Častá regenerácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kakafko
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 30.05.2008 07:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kakafko »

A presne pre toto som už dva krát písal že skôr než sa začne skúmať a skúšať kde čo iné, treba reálne pomerať veličiny ohľadom DPF, pretože tam som šípil prvotný problém. Že hodnoty budú buď nezmyselné vzhľadom na kilometre, alebo budú O.K. a prezradia viac ohľadom úrovne zaplnenia zbytkovým popolčekom, z čoho sa dá potom vychádzať. Inak popravde, nech už sa v tom rýpal ktokoľvek, alebo neviem kto to diagnostikoval, ale ak sa nemýlim tak u tvojho motora je maximum kapacity DPF na úrovni 175 ml, takže neviem kde sa berie nameraná hodnota 240 ml a maximálna 380 ml, lebo to sú kapacity pre trojlitrové šesťvalce TDi. Zvláštnym faktom ktorý uvádzaš je aj to, že pri najazdení 18 000 km a opätovnom meraní sa úroveň zbytkového popolčeka vôbec nezvýšila. Technicky tam malo byť cca o 10 ml viac.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Je tam podvodny DPF filter.

po 260tkm NIE JE MOZNE, aby si mal 7g popola vo filtry.

To je uplne nerealne.
Zivotnost filtra je okolo 300 000 km - pokial sa jazdia dialnice a dobra nafta.

Preto je podla mojho nazoru potrebne preskumat skutocny stav filtra.

Predajca ta podviedol, lebo si nenasledoval moje doporucenie:
1. kupovat auto od prveho majitela
2. nekupovat z bazaru
3. nekupovat od autickara.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Jedna vec o popolceku je to, co zobrazuje diagnostika a teda s akym udajom pracuje RJ a druha vec je, ze kolko ho tam je realne a ako to spracovava RJ na zaklade dif. tlakov.
Takze kolko tam bolo, ked auto menilo majitela a v akom stave to auto bolo? No, asi v primeranom k cene.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 40 neregistrovaných