Špičková antikorózna ochrana podvozka a dutín karosérie

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Aj tento má armádne špecifikácie ale však značiek môže byť mnoho, zloženie bude približne rovnaké.

http://www.lpslabs.com/site_files/tech_ ... _03316.pdf
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Corrosion Protection Indoors: 26 months
Outdoors: not recommended

ked myslis :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dobre súdruhovia a čo moja verzia ? nahradiť zhrdzavené časti laminátom? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vwt3syncro
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.02.2018 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vwt3syncro »

Zdravím, zaujímavá téma. Už dlhšie zisťujem či sa týmto v okolí Bratislavy, prípadne na Slovensku vôbec niekto zaoberá, ale jediné čo som našiel tak je až v Prahe.

https://www.ochranapodvozku.cz/
http://www.autoklempirstvi.cz/

Ak by ste vedeli odporučiť niekoho, kto to by to vedel spraviť poriadne, budem vďačný.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Caute, ozivim tuto temu. Kamarat kupil nove asx a chce si dat osetrit u mna podvozok noxudolom 1600.

Staci obycajna pistol co prdka zo seba tu hrču? Kolko baleni to zozere? Mam pod to nieco dat nejaku vrstvu este? Je to cisto nove auto s 500km. Cim to vycistit, staci vystriekat cisticom na brzdy? Co vsetko oblepit a co mozem zastriekat? Vdaka.
fotoa
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.06.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fotoa »

Skúsim sa opýtať, ako pokračuje táto myšlienka.
Čakám nový plechový prírastok do rodiny a chcel by som ho ošetriť, nech dlho slúži.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Vsetko neosetris a nakoniec aj tak zhrdzavie ako kazde auto co som osetroval alebo nie.Akoby si chcel nieco pre seba aby si nezostarol.Ale kupit si mozes cokolvek ved preto to vyrabaju aby ludia mali robotu,majitelia fabriky zarobili €€€€ a teba to stalo €€€€ aby si zistil ze to nikam nevedie.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

rád by som urobil ten nástrek na zánovnom aute, nie sám ale u niekoho kto to robí len z fotiek čo mi poslal mám pocit - možno mylný - že sa strieka aj to čo by nemuselo - otázka čo určite "nepostriekať" - myslím správne ak napíšem tie časti ktoré sa relatívne často servisujú? čo všetko určite "zabaliť"?
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Moje odporúčanie je zastriekať maximum možného, resp. prípustného vzhľadom na vzhľad a funkciu, pár áut som už robil, a ono je to také nepríjemné na začiatku, že sa nová vec prekryje, neleskne sa, no spýtať sa treba inak. Po 10 rokoch keď bez problému vykrútim skrutku na tehlici či ramene, alebo nemám popraskanú pružinu zhrdzavenú na konci...alebo nemusím vymieňať ochranný plech pri brzde, je to problém alebo nie ? Za mňa pokryť maximum. Sám mám postriekané aj nosníky pri motore zvnútra zvonka, otvorím kapotu, samozrejme nosníky sa nelesknú, je na nich tenké vrstva ML resistinu... samozrejme fajnšmekri ohrnú nos, že čo je to za gadžovinu, o 15 rokov sa spýtam je že čo je tá rozmrvená veža tlmiča.....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dá sa jedine súhlasiť.Logicky pár vecí sa nájde čo zakryť,určite nik nanastrieka chladič paliva či Haldex,ale tak snáď má každý kus logiky čo pred nástrekom maskovať.
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tému som zakladal pred viac než štyrmi rokmi a ciel bol sondovať záujem.Čas ukázal že že rozhodnutie sa takou činnosťou nezaoberať bolo správne.Ono sa sporadicky nájde človek,ale je to vlastne exot a to doslova,to je doslova gól do vlastnej brány prispôsobovať priestor na takú činnosť a potom sporadicky raz za čas ošetriť niečo.Ale celkom mi to zapadá do celkového obrazu v automotive,proste o niektoré veci klesá záujem k nule.Takto sa prestala robiť taká tá vážnejšia klampiarina (stolicová)kedže autá s poškrabaným blapníkom končia ako totálky.Takto skončilo zváranie plastov.Kým to bolo na tabuli vonku nič,teraz občas niekto príde vyplakávať že to nik v meste nerobí.Toto by sa dalo nazvať aj neviditeľná ruka trhu,o čo nie je záujem zanikne
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

páni hľadám overenú dielňu na východe na nástrek podvozka - nové auto, trvám na noxudole... dinitrol dielna v KE odmieta lebo "patent na rozum"....
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

@hjundai

Ahoj, ja som bol dnes na obhliadke v spomínanej dielni v Košiciach, kde robia len s dinitrolom, týpek bol veľmi sympatický a vedel o čom hovoril. Som rozhodnutý ísť na antikoroznu ochranu k nemu. Ak sa môžem opýtať, prečo trvas na noxudole ?

Všetko čo bolo spomenute v našom rozhovore, dávalo zmysel. V cene máš aj obhliadku po dvoch rokoch, čiže ten človek si stojí za svojou prácou aj keď odídeš autom z dielne. Prečo by mal experimentovat s niečím, čo nerobí ?
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Dep, vieš prečo obhliadka po dvoch rokoch? Lebo Dinitrol si to vyžaduje. Kontrola či nepraska a po xy rokoch potrebné obnoviť nástrek. Ale čo mám skúsenosť tak aj po rokoch je OK.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 65 neregistrovaných