DSG Škoda Superb II rv 2009 - držanie vyšších otáčok

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radovanbucenec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11.03.2019 12:52
Zdieľať na Facebook

DSG Škoda Superb II rv 2009 - držanie vyšších otáčok

Príspevok od používateľa radovanbucenec »

Zdravím chlapi, mám otázku.

Na mojom Superbe (automat), začalo DSGčko občas držať vyššie otáčky a preraďovať neskôr.

Napr normalmy stav: Pri rychlosti okolo 38km/h si DSG preradí do 4, okolo 50km/h si hodí 5ku a pri 63 km/h cca si hodí 6.

V poslednej dobe sa mi stava, že občas pri jazde keď idem dajme tomu 40 - 45 stale tam drží 3ku,pri rychlosti okolo 60 hodi 5ku a az niekde okolo 70 - 75 hodi 6tku. Tj drzi otacky kludme aj nad 2000 a pocujem (pri 3ke) ako zapina turbo - az potom preradi.

Jazda po rovinke, plynule pomale zrychlovanie. Uz mi to spravilo asi 5 krat behom mesiaca. Inak ide vsetko ok

Prosim viete poradit kde by mohol byt problem? Alebo je to normalne? Môže to byť chytená mechatronika?

Vďaka za odpovede
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Možno začína dostávať rozum...
radovanbucenec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11.03.2019 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radovanbucenec »

@cicmanec viem ze DSGcka su standardne nastavene na ten setrny "normalny" rezim kde si cca každých 10 km hodi novu rychlost.

Avsak bojim sa ci to nie je mechatronika ked zacala preradovat neskor
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Poprosíme tvoju odpoveď na toto zo 14 marca 2019:

Problém plánujem vyriešiť tak, že dám auto priamo do servisu kt sa špecializuje na automatické prevodovky. Verím, že po diagnostike sa odhalí problém a podarí sa ho následne aj vyriešiť.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Napr normalmy stav: Pri rychlosti okolo 38km/h si DSG preradí do 4, okolo 50km/h si hodí 5ku a pri 63 km/h cca si hodí 6.
Tak na toto sa neda nic povedat ak je toto normalny stav ! ako napisal cicmanec asi dostava rozum , lebo toto radenie v tak nizkych rychlostiach vedie k smrti celeho traktora
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: DSG Škoda Superb II rv 2009 - držanie vyšších otáčok

Príspevok od používateľa karool »

radovanbucenec napísal:Zdravím chlapi, mám otázku.

Na mojom Superbe (automat), začalo DSGčko občas držať vyššie otáčky a preraďovať neskôr.

Napr normalmy stav: Pri rychlosti okolo 38km/h si DSG preradí do 4, okolo 50km/h si hodí 5ku a pri 63 km/h cca si hodí 6.

V poslednej dobe sa mi stava, že občas pri jazde keď idem dajme tomu 40 - 45 stale tam drží 3ku,pri rychlosti okolo 60 hodi 5ku a az niekde okolo 70 - 75 hodi 6tku. Tj drzi otacky kludme aj nad 2000 a pocujem (pri 3ke) ako zapina turbo - az potom preradi.

Jazda po rovinke, plynule pomale zrychlovanie. Uz mi to spravilo asi 5 krat behom mesiaca. Inak ide vsetko ok

Prosim viete poradit kde by mohol byt problem? Alebo je to normalne? Môže to byť chytená mechatronika?

Vďaka za odpovede
Turbo sa nezapina a nevypina
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

sklbanie-dsg-superb-ii-2009-ako-vyriesit-t75369.html


PRAVIDLÁ PRISPIEVANIA NA DISKUSNOM FÓRE !

Ako prispievať na diskusnom fóre:


1. Pred založením témy použite funkciu hľadať: Presvedčte sa, či sa váš problém na fóre nepreberal v minulosti. Vyhnite sa tak zakladaniu duplicitných tém. Moderátori majú právo duplicitné témy uzamknúť a presunúť do koša.


A dalsie body…

A potom dalsie :


Správanie sa na diskusnom fóre:

.
.
.
5. Udeľovanie kariet: V prípade porušenia spomenutých pravidiel budú moderátori udelovať karty - ich dôvod si môžete prezrieť po kliknutí na "Môj profil" (zobrazuje sa na novom dizajne).
Postupnosť kariet: žltá, oranžová a nakoniec červená rovnajúca sa BANu. Amnestia kariet ako aj BANu sa bude posudzovať individuálne.

Ironiou je, ze sam zalozil dve rovnake temy s tym istym problemom.
Asi ma dojem, ze mu niekto poradi aby vymenil poistku za 5 centov a bude to OK.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Moderátorov je tu plná zadnica tak to určite niektorý z nich v krátkom čase vyrieši.
radovanbucenec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11.03.2019 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radovanbucenec »

vsevetko napísal:Poprosíme tvoju odpoveď na toto zo 14 marca 2019:

Problém plánujem vyriešiť tak, že dám auto priamo do servisu kt sa špecializuje na automatické prevodovky. Verím, že po diagnostike sa odhalí problém a podarí sa ho následne aj vyriešiť.

Auto šlo do servisu do Ostravy, bolo potrebné vymeniť 2 ventily na DSG - odvtedy auto netrhá
radovanbucenec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11.03.2019 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radovanbucenec »

braga napísal:Napr normalmy stav: Pri rychlosti okolo 38km/h si DSG preradí do 4, okolo 50km/h si hodí 5ku a pri 63 km/h cca si hodí 6.
Tak na toto sa neda nic povedat ak je toto normalny stav ! ako napisal cicmanec asi dostava rozum , lebo toto radenie v tak nizkych rychlostiach vedie k smrti celeho traktora
DSG sú takto nastavené, pozeral som veľa videí kde testovali Superby a presne o tomto tam hovorili - motor je podtáčaný a nie je to úplne ok ale to je jednoducho štandardné nastavenie prevodovky - mne sa tým pádom teraz správa občas neštandardne
radovanbucenec
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 11.03.2019 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radovanbucenec »

mastik29 napísal:sklbanie-dsg-superb-ii-2009-ako-vyriesit-t75369.html


PRAVIDLÁ PRISPIEVANIA NA DISKUSNOM FÓRE !

Ako prispievať na diskusnom fóre:


1. Pred založením témy použite funkciu hľadať: Presvedčte sa, či sa váš problém na fóre nepreberal v minulosti. Vyhnite sa tak zakladaniu duplicitných tém. Moderátori majú právo duplicitné témy uzamknúť a presunúť do koša.


A dalsie body…

A potom dalsie :


Správanie sa na diskusnom fóre:

.
.
.
5. Udeľovanie kariet: V prípade porušenia spomenutých pravidiel budú moderátori udelovať karty - ich dôvod si môžete prezrieť po kliknutí na "Môj profil" (zobrazuje sa na novom dizajne).
Postupnosť kariet: žltá, oranžová a nakoniec červená rovnajúca sa BANu. Amnestia kariet ako aj BANu sa bude posudzovať individuálne.

Ironiou je, ze sam zalozil dve rovnake temy s tym istym problemom.
Asi ma dojem, ze mu niekto poradi aby vymenil poistku za 5 centov a bude to OK.
Priateľu, témy sú odlišné - v prvej som sa pýtal na dôvod trhania a cukania DSG pri podraďovaní - to je vyriešené, výmena ventilov 400€

Aktuálne ide prevodovka hladko, bez problémov, avšak si občas drží vyššie otáčky a preraďuje neskôr ako je štandardne nastavené.
velsatisba
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 06.11.2010 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa velsatisba »

Snimac otacok na hriadeli sa pretaca . SAM TO NAVYRIESIS.!!
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

radovanbucenec napísal:
Auto šlo do servisu do Ostravy, bolo potrebné vymeniť 2 ventily na DSG - odvtedy auto netrhá
Záruka ti niečo hovorí ? Odnes to naspäť do Ostravy, oni do toho babrali.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

veru, ja by som im to odniesol a ziadal nastavit takto :

>> keď idem dajme tomu 40 - 45 stale tam drží 3ku,
>> pri rychlosti okolo 60 hodi 5ku
>> az niekde okolo 70 - 75 hodi 6tku.

trojku drzat do 60km/h,
stvorku drzat aspon do 80km/h
patorku do stovky
a siesty prevod sa radi az pri 100km/h

To by bolo po ekologii, co ? :) teda vlastne ekonomii, majitelom by vstavali vlasy dupkom ze pomooooc moja DSG radi az na supersportovych 2150rpm, skor nepreradi :)





>> Tj drzi otacky kludme aj nad 2000

otacky nad 2000 este nikomu neublizili, prave naopak - otacky pod 1500 ublizili VSETKYM. Aj tvojim "ventilom" co bolo treba vymenit.
mirootom
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 04.05.2017 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirootom »

Ale to aj tak divoko preraduje, ja som mal automat octavku tiez dsg prevodovka a teda 4 dala az na 50tke 5ku asi na 70 podla okolnosti a vyssie uz isla na 6, pod 50 isla vacsinou na 3 :O

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 42 neregistrovaných