oznacenie cesty

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

oznacenie cesty

Príspevok od používateľa peto. »

Ahojte, vie niekto ci vyfrezovana vozovka musi byt oznacena aj inou znackou ako je znacka oznacujuca nerovnost vozovky? Alebo staci ta obycajna klasicka s dvomi hrbmi? Dakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A ako by si ešte chcel? :41c2:
maniakkk
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.03.2017 11:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maniakkk »

ina znacka uz ani nie je, staci uplne nerovnost vozovky, vidis znacku "dva hrby"je ti jasne, ze sa nieco deje a vozovka je nerovna :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Niekto išiel jak cct a nezbadal práce na ceste, čím oddrbal niečo na podvozku. Teraz tu hladá ako by to dal zaplatiť cestárom. Nedáš - tak ti treba :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Ano som škodoradostný :4012: Ano som rád , keď vidím rozbité autá vedla cesty lol Menej ich potom jazdí a zavadzia na cestách. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Vo Švédsku opravovaný úsek označia, vysvietia, vyfrézujú, nalejú penetračné látky, zalejú asfaltom povalcujú, namaľujú čiary, a po pár hodinách ani nevieš že tam niečo opravovali.
Poliaci detto ale trochu dlhšie, po pár dňoch je to ako tak ok.
Na Slovensku spravia jamy, a najlacnejšie na svete to opravia, dajú tam dosku s pásmi na gumovom držiaku a päť metrov pred dierou ktorá tam bude mesiac dajú značku nerovnosť vozovky.
Ale pozor, Hranol sa zobudil, už bol na východe. :40bd:
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto. »

no myslel som ci by tam nemalo byt upozornenia vyfrezovana vozovka lebo uz som to tak niekde videl. Siel som na dvojke tak rychlo to nebolo a 10cm vyssie od urovne vozovky je dost aj ked som nesiel rychlo. Ale je pravda ze som si ten kanal vsimol o sekundu neskor jak trebalo a vyhnut sa tiez velmi nebolo kde... Peniaze od cestarov nepotrebujem, schytala to len vana, skor ma mrzi pokuta od policajtov :41c2:
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Tiez si myslim ze usek mohol byt este dodatocne oznaceny aspon ako "praca na ceste" kedze vyfrezovana vozovka je skor stavenisko ako "nerovna vozovka". Tiez si mohli dat namahu a znizenim rychlosti v useku umoznit bezpecny prejazd "schodu". Existuju aj doplnkove ci informacne tabule a pokojne tam mohli zavesit aj informaciu o vyfrezovanom useku. Ide o to ze ludia ludom takto "pomahaju" a myslim ze ak by bola vola, usek sa dal oznacit aj lepsie, ale ak postacuje uvedena znacka, kaslat na to co sa tam komu stane, ja som auto nerozbil a ostatnych mam na haku. Ona taka "Nerovna vozovka" sa da prejst aj 100-kou ale mozete tam seknut gumy aj pri 20ke. Mozno sa dal usek zuzit a vyfrezovany usek uzavriet, sprejazdnit v jednom pruhu atd, ktovie, to uz zalezi na konkretnom pripade ktory nepozname, preto by to boli len spekulacie. Nezastavam sa cestarov ani vodicov, vyklad zakona ani nejake smernice na oznacovanie takychto usekov nepoznam, len uvazujem, preco su ludia taki prajni... Ci by ich tesilo aj to ak by tam rozbili auto ich blizky na ktorych im zalezi... teda zalezi vobec este?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Scendo ide o princíp - ak chce byť človek sviňa, tak prečo by mal z toho vynechávať rodinu???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Kvoli takymto "ludom" je svet taky aky je... Vobec ma neprekvapi ak dalsi "clovek" tam v noci aj tu blbu znacku vezme a hodi do jarku, nie pre svoj osoh, ale uskodit inym... Potom tu rozpravkujte kde su Svajciari a kde sme my... aj ked... zastavam nazor ze inteligencia nema nic spolocne s narodnostou ci farbou pleti...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je dobre , že svet je taký ako je. My zlí europski ludia odchádzame na smetisko dejín a nahradia nás nepoškvrnené čierne duše spoza stredozemného mora. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ja ti zas dam xxx pripadov,kde je znacka a velka a slovenska sprosta hlava to ignoruje-ides do tatier,je tam xxx miesta na parkovanie za eura,ale aj zadarmo a sprosta slovenska hlava to tam neda,lebo to ma daleko 80m,druha cast je lakoma a da auto na kraj lesa co najbl.ako moze,lebo tam chce ist,ides do bojnic-je tam pakrovisko aj nove za 3e na den,zoo,zamok,kupele na na okoli par metrov,ale sprosta slovenska hlava na drahom nemeckom serbli to tam neda,ale zaparkuje oproti parkovisku na kraj lesa,lebo userti,tam to ma zadara,nevadi ze tam stoji ako kar,duchonka-volakedy vychyrene dovolenky,dnes raj fetakov,kde auta stoja pri vode,v lese,parkoviska do kempu prazdne,ale kto by uz chodil peso,ze ??atd,atd - to vsetko je o ludoch,mozes mat tabule ako brana - ked je clovek zgrlavy,alebo ma zasah na hlavu,nic mu nepomoze.TYMTO VSETKYCH TYCHTO POZDRAVUJEM a dufam ze im co najskor ukradnu aspon kolesa,na toto a pre takýchto tlkov som skodoradostny,lebo chodit na drahu zranicu,ukazovat sa v baroch pred stetkami,chodit na welnes,lyzovacky,tury,atd to hej,ale upratat auto kde ma,to ani bohovi.je to od veci,ale aspon sa mi ulavilo.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

MJZ - všetci europania sme trafení na hlavičku - vidieť to na spôsobe života ako žíjeme. Práve preto vítam , že už všetci v dialke vidíme svetlo na konci tunela. Možno to tí čierni po nás potiahnu lepšie, držím im palce. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Veru, ako píšeš! Pri jednom obchoďáku vyhradené miesta pre rodiny s deťmi označené značkou, sedliak bez detí samozrejme zaparkuje tam lebo je to najbližšie ku vchodu. Na upozornenie nezvesí hlavu a nešúcha nohami, ale je ešte drzý. Dnes pri inom obchoďáku - všetky miesta vyznačené červenou dlažbou, cesty a chodníky pomedzi ne sivou, sedliak na Fiate 500 to samozrejme pichne na ten chodník lebo je to blízko a ten jeho vred sa tam akurát zmestí. Po upozornení je samozrejeme ešte múdry, že či je to nejako označené a že keby sa každý staral radšej o sebe! Že sa ale on stará hlavne o seba a na ostatných serie mu už nedochádza a že to tu potom tak vyzerá. :::
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

oco13 napísal:MJZ - všetci europania sme trafení na hlavičku - vidieť to na spôsobe života ako žíjeme. Práve preto vítam , že už všetci v dialke vidíme svetlo na konci tunela. Možno to tí čierni po nás potiahnu lepšie, držím im palce. :300f:
Oco hlavne to svetlo na konci tunela. Možno je to peršing, možno albatros :40bd:
Hlavne že tam svící to svetilko, a za ním rýchlikova súprava
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], cicmanec842, minac, uwa0907762069 a 44 neregistrovaných