VW Passat B6 2,0TDi 103kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Martan128
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29.02.2016 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martan128 »

Oco presne tak, pravdu mas. Treba si v klude popozerat, nechat si na to vela casu, pozret viac aut a zobrat so sebou niekoho kto ta bude chladit, najlepsie nejakeho kvalitneho skeptika. :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Funguje to na 101%- napríklad keď chceš nový televízor - spomeň si kolko reklám dávajú v jednom filme lol a zistíš , že rozbiť môžeš aj ten starý. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Martan128 napísal:Ten hladky diesel to je sice pravda, ze sa mozes na servis vyprdnut, ale to su uz tak stare auta, ze to uz je za zenitom. V com najmladsom to mozes este kupit? A huci to, nejde to, otravne jak svietiplyn :d
Taký Zetor 25, ten len tak ľahko nezostarne.
Martan128
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29.02.2016 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martan128 »

Nie ze nezostarne, ten je cim dalej krajsi, pekna masinka :2f93:
Leitner
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 31.08.2008 14:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Leitner »

Ahojte, vobec nechapem, preco tak strasne kydate na motory v Passate b6 2008, 2.0 TDI PD 16V 103kw. Dokonca motor BKP.
Ja sam jazdim na tomto aute, poznam aj predchadzajuceho majitela a viem teda vsetko o tom aute. Co sa tyka motorizacie, mozem vam povedat, aky asi zivot mal a ma:
Prvy majitel, riaditel firmy - 90% km dialnica BA-Praha-Brno-Kosice-Wieden... za 6-7 rokov nabehal 350tis km. Mal klasicky servis vo VW (kazdych 30tis km). Raz na zaruku vymenili vstrekovace, myslim ze to bolo okolo 275 tis.km. Okrem toho nic, len vzdy standardny servis podla servisneho planu.
Druhy majitel - ja. Potom, co som auto kupil a posurfoval som fora a docital sa o BKP motoroch, som mal mensie zaludocne vredy zo stresu, no rozdohol som sa vsetky jeho "vady", ktore sa tak rozpisovali, opravit. DPF filter to este nema, takze to som mal o starost menej :)
Pri 375 tis.km som sa vybral na vylet do Prahy - ku Sarikovi a opravil som nahon olejoveho cerpadla - ten sesthran. (Vsetci ho odporucaju a je naozaj sikovny.) Isiel som tam s malou dusickou, lebo kazdy hovoril, ze tie km to nemoze dat, ze mi to uz urcite niekto opravoval. A pravda bola taka, ze neopravoval. proste to dalo. A dokonca to bolo vo velmi dobrom stave. (osobne si myslim, ze kebyze som sa na to vykaslal, tak mi to vydrzi dalsich 200tis km). Co sa tyka stavu motora, neveril mi tie km, vraj to auto je stavom klznych lozisk na vyvazovakoch a aj celkovo, akoby malo polovicu km. (Problem je podla mna ten, ze vacsina, ktorym svieti na displeji 230tis km, maju uz cez dvojnasobok, alebo nechapem...) Ale je to urobene, par stovák € odislo a hotovo.
Dnes mam na aute 436.000 a auto je naozaj v perfektnej kondicii. Ked vidim ine Passaty, ako vyzeraju, volant, interier, sedadla, tech.stav a tie km co "ukazuju", to proste nesedi, nerealne...
Nedavno som riesil druhu vec, o ktorej som vedel, uchytenie stifta na kladke rozvodov. Vada sa zacala prejavovat, takze sme to v servise opravili a prevrtali z M8 na M10. Nic sa nestalo, iba bola povolena kladka. Motor po nahodeni novych rozvodov ide jak mladík! :3035:
Co sa tyka BKP motora, nemozem povedat ani jedno krive slovo. Ziadne ine vady ani naznaky sa mi nikdy neprejavili a auto denne jazdi a vikendovo lieta dialnicu :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U nás ho má syn (Leon III),porovnatelné km,tiež z druhej ruky,ale v detailoch iný.Už sa vymenila dvojhmota a O krúžok pod vodným rozvádzačom pod Tandemom,ale okrem toho nič,oleje 10 tis výmeny,všetko pôvodné od vstrekov turbíny aj pohon ol.čerpadla.Je min. raz mesačne diagnostikovaný tj blockmap zaprotokolovaný.
Presne si popísal stav v SVK.Tie stroje majú úplne iné km než si majiteľia myslia,ale to je súčasť biznisu z autami,veď sa tomu aj venuje mnoho mnoho tisíc ľudí čo sa iba v tomto nezdańovanom biznise točia.Kydať sa kydá a bude,už len preto že je to 100 násobne jednoduchšie než chváliť.Vcelku si to netreba vôbec všímať,každý svoju volbu platí svojimi peniazmi tak ak sa mu páči sponzorovať dielne,urobí nám radosť.Ale povedané na plnú hubu a úprimne...blbosť je tiež boží dar,ak ju doprial on,aj my by sme mali.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných