Koľko otáčok vám točí auto pri 130 km/h

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

A čo tým chceš povedať? Papierové zrýchlenie na 100vku za 13,9s, takže je to sprevodované na zdochlinu, dynamika NULA. Posad do toho 4 ludí, ideálne nech fúka a potom mi napíš ako to ide...

Fakt netuším čo si tým príspevkom chcel povedať.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Vyvrátil som tvoje tvrdenie, že 77kW MUSÍ točiť také otáčky, lebo inak by nemalo dostatok výkonu. A dal som na porovnanie malý trojvalček s menším výkonom, ktorý točí NIŽŠIE otáčky pri 130km/h, ako silnejší motor. 1.9 TDI by kľudne mohla točiť 2100ot. pri 130km/h a nemala by s tým žiaden problém.

O zrýchlení sme sa nikdy nebavili.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som ti jasne napísal že výrobca počíta s tým že to auto bude aj plne obsadené aj že plne obsadené pôjde do kopca a prevodovku vyskladal tak aby to nejak rozumne vychádzalo = nie že ked pôjdeš do kopca tak to stratí hned dych

Že to ide vyskladať tak aby to točilo menej ide, ale vždy na úkor dynamiky. Také sťažnosti boli pri Škodovkách "Greenline", čiže čo z toho...


Mne si nič nevyvrátil, zdochnuté to je. Ja ked riešim auto tak aby to bolo nejak rozumne vyvážené, aj aby bolo cítiť výkon, ale aj rozumné otáčky...

Kedysi strašne dávno som mal Hondu NSR 125ccm 31PS a za ideálnych podmienok to šlo kludne 170km/h, ale ked fúkal silný vietor oproti tak sa to neutiahlo nie že na 6°, ale poriadne ani na 5° a ledva 100km/h (stále radiť medzi 4 a 5°)...
To je o čom také vyskladanie prevodovky???

V práci sa vozím na všeličom od Caddy SDI, Berlingo HDI 66kW,... Passat Alltrack 2.0TDI 125kW, potom na všeličom čo príde do cesty a tak asi viem trochu porovnať ako tie autá "ťahajú" a rovno ti vravím že nad 100km/h sú mnohé slabota a keby mali prevodovku vyskladanú ešte na dlhšie tak by to bolo ešte horšie

Ja si do gatí necvrknem z 1.9TDI 77kW, presne preto vyrábajú aj výkonnejšie verzie...
Raketu mi netreba, ale tak isto nie to najslabšie, skrátka stredná cesta
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: vavrov a 43 neregistrovaných