EK po novom

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Netrep hlúposti! Nedokázal odmerať tak nemôže tvrdiť, že neprešelo?! To vážne?! ::

Má to dve palivá tak to musí byť spôsobilé na obidve! Nikto ti nedá pečiatku SPÔSOBILÉ keď to na jednom palive nevie ani zmerať!! :::

Alebo si daj ten plyn vymontovať keď to nevieš dať do poriadku, resp. to nevieš používať.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico znova ti napíšem - ak to nevie zmerať je to chyba technika a nie majitela. Ak ťa lekár nevie vyliečiť tak si na vine ty?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

jojopilarcik napísal:...
Plynová jednotka mala (už nema-vypnul som) zapnuté čítanie s OBD a tak po prepnutí na plyn,mu vypadávali cez OBD otáčky motora.....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

navine je majitel bucory, lebo nepocuva, nepamata, totiz dneskaj plynar spravi z obd zasuvky vystup a spoji to na plynovu jednotku, ty jak prepnes na plyn, obd nema vystup :41c2: , ja to tak nastastie este nemam zapojene...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco ak lekarovi polames fonendoskop tak ako ta ma liecit... obrazne povedane
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo , nepísal som to na tento konkrétny prípad. Všeobecne ak jedna EK nenamerá a druhá ano - je na vine majitel vozu??? Má právo žiadať od tej prvej EK kompenzáciu??? Viď Milanov prvý príspevok. lol
A to že treba na OBD pri plyne niečo odpájať má vedieť technik v EK nie majitel. Lebo majitel môže byť 14ty v poradí a technik robí tých aut xy denne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked som prvykrat videl tak auto spravene som tiez nevedel :4012: ale KAZDY MAJITEL to dostane naliate v skoleni, ze ide na emisnu a tutoka odpojis kablik :41c2:, ked to vsetci az na tohoto joja spravia tak sa to technik stk ani nikdy nema kde naucit, ze ty mas dobastlovane veci v aute neni jeho problem
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Má sa to kde naučiť - volá sa to komunikácia. Ja ak sa náhodou ocitnem na tej stanici, tak s technikmu rozpitvám autá až po ojničné ložiská. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jojopilarcik
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 05.08.2009 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojopilarcik »

Chlapi nebol som na EK prvý krát. Je to v poradí 4 EK. Doteraz som nemal žiadny problém. A doteraz ma nikdy na plyne nezameral,vždy mu tie otáčky vypadavali ,ale vždy nakoniec "spôsobilé"...
V protokole o EK som mal napísané "Špecifický postup po konzultácii s TS EK - EK na LPG meraná ako R-KAT".
Tak kto sa má v nich vyznať... Doteraz bolo všetko OK a zrazu není?? Zrazu im to vadí... Jasné keby som vedel že to bude problém tak OBD na LPG vypnem...,tak ale načo,keď doteraz sa nikto nesťažoval a bolo všetko OK...
A ešte jedna vec. Je predsa jasné,sú na to oficiálne testy,výskumy,dôkazy že ak je auto na LPG,tak je ekologickejšie a teda má menšie emisie, v niektorých štátoch dokonca štát LPG z časti dotuje,tak nechapem v čom majú tí naši magori problém...

Keď som prvý krát robil EK na plyne,tak to chlapík vyriešil šalamúnsky. Na benzíne odmeral 2x a hotovo...

Ako som už písal,auto ide znova na PL značky... Som bol debil že som ho prepísal na SK... 1200€ som dal za tú ich nezmyselnú registračnú daň+dovoz,vyše 450€ za zápis LPG do TP..,nachodil sa po úradoch... A ešte mám mať s tým takéto starosti???
Ďakujem, neprosím...
richisan
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.06.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richisan »

mhlavaty napísal:richisan...na jednotlivé vety sa pokúsim odpovedať.


Otázka znie...akej následnej diagnostiky ? Čo konkrétne považujete za dôkaz ový výrok diagnostiky ?




Či zadal dobre typ...to nikto tu nezodpovie.v mojom prípade to druhá stanica EK vyslovene povedala a auto prešlo.Ja som de*** na EK vysvetloval že som auto preveroval na správnosť lambd oscilom,len bol ako baran,ani počúvať nechcel a dokola mlel že "stroj ukáže !" takže sme si takmer skočili po krku keď už som ziapal že je para z môjho hov...a
Ale že som pravdu mal potvrdila druhá stanica kde bol majiteľ sám,ja som už radšej ani nešiel aby som niekomu nenatiahol pajsrom.Neznášam de*** a nemám problém to vysloviť natvrdo
Dakujem za odpovede, mhlavaty.

Mechanik meral cinnost lambd cez original diagnostiku pre bmw, v ktorej vidi grafy vsetkych styroch sond. Ci je z toho nejaky tlaceny vystup a teda ci sa to da pouzit ako dokazovy prostriedok na EK neviem. Ak by sa vsak dalo, urcite by mi takyto vytlacok poskytol.

Pokial ide o typ sondy, chcem jednak oslovit importera, aby som to mal cierne na bielom. Neviem, ci to robia na pockanie, chcem to vsak cele riesit. To neni normalne, ze vsetky emisie su v norme, diagnostika ziadnu poruchu sond nehlasi, katy boli menene a mna opakovane vyhadzuju v EK!!!
richisan
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.06.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richisan »

luckinno napísal:

na tvoje otázky ti viem odpovedať celkom presne. Technik zadáva predpis pred kontrolou kde vyberá, či auto má skokovú alebo širokopásmovú sondu. Ak náhodou zadá skokovú a auto má širokopásmovú, mašina si to všimne a nepustí ho k meraniu. (stávajú sa prípady, že aj mašina zblbne). A akú máš sondu si vieš skontrolovať aj sám. Ak do nej ide 5 káblov, je širokopásmová, ak 4 je skoková. Ak si to pozrieš a vidíš, že je širokopásmová jasné že to povedz technikovi, on musí zmeniť predpis a merať znova
Diky za radu, luckinno.
Skusim odkrytovat motor a pozriet to.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nemá cenu sa ísť hádať kým človek nemá 100% istotu svojej pravdy.Smola je ak človek narazí na Ober vola.Normálny by povedal...ukážte pozrieme,stále z toho vycúva ako človek na svojom mieste a za všetkým si môžeme podať ruky a nie kričať na celú halu ako tatari
6DODIAK5
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 10.02.2009 11:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6DODIAK5 »

Zdravim chlapi
Tak dnes som bol na STK a EK.
Auto je fiat brava 1,9jtd, rocnik 1999 so 180 tis km na tachu , ked som ho kupoval malo 80 tis,mam ho 8rokov a pouziva ho manzelka,ci uz brmky po meste alebo aj na dlhsie trasy BA-PD,pripadne dlhsie.Auto si servisujem sam.
Pred 2rokmi som bol na dekre,teraz tiez, nikde nikoho nepoznam,proste idem natvrdo.
Tolko na zaciatok.
Dnes na merani emisii som trpol co bude a na pocudovanie to talianske auto, ano talianske 20rocne auto preslo s emisiami cca 1/3 toho kolko je maximum,presne ako pred 2rokmi.Povodne vstreky , proste vsetko okrem zhavicov.Tak isto som bol pred cca mesiacom na tej istej stanici s mojim druhym autom honda civic ufo-2,2 ctdi,ma 300 tis na tachu a limit vyrobcu na dymivost je 0,7 je to euro4 bez dpf, auto vytlacilo na pristrojoch 0,07. Tak isto vsrtko zatial povodne na motore. STK je samozrejme o tom ako sa o auto starate vycaptane napravy,otecene nieco,rozhadzane brzdy ci diery v podlahe,vsetko je to o tom ako si stroj sledujete.
No a ked som bol na stanici som sa aj spytal ake zmeny, a panko povedal, ziadne ze uz takto podla tychto pravidiel funguju rok, jedina zmena, ze im pribudlo 6 kamier, a taktiez je to vraj blud ze su nejake normy co su tvrdie ako tie podla ktorych bolo auto vyrobene, vraj co udal vyrobca musi splnat, nic viac,nic menej.
Takze som rad ze moj dedusko z italie presiel,mozno to bola jeho posledna kontrola zasluzi si uz oddych.
Prajem aby ste vsetci tak prechadzali na supu bez problemov.
caffte
Maiky7
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 04.03.2018 16:39
Zdieľať na Facebook

Octavia 1.6 tdi 77kw 2012 prehravanie softveru

Príspevok od používateľa Maiky7 »

Ponukli mi prehratie softveru "chyba 23r6" ale vsetko na vlastnú zodpovednosť...ako to je na EK ked ten softver je ten co tam je od výroby? Ma s tým niekto skúsenosti?
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

Ako sa teda veci maju páni? Ozaj auto s vybratym dpf filtrom nema sancu prejst? JEdine riesenie je opetovna montaz? Riesil to uz niekto?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 73 neregistrovaných