Príjmová nerovnosť ako najväčší problém dneška

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Takto sme dopadli po tridsiatich rokoch. Dnes neexistuje Slovenská ekonomika, dnes už existuje len ekonomika na Slovensku. https://www.youtube.com/watch?v=6vYjdbYPxkQ
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

No po prve, nehadzme to na nenazranost slovakov. To ze si chce zdravotna sestra kupit solidne auto nie je nic zle. Aj tak na nom chodi akurat do tej roboty aby platila vysoke odvody z platu a potom do obchodu kde plati dph a nakoniec na cerpacku, kde plati este viac. Keby tu bol normalny trh s jazdenkami, tak nepoviem ani slovo. To co sa predava v trojpismenkovych bazaroch do 5-6 tisic je az smiesne.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

slovak uz je rovno nadavka ... bodajby nebola ked najvacsi darebaci su najhrdejsi slovaci, potom tu vselijaky uzernici ale pozabucky implementuju ze sak ani stat uz nejsme, len volake od buka do buka tzn novotvar "krajina"...ale taka jedna uz bola, co od buka dobuka len bola krajina bez pana, co tade barzkdo chodil jak sa mu zachcelo, za koralky kupil domacich a za mastny chleba, tak jej aj pridali u-krajina...ja bych povedal ze zbavit sa darebakov kadejakeho druhu, poloblaznov, uzernikov s ludskou tvarou, hostaplerov, eurohujerov a proste vsetkej bagaze u koryt, vymiest tento chliev a zacat s cistym stolom :342a: , kludne aj armada nech to prevezme na par rokov, az este nieco take v tejto dzamahirii existuje :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Bajo, dufam, ze tym cistym stolom nemyslis ps a beblaveho. :d :D

A druhe co mi napada, cim tych darebakov nahradis? Ked kazdy druhy hľadi co by v robote ukradol, ved co je doma to sa pocita :d :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ne nemyslim ziadneho co tam vysedava na vajciskach plno rokov a citi sa vyvoleny ::: ani pravy sektor neni rozhodne cisty stol :3020:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Trochu by som zareagoval, na vyvoj tejto diskusie,

V prvom rade by som povedal, že peniaze su zhmotneným ekvivalentom energie , a takto by sa s nimi aj malo narabať,

väčšinou nikto neuskladńuje energiu, ale naberie si z nej hocikedy toľko, koĺko práve potrebuje,
To, že ľudia su väčšinou chamtiví a maju sklon "sysliť" peniaze,
ukladať si ich, to sa odráža na vzťahu tychto ľudí k peniazom a z toho vyplývajucim priležitostiam si zarobiť peniaze.

Množstvo peňazí, ktorými niekto disponuje z neho automaticky nerobí lepšieho človeka, doležitý je rozhĺad a z toho vyplývajúca QUALITA života a správné priority.

Niekto ma vyššie nazval "otrokom", nemyslim si to.
Pracujem len 8-9 mesiacov v roku , zvyšny čas si zadelim, tak aby som mal pocit, že žijem kvalitne.
Voľba mojho "zamestnavateĺa" sa odvija od nejakých fair-play vzajomnych vzťahov.
Pokiaľ mám zo svojho pracovného pridelenia pocit, že ma niekto chce len sprosto využiť, vtedy končím spoluprácu.

Ak by sa našiel na Slovensku niekto , kto by mi poskytol zodpovedajuce ocenenie mojich skusenosti a mojej kvalifikacie,
budem pracovať na Slovensku,
a na oplatku ja poskytnem maximalné pracovné nasadenie, čo do množstva aj quality odvedenej práce.

Nie všetci ľudia zotrvavajuci v priemerne ocenenej práci, su leniví, hlúpi, nemaju fantaziu,alebo su malo priebojní
jednoducho su tu dve veci :
1: každý potrebuje určitý min.prijem na zabezpečenie zakl.životných potrieb (že to niekto rieši prioritne cez zamestnanie)
je tam
2:faktor
a síce nerovnomerné rozdelenie kapitálu a neferové podmienky pre jeho získanie
Ja som si v mnohych diskusiach vypočul , že prečo nezamestnávam ľudí, ked som taký mudry ... :zga27:

No jednoducho preto, že mi chýba kapitál ,dajme tomu 100 mio euro, aby som si kupil nejaku menšiu fabriku a material na vyrobu.

O tom to je, že to niekto takto nastavil, aby kapital mali v rukach len tí "správní" ľudia.

O ničom inom to nie je .
Ak sa chcem okupať nemusím vyhlbiť dieru do zeme a postaviť od gruntu bazen, z bufetom a zo všetkým prislušenstvom.
Stačí mi zaplatiť vstupné na 2 hodiny , tomu kto taký bazen prevadzkuje.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný