Zhasínání motoru pri použivani klimatizacii

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Zhasínání motoru pri použivani klimatizacii

Príspevok od používateľa bokszos »

Zdravím,

mám sporadicky problem s motorom Octavia 1.4 benzin 59kw r.v 2009 kod motora BUD. Ktorý pri spusteni klimatizacie a len počas jazdy pri spomaleni napr. kryžovatke kde sa spomaluje-zastavuje s autom občas spadnu otačky a motor zhasne musim znova naštarovat . Pri spusteni plynu a vyradenie rychlosti alebo stlačenia spojky motor neudrží volnobežné otáčky a zhasne. Motor zhasne len počas jazdy ale ako som už pisal len sporadicky a hlavne hned po zapnuti klimatizacie potom už po dlšom použivani nie a len pri použivani klimatizacie bez klimy neznhasne nikdy! Ked motor beží na volnobeh, tak nikdy samovolne nezhasne - len pri padání otáčok. Nesvieti žiadna chybova kontrolka na diagnostike tiež žiadna zavada!
Vie mi niekto s tym pomoct že kde je chyba?
Dakujem!
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Je to dost vazna porucha,nakolko sa to podobne prejavuje aj na mojom Chevrolete,nepustam vnutorny ventilator lebo ked ho zapnem,tak sa automaticky spusti aj kompresor klimy a vtedy to narusi pracu motora do tej miery ,ze aj pri jazde s nim cuka a na volnobeh spadnu otacky tak,ze uz to RJ neukoriguje a motor zhasne vraj je chybna cievka v kompresore,pisali na jednom fore...Moze to nikto potvrdit ? Ak nepustam vetranie ani klimu,motor ide krasne bezchybne aj v zatazi,aj na volnobeh
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ahojte ,

nikto nič ??

Poprosil by som o nejake rady, lebo už su tu horúčavy a klíma by sa hodila v kabine...

Vymenil som aj alternator a nič nepomohlo všetko bezo zmeny motor pri zapnutej klíme a sučasne pri prevadzke na lpg, na volnobeh zhasne ,pri jazde na benzin to nerobí vobec

zhasne na lpg ale len pri jazde napr. na dojazde ku križovatke na neutral
pri stati na mieste drží volnobeh , krásne vyrovnáva otáčky pri zapnutí sahary a spínaní volnobežky kompresora klímy
pri zapnutí klímy natvrdo vypínačom tiež padajú otáčky ale RJ to dokáže ukorigovať...

tak neviem, čo by som ešte skúsil, snáď prekontrolovať kostriace skrutky ,očistiť a prestriekať sprayom na kontakty....
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Možeš dať dovody , PREČO nevyreguluje zvýšenú záťaž a skape ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

aj bez klimy je tam nieco spatne, ale manazment to este z odratymi usami zvladne, zapnuta klima uz prekroci pomyselny rubikon !, treba si dat auto do poriadku ! nie davat "prechodne" na stk/ek...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

Tak problem vyriesil niekto?
Naposledy upravil/-a bokszos v 03.07.2019 15:41, upravené celkom 1 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

si vyriesil...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

A laci nech si rieši sám , on tak rád rozdáva rady ostatným ,tak si snáď poradí
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných