Pozor na umiestnenie rezervného kolesa vozidla s LPG pri TK

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

cicmanec napísal:V aute, ktoré malo z výrobu normálnu rezervu a nie len opravnú sadu, väčšinou nie je možné túto rezervu opravnou sadou nahradiť. Je s ňou napr. počítané ako so súčasťou deformačnej zóny pri náraze zozadu. Takže na STK kde riešia takéto veci by som sa na opravnú sadu nespoliehal!
Rezerva nie je dnes povinná ani pre autá, ktoré ju mali povinne od výroby. Stačí opravná sada, alebo sprej na defekty.
Rovnako je to pri náhradných žiarovkách - dnes ich už nemusia mať ani autá, ktoré ich pôvodne mali od výroby.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Áno, máš pravdu, podľa vyhlášky č. 464/2009 Z.z. nie je. Pri rušení tejto povinnosti sa to u nás aj v Čechách dosť preberalo a viem, že minimálne v ČR sa tá rezerva pri starších autách nedala vyhodiť.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

cicmanec napísal:Keď to nie je rezerva tak kde máš tú čo má v aute byť a jej prítomnosť sa kontroluje? A ide o tvoje zdravie a zdravie tých čo vozíš, peknú paseku vedia narobiť oveľa ľahšie veci ako ťažká rezerva! :::
si vobec nepochopil o com bol moj prispevok ale tesa ti tovysvetlim ked uz si si dal na konci toho smajlika co ukazuje ze evidentne nechape, ked dojdem na stk a mam v kufri opravnu sadu ale aj hodene koleso lebo istota tak ma nema pravo nikto buzerovat lebo je to naklad, ked vezies 4 zimne kolesa tiez nevezies 3 a rezervu, aky je rozdiel ci dojdem na stk a budem mat v kufri hodene koleso alebo nieco ine co bude rovnako velke a tazke, zaujimave ze x ludi co vozia auta chodia na stk tak ze maju v aute aj druhu sadu kolies co dostali k autu a nikto ich neyebe
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

jaster-83 napísal:no este aby tu niekto yebal ludi ze maju v kufri volne pohodene koleso..... ved to nieje rezerva, to je len koleso co prevazam, tak isto ako ked idem prezuvat na zimne, len vtedy su tam 4
Kde je tu uvedené, že okrem kolesa máš v aute aj sadu aby to mohol človek ako ja pochopiť bez dodatočného vysvetlenia?

Sa tu ideme hrať na slovíčka. Ten kto si niekoľkokilovú rezervu preváža v kufri bez upevnenia si zaslúži nielen neprejsť cez STK, ale aj to, aby mu dala riadne po tej jeho sprostej gebuli! :::
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Na co je mi potom kufor, ked tam nemam nic vozit? Neviem si uplne dobre predstavit, ako gurtnujem balik mineralky alebo co taka basa piva? To jak? Kazdu flasku zvlast??
Chapem o com pises, ale v tom kufri proste vozime X veci denne a nijako specialne ich 99,9% znas neupevnuje.
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

oco13 napísal:A ak auto nemá držiak ale len jamu v kufri?
Aj v tej jame je z výroby to rezervné koleso prišroubované k podlahe či už nejakou maticou, alebo skrutkou.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Teda ak koleso priskrutkujem k podlahe vedla jamy??? len potom sa nedostane k nádrži aby skontroloval jej platnosť. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

cicmanec napísal:
jaster-83 napísal:no este aby tu niekto yebal ludi ze maju v kufri volne pohodene koleso..... ved to nieje rezerva, to je len koleso co prevazam, tak isto ako ked idem prezuvat na zimne, len vtedy su tam 4
Kde je tu uvedené, že okrem kolesa máš v aute aj sadu aby to mohol človek ako ja pochopiť bez dodatočného vysvetlenia?

Sa tu ideme hrať na slovíčka. Ten kto si niekoľkokilovú rezervu preváža v kufri bez upevnenia si zaslúži nielen neprejsť cez STK, ale aj to, aby mu dala riadne po tej jeho sprostej gebuli! :::
cicko moj bandit ti to krasne vysvetlil a mne rezerva po gebuli isto neda nakolko je vo vanicke ako ma byt, dokonca ani nic ine lebo mam dvojite dno, dokonca nemam polozene nic ani vzadu za hlavovymi opierkami a na druhom aute nakladam len po roletku (lebo viac toho ani nevozim) a ta musi byt vzdy ked sa da zatiahnuta, na to som extra alergicky, dokonca ani na zadnej sedacke nesmie byt flasa, pokial se nemesti do dveri tak je vzadu na podlahe, vytesujes sa zbytocne a mal by si zmiernit tempo, v poslednej dobe co prispevok to karta :28b7:
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

mne to nepride ako nejaka novinka :41c2:
na predoslom aute som mal tiez nadrz namiesto rezervy a VZDY mi kontrolovali ci mam upevnenu rezervu v kufri, bol to kombik, takze mal v podlahe háky resp. oká, do nich som mal uchyteny popruh okolo rezervy a vzdy to bolo bez problemov
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Jasné, že to nie je novinka. Zoznam kontrolovaných vecí sa nezmenil, kvôli kamerám sa zmenil len prístup ku kontrole.
kovalcik15
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.03.2015 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kovalcik15 »

No premňa to je novinka, pretože aj minulý rok som bol na inom aute len s položenou rezervou v kufri a nikto nič nenamietal...

Teraz som chcel tu rezervu dať pod sieťku čo mam v kufri a technik sa vyjadril že to nie je uchytenie od výroby a nie je to bezpečné... takže ja neviem aké to uchytenie ma byť?

Jednoduchšie je proste zobrať sprej na STK a tu rezervu vyhodiť, nech si nemusíte brať ďalší deň dovolenky len kvôli tomu aby boli na STK spokojný... inak kvôli hluposti dostanete iba dočasnú spôsobilosť na 2 mesiace... a zasa stravíte celý deň čakaním v rade na opravú kontrolu aby ste panovi technikovi ukazali sprej.... a to nevravím ani o tom koľko aut sú schopní vziať po novom v jeden deň a že tam kde sa neobjednáva mesiac dopredu, ľudia čakajú v rade pred dverami od 2:00 rána...Takýto systém je dlhodobo neudržateľný, ked 2/3 ľudí čo prídu na povinnú STK pošlete domov...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

A čo domaci kutili ako JA , čo maju v svojom aute posledne 2 sedačky vyhodené, a na ich mieste zbastlený kastlik a v ňom koleso-rezerva + nejaké naradie a celé je to zakryte 2-oma doskami z drevotriesky ??
Takí AKO prechádzajú cez STK ???

lol :40bd: :4090:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Laco netaraj, ja mam sedem miestne auto, ale dve sedačky sú v garáži, a samozrejme že som ich na STK zabudol nasadiť do držiakov, a nebyť seriózny prístup technika, tak podľa terajších pravidiel je to dôvod na dočasnú STK a znovu zopakovať so všetkými sedačkami.
Takže je to v protokole zaznamenané neúplný počet miest k sedeniu.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

S tými sedačkami to môžem potvrdiť. Ja to mám tak isto - dve sedačky (6. a 7. miesto) mám odložené v garáži a tiež som šiel na STK bez nich. Technik by si to ani nebol uvedomil, ale nechtiac som ho na to upozornil ja. Bez tých sedačiek by auto oficiálne neprešlo. Našťastie bol technik seriózny, inak by ma čakala opravná.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tuninka a 74 neregistrovaných