VW Golf V - EGR

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petritko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.12.2012 13:27
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - EGR

Príspevok od používateľa petritko »

Caute, potrebujem poradit. GOLF V, svieti kontrolka motora. Nepocitujem ziadnu zmenu spravania sa auta pri soferovani a po napojeni na diagnostiku vyhodilo hlasku EGR ventil. Po vcerajsej vymene ventila po 20km jazdenia hlaska opat naskocila. Ma niekto skusenost alebo vedomost v com je problem? Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Do G5 sa montovalo 31 rôznych motorov
Hláška určite nebola vo formáte -EGR ventil
Chybové hlásenia majú aj freeze frame,hodnoty zapísané v momente vzniku
petritko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.12.2012 13:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petritko »

1.9TDI 77kw r2005
Beriem spat, hlaska sa nevolala presne ze EGR ventil ale problem bol niekde v EGR.
Neviem kolko tomu servisak venoval casu. Ci pozeral nejake hodnoty zo vzniku poruchy alebo len vymenil kus za kus ale ked tak laicky nad tym uvazujem, ak vymenim chybny kus za novy, malo by byt vsetko ok. Ci?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

rozmyslam laicky co sa stane, ked vymenim dobry za novy ... :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
petritko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.12.2012 13:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petritko »

tiez len laicky - ak problem nie je v EGR, preco diagnostika vyhlasi ze je problem v EGR?
petritko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.12.2012 13:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petritko »

Bajo, na strane druhej, je asi nieco pravdy na tom co pises, servisak mi totiz povedal, ze ked je porucha EGR tak bude pravdepodobne ten ventil zaneseny od spalin (uz si to presne nepamatam ale proste ze je zaneseny) lenze ventil zaneseny nebol a po opakovanom resetovani hlasky a opakovanom nabehnuti s vysledkom ze je problem v EGR ho asi proste vymenili.. Preto dumám kde je problem lebo vcera sa mi po tyzdni vratilo auto a dnes pridem do servisu s rovnakym problemom...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Uvažuješ zle.Ak RJ označí problém čokoľvek,je to preto lebo vidí problém...tj dôsledok.Rj si EGR kontroluje u tohoto typu nepriamo,cez prietok vzduchu cez váhu.Prietoky si sleduje a porovnáva v poli hodnôt pre EGR,ak nesedia vyznačí chybu.
Servisák sa tomu jednak podla všetkého za mak nerozumie,pretože výsledok takej banality by nebol tento.Vymenil EGR len na základe hlúpej hlášky a neunúval sa zistiť či nie je problém v inej veci,pre ktorú si EGR nevie robiť svoju robotu,napr. prasklina na hadičke podtlaku
Keď napchám zemiak do výfuku,nabehne asi 18 chybových hlásení.Ak dostane autobus defekt,40 ľudí nebude načas pracovať...kde hladať chybu ? vyhodiť ich ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zasraté EGR sa za cca 10 -15 minút vyčistí do stavu nového.Ale prvé sa skontroluje práca podtlakovej membrány pomocou skúšobného podtlaku,iba ak je nečinná sa EGR vyhadzuje.Ak je činná na cudzí podtlak,skontroluje sa systémový podtlak auta manometrom,tesnosť hadičky,spustí sa základné nastavenie a skontroluje cez váhu prietok pri otv/zatv ...dovidenia.Logicky sa pozrie silným svetlom do hrdla na čistotu,ak treba sa vyčistí.Mimo čistenia je všetko práca rádove v minutách.V podstate ani nie je možný omyl vymeniť dobré EGR
Do toho servisu ani z kolobežkou
petritko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.12.2012 13:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petritko »

Chapem, je pravda ze vcera som sa zo servisu ponahlal a iba som vyplatil opravu a so servisakom som sa nebavil. Dnes to napravim a popytam sa co vlastne robili - nerobili. Kazdopadne co je pre mna dolezite, je velke riziko s tym teraz jazdit? Nerad by som narobil este vacsie skody.
ediyno
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 13.06.2016 10:40
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ediyno »

nemusi byt problem priamo v egr ale v niecom co suvisi s egr, chyby egr vyhadzuje aj ked je problem s motorom, ked spaluje nekvalitne palivo alebo pripadne aj olej, moze to byt aj sacie potrubie zanesene karbonom,odporucam skontrolovat aj stav motora a aj oleja, kolko to ma nachodene? kedy co bolo menene? aky to je rok? ja neviem pri starsich autach je najjednoduchsie egr zaslepit... reguluje tvorbu emisii, ale robi len problemy a znizuje vykon
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Preboha nezaslepovať,raz za 100 tis km vyčistiť,ale EGR mimo toho že ho treba čistiť má jedine dobrý vplyv.Navyše,treba čítať z porozumením...EGR je kontrolované cez prietoky váhy.
od servisáka si treba v prvom rade pýtať protokoly,pretože ako by napr mńa presvedčil o tom že postupoval správne ? Problém je práve tam,iné než pamäť závad nevie pozrieť,tam začne a tam skončí celá oprava.Ak sa výmena ukáže ako zbytočná,hodí to na diagnostiku - že to písala. Ale diagnostika vidí iba to čo vie merať,ani zemiak vo výfuku nevidí inak ako zlý prietok.Preboha to nevidíte ku komu idete ? Nebaví sa ? K takému potom načo leziete ?
petritko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.12.2012 13:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petritko »

Bavi sa, len ja som sa vcera ponahlal s tym, ze ved bude vsetko ok tak som sa nevypytoval pretoze sme spolu priebezne volali pocas toho ako som mal auto v servise a hovoril mi co bude treba atd., pretoze som do servisu nesiel len kvoli EGR aj ked hlavne kvoli EGR. O zaslepovani som tiez cital ale zas som zastanca toho ze ak nieco ma pracovat tak nech to pracuje... Ak to nie je 500e polozka
petritko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.12.2012 13:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petritko »

Asi je tazko odpovedat ked nevidite auto ale predsa, je velke riziko jazdit na tom s tym, ze o nejake 2 tyzdne by som auto este poslal naspat do servisu?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak je to iba vysvietená kontrolka a nekonajú sa núdzové stavy,tak nehrozí vyslovene problém.Treba ale mať neustále na pamäti možnosť pádu do núdze a dôsledky ktoré to môže priniesť napr. pri obiehaní.Chyba sa stane iba raz,zvalí sa to na hlúposť vodiča,a nikdy nikto nebude spätne pátrať že vinník bol taká banalita
petritko
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.12.2012 13:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petritko »

Chapem. Vzhladom na to ze momentalne jazdim 90% po dialnici a zvysok v obci tak snad budem pri predbiehani maximalne za chuja ktory zacal predbiehat a potom spomalovat. Dakujem za cas a rady.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 32 neregistrovaných