Mercedes Vito/Viano - vysusac + vyparnik

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Mercedes Vito/Viano - vysusac + vyparnik

Príspevok od používateľa yanchi »

Zdravim vospolok,

chcel by som poprosit o radu niekoho, kto sa v tychto W639 (r. 2005) vyzna.

Chystam sa na vymenu vysusaca a pripadne vyparnika. Auto ma automaticku klimatizaciu.

Vysusac by mal byt v klimovom chladici z toho, co som pochopil z obrazka. Staci dat dolu masku a horny plechovy priecnik (alebo ako to mam nazvat), v ktorom je zamok kapoty? Potom sa uz da dostat k vytiahnutiu vysusaca? Alebo treba nebodaj vytiahnut cely klimovy chladic?

Dalsia vec, co by ma zaujimala je, ako je to s vyparnikom? Ten bude niekde vnutri, predpokladam, ze treba odmontovat stredovy odkladaci priestor, ovladaci panel... A este nieco?

A posledna vec: samozrejme, ze ked to pojdem robit, tak necham odsat zo systemu chladivo. Chcem sa ale spytat, ci nebude problem, ked pojdem do dielne, necham odsat chladivo a potom pojdem domov cca 2km a vymenim si to doma. A nasledne opat 2km naspat do dielne, kde mi zas naplnia klimu. Klimakompresor nema spojku, toci sa stale, tak preto sa pytam, ci sa moze (aj pri takejto kratkej vzdialenosti) poskodit.

Velka vdaka za rady.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A dôvod tvojho počinu? Myslím že chladivo sa vždy odsaje aj s olejom,a kompresor bez oleja je nemdobrý nápad.... ani na 2km jazdy by som to nerobil, ale samozrejme nikdy sa neodsaje celkom všetko mazivo. Máš reálne problém s tou klímou že ideš riešiť výmenu tých komponentov?
yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yanchi »

Hej, mam mensi problem s klimou. Bola tam zla jedna hadica, ktora sa samozrejme vymenila, klima sa naplnila. Ale nie som spokojny, ako to chladi. Cakal by som, ze ked zapnem klimu "na plne", tak mi pojde z vyduchov vzduch cca 6-7stupnov... A ono odtial fuka 16-17st... Takze ked je vonku tak 30+ a slnecno, tak v aute sice neni teplo, ale vedel by som si predstavit aj vacsiu zimu.

Tak mi napadlo, ci vysusac a mozno vyparnik nemozu byt problemom.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Len či to nakoniec nebude drahšie ako dať v servise zistiť príčinu a vymeniť len to čo treba...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak to v servise napojí na plničku tak dokáže odmerať aj tlaky na sacom a výtlačnom potrubí a z toho sa dá dosť vydedukovať .Kludne môže byť že to má problém s kompresorom alebo je tam zas málo chladiva a pod. Isto by som to neriešil samodomo systémom pokus-omyl Hlavne ak na výmenu výparníka treba rozoberať celkom vela vecí . To nieje žiarovka v svetle že nesvieti dám novú a ak znova nič pozrem poistku ...
yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yanchi »

Na diagnostiku sa dostanem asi az bud. tyzden. Tak potom mozem dat vediet, ake boli vysledky.

Co som trochu pozeral na samotnom aute, tak k vymene vyparnika, ktory je v klimovom chladici, treba dat dolu masku, predny naraznik, svetla, saharu a potom by to uz mohlo ist.
Ako je to s vymenou vyparnika? Musi ist von komplet palubna doska? Dufam, ze nie... Este som to nepozrel, tak neviem.

Samozrejme, ked uz mam dohodnutu diagnostiku, pockam na vysledky. Nejdem rozoberat naslepo pokus-omyl. Pytal som sa len pre pripad, ze by sa potvrdili obavy a nieco z tyho by bolo treba vymenit. Inak klimovy kompresor uz bol meneny (ma cca. 2 roky), tak nepredpokladam, ze ten bude zly.
ediyno
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 13.06.2016 10:40
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ediyno »

zbytocne velky zasah, daj si zistit o co ide ako pisal cicmanec a nech opravia len to co je pokazene resp. co robi sarapatu
yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yanchi »

Pozrdavujem,
tak vcera konecne spravena diagnostika. Auto bolo napojene na masinu, co plni klimatizacie. Vysledok: vysoky tlak aj nizky tlak idealne.
Takisto bolo auto pripojene na STAR, nezistena ziadna zavada. Odsledovane vsetky mozne hodnoty klimatizacie a .... Vsetko v uplnom poriadku. Teplota na vyparniku (pri max. chladeni klimatizacie): +2 stupne. Pri zapnuti aj zadnej klimatizacie: +8stupnov.
Majster povedal, ze vsetky hodnoty su uplne v poriadku, tak povediac idealne.
Este nastavil cez pocitac klapky. Inak nic. Teraz ide klimatizacia pekne, ale obavam sa, co to bude robit zas ked pride vlna horucav nad 35stupnov...
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní