mechanik BA

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Flammer
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 30.12.2011 14:03
Zdieľať na Facebook

mechanik BA

Príspevok od používateľa Flammer »

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, či by mi vedel niekto doporučiť (známeho poprípade seba) mechanika, ktorý ma v BA dielňu a vedel by som tam okolo 18 tej v piatok 28.06 prísť s vozidlom na kontrolu. Niekto kto disponuje zdvíhacim zariadenim a diagnostikou na vozidlá značky BMW (konkrétne 5GT).
Viem, že bude piatok a každý už bude chcieť mať voľno ale nechcem to zadarmo a verím, že Vás zdržím maximalne 20-30 minút, keďže sa mi jedná len o kontrolu vozidla o ktoré mám záujem.
Prosím, kto prejaví záujem nech ma kontaktuje priamo tu alebo v súkromnej správe.
Ďakujem za vecné odpovede a prajem pekný deň
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nic v zlom, ale 5GT za 20-30 minut skontrolovat ? co si pod tym kefalin presne predstavujes lol ? ani ten co to nakreslil by ti za ten cas nepovedal nic zavazne...ale drzim palce aj napriek tomu :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Flammer
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 30.12.2011 14:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Flammer »

Bajo ďakujem za odpoveď, samozrejme nie som mechanik, čas je orientačný - naozaj neviem ako dlho to môže trvať :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Predpokladám, že cena bude troška cez 10 tis. €, to už by sa oplatilo si na to vyčleniť viacej času, vrátane dovolenky a návštevy poriadneho servisu.
Flammer
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 30.12.2011 14:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Flammer »

súhlasím s tebou, ale keďže cestujem z opačného kraja, jednoducho skôr sa nedokážem dopraviť do BA a taktiež majiteľ vozidla nemôže skôr, potom mi ostáva už len víkend, kde na tom budem podobne. Preto hľadám, niekoho, kto sa vyzná a vie si nájsť čas - tých 20-30 minút som napísal obrazne. Ak to bude trvať hodinu / dve tak nech, nechcem to zadarmo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ešte aj myšlienka je šitá horúcou ihlou a celé je to vlastne úsmevné a všetci čo majú za slušných diagnostikou sa musia iba pousmiať.
Keby išlo o Favorit tak možno.Čo tu v prvom rade nie je jasné je cieľ diagnostiky.Nejaký cieľ to sleduje.Diagnostika v rozmere "chcem vedieť stav všetkého" može byť málo aj jeden deň.BMW diagnostike sa nevenujem,ale bude porovnateľná z Audi.A tam je to vážne.Iba prehliadka ponuky môže dosahovať tisíc hodnôt.Pre uľahčenie si ja radšej všetko sťahujem,vytláčím (cca 28-30 A4 formát) a zvýrazňovačom podčiarkujem veci čo majú do činenia z riešeným problémov (napr DPF) a samozrejme otázne hodnoty červene.Pre základnú diagnostiku vo volnobežnom státí sa robí toto tri razy !!! po kľúči,studený volnobeh,prevádzkový volnobeh,a logovanie pri jazde podľa toho čo sa hladá. Takže ak čítam niečo podobné,ozaj neviem či sa smiať či plakať.Ešte stále sú to iba základné veci,a zase len,podla toho čo sa hladá pokračuje - oscilo,technické merania príp jednoúčelové testery.
Možno takto bude vec lepšie pochopená.Nutnosť merať je jedna vec,schopnosť sa napichnúť do zle prístupných vecí je ďalšia,nutnosť rozobrať a to často tak,že potom sa zase nedá robiť súvisiaca diagnostika pre stav rozobratia.Toto je dnes bežné,dostať sa k veci dá odmontovaním vecí,ale potom to nejde diagnostikovať bez ich prítomnosti.Len aby sme boli v obraze ak povieme BMW,Audi,MB.U českého kamaráta v Prahe som prvý raz zažil hlášku keď prichádzal klient...hele,dou nám peníze !
stirling
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 04.10.2008 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stirling »

tom.turcan@gmail.com
https://www.ttcars.sk/index.php/galeria

skus tento chodil som tam s 3kou a 1kou, vzdy tam mava specialitky naspoledny r32 skyline, vzdy poradi a cenovo to neni zle radsej mu zavolaj dopredu ,neviem ci tam bude chciet ostat tak dlho
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Skús PeqpeK https://www.bmwklub.sk/post1161857.html#p1161857 má tu recenzií dosť aj skúseností s bmw a auto preverí ako treba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných