Škoda Rapid Spaceback - Monte Carlo/sedan

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rastic-ba
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.06.2019 17:08
Zdieľať na Facebook

Škoda Rapid Spaceback - Monte Carlo/sedan

Príspevok od používateľa rastic-ba »

Zdravím Vás,
Dostal som ponuku na kúpu Škoda Rapid Spaceback - Monte Carlo/športová verzia Sedan / Liftback, 5-dverové, 5-miestne.
ZA sumu 11500,-€

Na prvý pohľad vyzerá ako nové, veľmi dobre zachované.
A to ma vedie k otázke či za takú malú sumu nebude nejaká vážna závada v tom aute?
Ďakujem.



R.V. 2018
Benzín
Najazdených Km 6,000
Prevodovka manuálna 6st.
Bezpečnosť: ABS, ADS, Airbag spolujazdca, Airbag vodiča, Airbagy bočné vpredu, Alarm, ASR, Brzdový asistent, Centrálne zamykanie, ESP, Imobilizér, Isofix.
Komfort: Autorádio, Ďiaľkové ovládanie zamykania, Elektrické okná 4x, Elektrické zrkadlá, Fólie, Handsfree, Klimatizácia, Lakťová opierka, Multifunkčný volant, Palubný počítač, Parkovací asistent, Tempomat, Tónované sklá, Vyhrievané sedačky, Vyhrievané zrkadlá.
Ďalšia výbava: Dažďový senzor, Hliníkové disky, Hmlovky, Xenónové reflektory.
Doplňujúce údaje: Kúpené v SR, Vozidlo je v záruke
[/b]
straho
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.06.2018 11:09
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa straho »

ak je kupene v sr, chod do skodovky s vinkom toho auta nech ti to preveria a uvidis a nech ti tam aj poradia, ja sa v skodach moc nevyznam, ale pride mi to dost malo na rocne auto a 6000km :O
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Tak spaceback alebo sedan ... vidim ze v tom mas jasno. V tom na co sluzi tato tema mam ale jasno
ivan2013
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 11.02.2013 09:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivan2013 »

ved napisal športová verzia Sedan :) je to jasne :)
audy
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.03.2010 17:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audy »

Nenapisal si motorizaciu tam je rozdiel až 4000 EUR. Máš firmy,ktoré za 100-150eur Ti to auto preklepnu a máš pokoj v duši.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

je to vybehovy model, myslim, ze uz sa nevyraba.
Tipujem, ze dopredavaju skladove zasoby.

Rapid vobec nie je zle auto - priblizne na urovni Dacie, ale lepsie vyzera a ma lepsie motory.

Pokial to je model so sklenenou strechou a 1,0tsi - potom nevahaj, je to dobra cena a bude sa ti aj dobre predavat.

Nieco som na tom pojazdil, ked som mal auto v servise a uplne v podohe aj na dialnicu - len skratka necakaj ziadny luxus.

Na denne chodenie do roboty v pohode a navyse v Monte Carlo vybave so sklom vyzera stale celkom dobre.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

1,0 paródia na motor, HTP ďalšia, TSI nebeská kvalita... Ktoré sú to tie lepšie motory ako Dacia?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

oni tam cosik pridavaju do plastov, to potom pomatie zrak, rozum a pud sebazachovy, ja som v tom serbli spejsbek sedel. simply klever je najma nazvat to spejs, palec hore pre marketing schade luft motor kompany
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo ,ale čo dávajú nám do vody, aby sme pri výrobe 160 tisícového Urusu negrcali??? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Rapid Spaceback - Monte Carlo/sedan

Príspevok od používateľa vsevetko »

rastic-ba napísal: Doplňujúce údaje:
Nikdy nebúrané ?
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Za 11500€?
Ten šerbel som mal v pondelok na montáži zabezpečovacieho systému.
Mal necelé dva roky a necelých 40 000 km.
Štart studeného motora bol prvé dve sekundy sprevádzaný niečim doteraz neslýchaným a nepopísateľným.
Motor desný, výkon zostal vo fabrike, interiér príšerný, celé zle.
Doteraz nechápem, načo to prišlo na zabezpečenie.
A toľké peniaze?
Pfúú, neviem, či nejdem predávať nálepky Monte Carlo.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Každý Š Rapid 1.2 TSi je jeden velky nepodarok a kasička na peniaze pre majiteľa..

Preto sa ľudia toho zbavuju..

Mne keby niekto chcel dať za moju jazdenku 11 000 € , tak mu ako bonus zaplatim dovolenku pri mori na 10 dni pre 2 osoby...

P.S: Moja jazdenka NIE JE Š-Rapid.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Skutočne sa to video oplatí pozrieť.Ale dáva dôvod na nejedno zamyslenie.Mimoriadne dobrý stav,auto jazdili ľudia od fachu a to má svoj záslužný podiel na výsledku.
Zamyslieť sa treba hlavne o tom,prečo sa motor pomaly stáva synonymom problému a začína ho sprevádzať akési uživateľské prekliatie.
Jedno z vysvetlení je že motor má za sebou iba prvú stovku tisíc km,teda tú najlepšiu.Niektoré z vecí sa už aj u tohoto motora črtajú a budúcnosť môže pomerne skoro zmeny z prudko sa zhoršujúcim prejavom. Týka sa ventilov.Nakladaním a obalovaním stopiek sa bude velmi zhoršovať ich chladenie a zároveň aj plnenie valcov vzduchom.Duplom je plnenie valcov naladené a velmi závislé na kvalite všetkého čo vie zasiahnuť do plnenia valcov.Z bambulov v hrdle sa motoru dobre dýchať nebude.Trocha ma zarazila skutočnosť úbytku výkonu,ktorý pri nulových mierach opotrebenia je ťažké zdôvodńovať...žeby zhoršujúce plnenie ?!
Ak už ďalšia stovka tisíc km prinesie problémy ktoré dielňa asi len tak jednoducho nepomenuje,môže to byť ten bod zlomu kde začína nekonečná púť z jedného servisu do druhého.
Celkom by som chcel počuť vyjadrenie pána z videa ak by som mu dal na stôl blok motora z PD pri 4 x väčšom nábehu a dopadlo by to rovnako dobre.Tým nechcem znižovať výsledok ktorý nameral.Už iba počkať až sa budú robiť merania pri 2x 3x 4x väčších km.
Vo videu je ešte jedna špecialitka v minutáži 8.50 ..čistenie ktoré ja už roky robím.Hlavne že to už objavili,čo ale nič nemení že to tunajšie dielne robiť nikdy nebudú pretože to je tak bohu nemilá práca.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných