Obytny prives O1 oslobodeny od STK a cesta do zahranicia

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
peto78
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 20.11.2007 18:11
Zdieľať na Facebook

Obytny prives O1 oslobodeny od STK a cesta do zahranicia

Príspevok od používateľa peto78 »

Ahojte.
Prosim vas, rad by som sa spytal ako to je s obytnym alebo obycajnym privesnym vozikom kategorie O1 , ktory aktualne u nas nepodlieha STK , co na to vravi zahranicie ako take ? Napr nasi juzni susedia pri kontrole dokladov ?
Dakujem za kazdu relevantnu odpoved
pekny vecer :300f:
blaster417
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06.10.2007 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaster417 »

zdravím,
vozidlo má spľnať podmienky danej krajiny, v ktorom je prihlásené. Preto je protiprávne, aby rakuský policajt pýtal od vodiča slovenského vozidla viac ako jednu reflexnú vestu.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som v aute nikdy ani viac nemal,len pre seba.ale on sa pyta na vozik. v zahranici to nema kto co kontrolovat.treba mat len technicky pojistku vsetky svetla nech funguju a dezen na pneumatikach nech nieje pod 1,6mm.

policajt v zahranici ako aj u nas ma pravo odstavit take vozidlo ktore viditelne ukazuje nejaku vadu a je riziko pre ostatnych.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

V Rakusku je povinna len jedna vesta, ostatne su len odporucane. Ak sa nieco zmenilo, opravte ma... samozrejme prislusnym paragrafom,nie jeden nieco pocul a druhy napisal.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Chlapi a kto sa tu pyta na to kolko ma byt reflexnych viest v aute?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mal som veľa kontrôl v zahraničí, nikdy nepýtali osvedčenie o STK, EK. Vždy ich zaujímal aktuálny TS. Špeciálne v Nemecku BAG, Poľsko ITD, vo Švédsku ma tiež kontroloval policajný technik, ľahol na pojazdné lehátko a skontroloval súpravu odzadu dopredu. Hlavne nosné časti rámu návesu, ťahača a brzdové kotúče či nie sú popraskané. Kartičky a známky pozeral raz člen Celní správa ČR, ale to bola vtedy buzeracia za môj útok na jeho hlúposť colnicku.
Inak si za desať rokov dozadu nepamätám nato, aby si nejaký kontrolný orgán pýtal kartičky a pozeral známky nálepky.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

stk ek to ani nemozu kontrolovat.to nieje harmonizovane v unii.kazda krajina ma svoje pravidla.co ak v dannej krajine nieje povinna stk ek ako v usa v polovici statov.mozu kontrolovat len aktualny stav ak je nejaka technicka zavada zly stav pneumatik z auta nieco tecie visi odpadava alebo dymi.mozu auto stiahnut z cesty prec.max mozu kontrolovat technicke udaje a pojistenie ak doslo k nehode.

vo francuzku cesta po okreskach z pariza asi 80 km pred hranicou bruselu ma zastavili 2 policajne auta pezoty z ktorych vystupilo 8 policajtov.

celne slo prasknute po celej sirke 3 prasklinami dezen 0,5mm.a co auto ma registraciu na sk ani lekarnicku som nemal.obzrel si to zvonku ze mam vystupit chce moje doklady identity od auta a otvorit mu kufor.kedze videli v kufri napoly vypitu prepravku piva a dnu v aute 3 prazdne flase zasmiali sa.este predtym nez chcel vidiet kufor sa ma pytal ci prevazam drogy zbrane alebo nejake vybusniny.ja mu ze nic a on ze chce prehliadnut auto ale mam si precitat papier ak nieco som zatajil pokuta aj 10000 euro.tak ok prezri.nic zaujimave nevidel tak sa pytal odkial idete a kam.rozpravaju aj nemecky aj anglicky.

paris eifel - brusel europarlament ok :2f93: z usmevom pokracujte dalej lol ani dychova skuska nebola.

ale v nemecku uz raz chceli aj kapotu otvorit pretoze sa im nezdalo ze je tam motor co vidi v technicaku.na neobmedzenej som okolo nich preletel.sli na civilnom bmw 3 coupe svetlo modrej farby.kebyze je strieborny tak sa ho spytam ze kde je semir z kobry 11 :d :D zastavili ma koli narazenemu autu zo zadu v noci lave svetlo bolo cele rozbite svietili len ziarovky.ale vysvetlil som mu stalo sa mi to pred 8 hodinami co mam robit ved idem len na slovensko domov.videl motor obzrel dezen overil si vinko bol spokojny a pustili ma dalej.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Majestic-12 [Bot], nektus, speedmann a 61 neregistrovaných