Mazda E2200 - otvaraci tlak vstrekovacov

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Mazda E2200 - otvaraci tlak vstrekovacov

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ahoj vsetci.Prosim mal by niekto moznost vyhladat niekde v tabulkach otvaraci tlak vstrekovacov pre uzitkovu mazdu E2200, 2,2D atmosfera,52kw,rok 2002? Kedze mam skusacku trysiek tak emisnu kontrolu nechcem nechat na nahodu.Dakujem
adam8520
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 20.12.2013 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam8520 »

toto je inač dobra otázka.
Mam doma staré terrano 2,7 TD, tiež chcem na nom vymeniť špičky vstrekov, ale mam strach že to nepomože pri dnesnom emisnom probléme...
Chlapi, čo iné pomáha na takto starych motoroch, predkomorkach?
Počul som že sa dá nafta zriedit s petrolejom...
aalebo ubrat naftu na cerpadle?
to auto mam rád a nemienim sa ho zbavit, je cele vyvarene a vyskladané na novo...
Ci je to úmysel vlady, odstranenie starych aut a následný nakup novych aut, ktore zdaleka nedoashuju kvalitatívne vysledky ako tieto staré? Som veľmi sklamany tymto prístupom ku obycajnym ludom. Myslim (hovorim za seba) že zdaleka nemame platy ako europsky standard a dovoliť si kupiť offroad čo niečo vydrži stoji pekny peniaz
Samozrejme niesom zástanca sadzí a dymenia na pol ulice...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autá bez OBD zásuvky prechádzajú rovnako ako doteraz. Nič netreba robiť. Namerá emisie ako aj minule a hodnoty ostávajú rovnaké.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

adam8520 napísal:chcem na nom vymeniť špičky vstrekov, ale mam strach že to nepomože pri dnesnom emisnom probléme...
Akom?! Ľudia, veď čítajte a počúvajte PORIADNE a nešírte zbytočnú paniku!!! :::
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cico - oficialna štatistika je že od 20. mája neprešlo cez EK 11 tisíc vozidiel - takže nejaký problémik asi existuje. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A koľko z nich je starých dieslov?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Netuším, ale viem že pre staré diesle sa predpisy nemenili , preto som to aj napísal. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ano nemenili sa predpisy pre stare diesle len mozno vela znich by ani doteraz znich nepreslo ak sa prizmurilo oko co uz teraz neide.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

adam8520 napísal:toto je inač dobra otázka.
Mam doma staré terrano 2,7 TD, tiež chcem na nom vymeniť špičky vstrekov, ale mam strach že to nepomože pri dnesnom emisnom probléme...
Chlapi, čo iné pomáha na takto starych motoroch, predkomorkach?
Počul som že sa dá nafta zriedit s petrolejom...
aalebo ubrat naftu na cerpadle?
to auto mam rád a nemienim sa ho zbavit, je cele vyvarene a vyskladané na novo...
Ci je to úmysel vlady, odstranenie starych aut a následný nakup novych aut, ktore zdaleka nedoashuju kvalitatívne vysledky ako tieto staré? Som veľmi sklamany tymto prístupom ku obycajnym ludom. Myslim (hovorim za seba) že zdaleka nemame platy ako europsky standard a dovoliť si kupiť offroad čo niečo vydrži stoji pekny peniaz
Samozrejme niesom zástanca sadzí a dymenia na pol ulice...
Adam napisem co by podla mna trebalo skontrolovat na komorkovych dieslakoch aby bola dymivost v poriadku.Najdolezitejsie kontrola trysiek ci rozprasuju spravne,ci udrzia tlak a ci otvaraju pri spravnom tlaku.Dalej podla mna kontrola a nastavenie ventilov,cisty vzduchovy filter a cisty cely saci trakt.Spravny predstih cerpadla,dostatocna kompresia-ja pridavam do oleja metabond a par dni pred emisnou kontrolou pridavam do nafty cistic vstrekov od protec ktory je v nafte aj pocas merania.Ten sa mi dost osvedcil a minimalne pokial je v nafte znizuje vyrazne dymivost .Samozrejme pri kazdom tankovani pridavam aj vif.Ked toto vsetko je ok tak uz len chybne cerpadlo alebo zle nastavene alebo podchladeny motor.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

adam8520 napísal:toto je inač dobra otázka.
Mam doma staré terrano 2,7 TD, tiež chcem na nom vymeniť špičky vstrekov, ale mam strach že to nepomože pri dnesnom emisnom probléme...
nepreslo 11 tisic aut z 3 milionov registrovanych.to je nic.

ak mas vylietany motor neprejdes a ani by si nepresiel ak by technik doteraz nehcel.vacsie riziko vacsie vsimne.kto nema nepomoze nic len ho dat spravit.docasnu sposobilost mas na 60 dni,cize budes mat cas co stym dalej.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Mimochodom vcera som bol na stk a emisnej s mojim druhym autom.Je to mitsubishi canter 7,5tonka rok 2008 euro4, najazdene 110tis.km a presiel hravo.Ja co sa len da a ma napada tak autu vsetko dam.Povolena dymivost je 0,53. Na 3 zosliapnutia namerane hodnoty 0,13 0,9 0,6
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

normalne auto prejde.to co nepreslo niekto nevie co su to za auta ja viem o dvoch z okolia co nepresli ale tie by nepresli uz tak 6 rokov dozadu.a z toho vznikla panika a nejake tie casopisy a noviny popisali ze sa upravili normy.

pritom v radiu o tom vravel nejaky kompetentny na exprese ze to budu nahodne sledovat online ako prebieha emisny test aby sa znizili uplatky a vyriedili auta ktore su na tom emisne velmi zle.vykuchane dpf vyjazdeny motor.a nic ine sa nezmenilo.bolo to este pred 3 tyzdnami tiez dodal ze tie informacie od novinarov boli predcasne ze len zaculi cosi o navrhoch a hned pustali clanky cim vyvolali chaos,ludia zacali predcasne jazdit na emisne cim sa aj naplnili terminy.

za toto by uz mali konecne novinarov postihovat.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven - volakedy velmi dávno keď bola panika okolo katalyzátorov, som si navaril na výfuk vodárenské mufne a kat vymenil za kus rúry. Pred emisnou som ho nahodil a po nej zase dal dolu. Možno niečo podobné čaká aj DPF.
Žiadne online sledovnie nezabráni úplatkom , len budú vyššie aby sa to riziko oplatilo.
Ako som tu už spomínal , hneď s kamerami sa vyrojili aj ponuky na absolvovanie EK+STK - za cenu cca450 eur. Každý si musí sám rozhodnúť čo sa ešte oplatí a čo nie.
Za auto 5 stovie ,ale doktorovi 5 tisíc. Také je slovensko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja na stk ek vyuzivam sluzby servisov ktore maju v ponuke priprava na stk ek.donesiem tam auto a staly klient to ma do hodky spat opravene s cerstvou stk ek.co sa s tym robilo mna nezaujima.

tak isto aj auto ak sa nejake dotiahne raz za pol roka z ch.dam to cloveku ktory sa tym zivi dodam mu papiere ake chce,auto,peniaze a nestaram sa ako to spravi.pre mna je behanie koli tomu strata casu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní