Skoda Felicia 1,6 mpi - vypol motor za jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Skoda Felicia 1,6 mpi - vypol motor za jazdy

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Tak som stál 40 minut v zapche na slnku ale všimol som si že mi prestal fukať ten ventilator na chladení. Inokedy fučal skoro furt v takomto teple.. Vyjdem z mesta a začnem sa rozbiehať. Už letím 100vkou a zrazu buch a prestane to ťahať tak kukam že čo sa deje? Otáčky 0. Vyradím, pokúsim sa naštartovať a nič tak to odstavím na krajnici. Rozvody sa nerozleteli, rele na hadzanie iskier do sviečok je tam uplne nove, sviečky tiež nove (700 km najazdili a funguju), voda v chladeni je, olej v motore tiež, jediny priznak čo som spozoroval bolo že mi nefučí ten ventilator. Počkal som 20 minut, auto vychladlo a zasa šlo tak reku idem dalej. Po 10 km jazdy však vyplo a už nenaštartovalo. Nejaké návrhy ľudia? :)
an-dy88
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.06.2017 15:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa an-dy88 »

tak sa asi prehrial motor nie? voda ti nevyvrela?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Odpoveď na tvoju otázku znie. Keď zdochol, tak zlikvidovať, zakopat aby v tomto teple nenakazil ostatné.
Ale k veci, nepíšeš ci ten agregát štartér otáča a nenastartuje, alebo sa zadrel a vôbec sa nedá motorom otočiť. Keď dáš dôležité informácie na fórum snáď sa dočítas nejaké rozumné rady, inak ako divnô si bou napýsau, tag sati odvetilo :40bd:
3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Pozerali sme to a zistili sme že sviečky nehádžu iskru takže bude chyba asi v elektrike.. ale štarter šiel len nie a nie nabehnuť... skusili sme aj vypojiť ventilator či to nenaštartuje tak ale nešlo to.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

len tvoj postup postrada logiku - sviecky nie su s cievkami zapojene v serii so starterom a preco by mal lepsie startovat, ked vypnes ventilator, ale nejde iskra na svieckach ????? Jasne, ze toci, ale iskru to nevyrobi...ale podla tohoto prispevku jednoznacne volaj autoelektrikara....
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

lebo ti odisiel bud snimac,alebo zap.cievka.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Och bože ja nie som automechanik a neviem presne ako tam čo funguje... len hovorim že cievka je tam nová, tú som kupoval fungl novu pol roka dozadu z obchodu, sviečky nove, takže neviem čo s tým môžem robiť a topiaci sa aj slamky chytá... dosť peňazí som do toho za posledny polrok povrážal takže som vytočený ešte ku tomu mám 25. termín STK a servis sa mi podarilo vybaviť na 26. takže ma zasa čakajú byrokratické radosti -_-
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

autoeletrikar, za pár minut máš najdenu chybu
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

to je nad slnko jasnejsie, ze nie si mechanik, tak preto v dobrom ti radime autoelektrikara a na tento typ ho mozes oslovit a priviezt aj domov, to ti opravi za primerany honorar aj na dvore...neplac nad vydavkami, mensie uz asi na ziadne auto mat nebudes...
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Možno vypadava napajanie niekde kontak v konektore rele spinacia skrinka ...je x možnosti- A skape motor z nenazdania a nejde dalej natočiť tak sa kontroluje či má palivo a či má iskru a od toho sa postupuje dalej
dusan1477
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 06.10.2009 16:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusan1477 »

Mal som navlas rovnaky problem, motor pri plnej rychlosti z nicoho nic vypol a po niekolkych sekundach zas siel normalne... domov som sa dostal , ale na 2den som to uz nenastartoval,starter tocil motor, ale ten sa nechytil...po niekolkodnovych peripetiach u kamarata mechanika a dalsieho autoservisu kde to auto zazracne ozilo a v pohode to slapalo , ako hodinky az do vtedy , pokial som to neodparkoval pred dom .Vecer som to siel vyskusat, a skoro ma to mrdlo...zas to nechcelo nastartovat.Starter sa tocil, ale motor ostal hluchy..Az v krcme som dostal tip.kde je problem... Nebudete verit , ale mne celu sarapatu robilo jedno poondiate cidlo ,konkretne cidlo volnobeznych otacok motora.Po vymene auto slo, ako hodinky a odvtedy som mal pokoj...Stalo to cca 15-20 E,ale ja som mal 1,3 benzin viacbodove vstrekovanie-teda uz ta novsia seria... mozna som ti pomohol, mozna nie, ale ved viac hlav viac rozumu...drzim palce nech sa ti to podari opravit co najskor. ps.sorry za pravopis..
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 35 neregistrovaných