Mazda 3, 2005 , 1,6 benzín - menený tachometer

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

luckinno
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.06.2018 18:10
Zdieľať na Facebook

Mazda 3, 2005 , 1,6 benzín - menený tachometer

Príspevok od používateľa luckinno »

ahojte, menili sa budíky na Mazde. Auto som teraz kupoval, pri odhlásení pôvodný majitel nahlásil približne, kolko km auto malo...cca 100 000, ale tie budíky, čo sú tam majú najazdených 180 000. Keď som auto prihlasoval, policajt si samozrejme opísal túto hodnotu. Viete mi povedať niekto, kto s tým má skúsenosti ako sa to dá doriešiť nejak legálne, aby potom niekedy za 5 rokov v prípade predaja som nemal nejaké problémy? Realne má to auto fakt okolo 100 000. Vidím to na grafe z emisných kontrol, a na poslednej emisnej to malo 96 000 v novembri 2018. Aj interiér vyzerá velmi zachovalo. Tá výmena sa nerobila v autorizáku samozrejme.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nemas to jedno u 24 rocnej bucory ? :zg282:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
luckinno
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.06.2018 18:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luckinno »

ježiš ja som retard...2005 to je samozrejme...mazda 3 1995 asi ani neexistovala :D
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ok beriem na vedomie, nemas to jedno u 14 rocnej bucory ? :zg282:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
luckinno
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.06.2018 18:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luckinno »

nemám to jedno, preto to riešim...auto vyzerá velmi slušne a zachovalo takže nemá hodnotu 100€ preto to chcem dať na pôvodnú hodnotu
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čo už tam nariešiš legálne keď sú budíky vymenené a nemá ti kto potvrdiť koľko mali pôvodné a koľko nové?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to jedno , pre všetkých ostatných obyvatelov zemegule má tvoje auto hodnotu 0,00000. Menu si doplň :40bd: :40bd: Neexistuje žiadna pôvodná hodnota. Ak mi neveríš opýtaj sa kamoša v poisťovni kolko by ti vyplatili za totalku. :40bd: A keď sa ti o pár rokov zunuje a budeš ho predávať , budú ti tiecť slzy ako hrachy, lebo každý ťa vysmeje s tvojou hodnotou. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja bych to prelozil, hlada sa zmotavac na mazdu 3, aby cislo na budiku zodpovedalo naozajstnemu cuker stavu, ja myslim ze toto je legalna poziadavka kazdeho majitela co sa stara o auto, aby mohol budik dostelovat na kolko to autko vyzera a kolko ma cenu, bez ohladu na vek, nechapem preco to vyrobcovia komplikuju ? stacilo by pridat k resetu denneho pocitadla aj reset/set celkove km a neboli by podobne problemy a stres...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pravý stav km je nesmierne dôležitá hodnota z hladiska potrieb servisu.Klúčová,a aj reálne množstvo ľudí doplatí na zlý údaj celkom citeľne.
Môj služobáčik (2005) už zarezáva u priateľa,mal na odo 55 tis km,reálnych aby bolo jasných.Daroval som ho,kedysi pre mňa chalan veľa urobil.Keď mala Corsička 5 rokov (17 tis km) som dal inzerát a aj stiahol po dvoch telefonátoch pre kecy a infantilné poznámky o možnosi a nemožnosti km,tak som inzerciu hneď stiahol a vys..si oko,nič sa predávať nebude.Taký už je svet.nebyť toho kamaráta čo mu klaklo berlingo,tak ho na dvore podpalim a zavolám Zelkov nech si ho zoberú.Kšefty im naháňať nebudem,oheň stroví
straho
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.06.2018 11:09
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa straho »

pozri cim je auto viac jazdene a dlhsie, km sa naratavaju ci chces alebo nie, za 5 rokov, bude kazdemu jedno ze ty si 10x menil rozvody, oleje a filtre, ze tam je nova baterka, nove brzdy, stierace, vytepovany interier na to ti kazdy bude vies co... auto za 5 rokov nebude mat zdaleka hodnotu ani toho co do neho das a ani toho za co ho teraz kupis, takze je asi bezpredmetne riesit nejake budiky, a to ze na emisnej bolo 96000 neznamena ze ma max 100 000, 4000 sa da prejst za den, takze za ten rok presli isto aj viac, priatelka za pol roka po meste a obcas mimo nabehala asi 6000km :O tak ako nevidim v tom problem .... uz ti to nikto nedokaze a na vymene budikov a natacani novych km nie je sice nic nelegalne, ale ferove to tiez nie je, lebo to ti na hodnote neprida tak ci tak aj keby to bol vrak...
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Neostáva len dať pôvodné budíky naspäť a km budú tak ako majiteľ chce aj reálne "originál km".
Otázka je z akého dôvodu sa menili budíky? Nie je tu cesta k možnej oprave?
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
luckinno
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.06.2018 18:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luckinno »

no odišla riadiaca jednotka, tak sa musela vymeniť celá prístrojovka, nerozumiem prečo by som sa mal nato vysrať a už vôbec prečo to auto nemá žiadnu hodnotu...veď sa len menili budíky. Z niektorých odpovedí sa mi točí hlava.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Všetko sa dá keď sa chce . Veľa rj bolo pokazených ale aby som menil aj budíky ...to som ešte takto neriešil.
Bohužiaľ ale ozaj to auto nemá veľkú hodnotu ,hrdza a čas sa na tom už určite podpísal a si v krajine kde prevláda škoda ,w ,Audi , Seat ,Kia a Hyundai. Rozpiš viac závadu a dovody výmeny ... Prípadne aj do ss správy.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
luckinno
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.06.2018 18:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luckinno »

hrzdavý podvozok je naozaj minimálne, bol ošetrovaný a nedávno som ho ošetroval a natieral penetrákom...hovorím cukrík
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

Ti si mal riesit pred tym, ako si bol u fizlov.

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní