Meranie kompresie malych motorov

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maros000
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Meranie kompresie malych motorov

Príspevok od používateľa maros000 »

Ahojte,

kupil so si sadu na meranie kompresie motorov, vid foto. Kupil som si to hlavne na meranie malych benzinovych strojov, kosacky,krovinace atd. Chcel by som sa poradit ohladne merania.

Meral som krovinac stiga 2 takt nameral som 25psi.
Meral som kosacka hecht 4 takt nameral som 25psi.

Tieto hodnoty mi pridu dost zle/chybne. U dvojtaktu by som mal namerat 100psi+

Meranie som robil na studenom motore. Vysruboval som sviecku nasruboval som hadicu. Dotiahol rukou a pripojil manometer. Par krat zatiahol startovacie lanko. Kde by som sa mohol dopustit chyby ?

Obrázok Obrázok Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano je to chyba merania.malé kubatúry nie je možné týmto spôsobom merať,je nutný minimálny adaptér alebo rovno pripojenie na sviečkový otvor priamo,tj všetok vzduch ide na tlakomer,nič do dlhých hadíc.Ich objem zničí meranie.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Videl som take nieco samourobene… Maly tlakomer, kratke vedenie bolo z brzdnovej trubicky, tej “medenej“.
maros000
Príspevky: 213
Dátum registrácie: 03.07.2007 09:24
Bydlisko: Kosice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maros000 »

Rozmyslam nad tym ako minimalizovat objem vzduchu vo vedeni.

Prve co ma napadlo ze kupim rychlo spojku 3/8 a na druhej strane zavit. Nieco take https://www.toolstore.sk/ponuka/trn-do- ... aft-38-ag/

Druhe co ma napadlo je ze potrebujem vobec tu rychlo spojku ?! Rovno nakrutim do spatneho ventilu fitting ktory bude mat na druhej strane potrebny zavit.

Myslite ze taky typ manometra je vhodny na taky druh merania? Nebude treba mensi?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Cokolvek si urobis, postavis bude len orientacne meranie pre teba, kde skusenostami ziskas obrazne info z tych merani.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Meranie kompresie malych motorov

Príspevok od používateľa christiane »

maros000 napísal:
Meral som krovinac stiga 2 takt nameral som 25psi.
Meral som kosacka hecht 4 takt nameral som 25psi.
Zameraj sa na bary,1 bar = 1 atmosfera.Vies si ten tlak lepsie predstavit.Koleso ma cca 2.5 Atm.
Niekde robis chybu.Meria sa pri plnom plyne priblizne 6 x sa pretoci motor pokial prestane stupat rucicka.Novy motor ma cca 14-15 Atm.Pod cca 9 Atm by tlak uz nemal byt.Ale nevylucujem ze by este neisiel.Zalezi od typu konkretneho motora a nie kazdy motor ma tie iste tlaky.Zalezi od kompresneho pomeru valca.
A pisal som o dvojtakte.Motor na aute ma cca od 15 -30 Atm.A tiez zalezi od typu a obsahu.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

mhlavaty napísal:je nutný minimálny adaptér alebo rovno pripojenie na sviečkový otvor priamo
Takto to ma byt,ziadne prikladanie kde tlak ide kade-tade-vselikade do riti.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

O akom prikladani pises?
On to ma nasrobovane v hlave, ale problem je, ze je vybrata sviecka, zaroven hadica, srobenia a aj samotny manometer ma svoj vnutorny objem, ktory pri tak malom objeme motora hodne skresluje vysledok merania tej kompresie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

potrebujes cidlo, co zmeni tlak na elektricku zalezitost...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

mastik29 napísal:O akom prikladani pises?
On to ma nasrobovane v hlave,
Uz som videl aj ako hadicu prilozili na dieru od sviecky.Ale dajme tomu ze je to napevno tak tam ma byt spetny ventil a ak je tak sa ma pretocit minimalne 6 x pokial prestane stupat rucicka v manometri.Aj tak je kazde meranie orientacne + -.Ale da sa z neho vycitat co moze byt zle.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Sak na to sa to tak meria že sa motor musi par krat pretočiť aby sa to natlakovalo .Ja mam pocit a myslim že sa tu zas niečo triviálne jednoduché moc silno komplikuje . Jasne že ten vysledok na tlakomeri je orientačny ale ak meriam 4 valec a dva budu mať 13 jeden nameriam 12 a posledný 8,5 tak asi tam je problém že ten posledny je niekde chyba bud ventily alebo zapečene kružky. A ak meriam kosačku tak tiež nemyslím že bude OK ak nameriam len 2,5
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných