazať. Alebo napríklad ukazuje klíma koľko auto dobíja. No a klikaním v tom menu som sa dostal aj na číslo -80. Tak predpokladám, to je tá chybná teplota ktorá ide z čidla. Problém ale čo je...že podľa toho čísla dielu čo mi dali v mercedese, to čidlo na obrázku vôbec nezodpovedá čidlu ktoré mám v aute. Ani tvarovo ani konektor. Jedine že by to bolo ilustračné foto. Toto je fotka čidla ktoré som vybral z auta. NO a fotka toho čidla čo ste našli aj vy - je proste iné.

[img]https://i.postimg.cc/xczMSJwL/20190628-081626-1.jpg [/img]
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných