Opravné sady na lak

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Opravné sady na lak

Príspevok od používateľa jani2 »

Zdravím ,
Pri kosení trávy mi bezmozmek nastrieľal kamienky a obil lak do kovu , mesto a polícia sa samozrejme len vysmiali.

Podľa štítku to má byť 668/9 Schwarz 2

Našiel som takúto sadu
https://ikkolor.sk/shop/podla-oprav/opr ... rdzavenim/

Moja predstava obrúsiť perom, naniesť základnú farbu, naniesť lak

Má niekto skúsenosť ?

Tu je samotný lak
http://www.autolaky1.sk/ponuka/opravna- ... etcom/bmw/
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len tráva rastie ako besná to budeš robiť každú nedelu??
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

Vieš čo.. ruky im dolámem. Ochranné sieťky v aute majú, hlavne to opraviť je tam bolí kov
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

detaileri pouzivaju taketo pero (size 1):

https://www.amazon.com/Loew-Cornell-Fin ... way&sr=8-1

das si namiesat svoju farbu, vycistis, odmastis od vosku atd. a potom opatrne nanasas na miesta, ktore su od kamienkov

na youtube si daj napr.: Rock Chip Touch-up Tool
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
tomasendo
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 17.01.2011 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomasendo »

Zdravim Ta, ak ti mozem poradit, chod do autorizovanej predajne/servisu. Namiesaju ti podla Vin tvoju farbu a samozrejme k tomu mas bezfarebny lak. Ked som mal ford , tak cena bola cca 10€ a momentálne pre pripad nudze som si to dal namiesat aj v skodovke za 8€ . Samozrejme su to mensie flasticky ale na natretie drobnych chyb by to postacilo aj na 15 rokov :)

Odmastit , natriet farbu nechat zaschnut a nasledne pretriet bezfarebnym lakom.
an-dy88
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.06.2017 15:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa an-dy88 »

ja súhlasím s tomasendom, stačí to presne tak ako ty píšeš a nemusíš si to komplikovať...
si-to-8
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 01.07.2016 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa si-to-8 »

aj ja mam takto namiesanu, kamarat mi to odporucil a je to dobra vec, na male dobky je to velka pomoc a super je to, ze si to vies spravit doma a pomerne rychlo, ze nemusis s tym nikde chodit
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ked odhliadneme od farebnej vernosti, ktora sa da velmi slusne zmaknut naznacenymi sposobmi, najzaujimavejsi problem bude :

1) ako naniest presne taku velku plochu aby zakryla vyhradne obite miesto a nie centimeter okolo (vadi, nevadi, zahrame sa)

2) ako dosiahnut aby nanesene miesto malo ROVNAKU HRUBKU ako okolity lak... a toto bude najvacsia sranda.


Ked to chcete mat na cigana, tak sa da. Ked to chcete mat vyborne zafixovane, tak vo vypocte udalosti tuto mi chybaju smirgle, brusne pasty, lesticky a taketo drobnosti.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď sa prejdeš po parkoviskách tak 100% aut to má opravené na cigáňa. Kto to rieši šmirglom , brúsnymi pastami a leštičkou tak neparkuje vonku. Detailisti si auto hneď po kúpe a ošetrení dajú potiahnuť bezfarebnou foliou. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Presne tak,ako tato pise.vybodkujes aby to nehrdzavelo a fertig. Ak mas metlu z 2 metrov to nezbadas ani keby si vedel kde to je.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja by som sa zadávatela opýtal inak. :40bd: Ak doma pri sťahovaní odrieš chladničku alebo práčku tiež si ideš dať namiešať farbu a opravuješ lak? lol lol Alebo ,keď zarežeš omylom do kuchynskej linky??? :40bd: :40bd: :40bd: To len aby sme boli v obraze čo je na vrchole modlitebného reťazca. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

Dík chlapci, objednal som originál lak podľa vin a bezfarebný lak , nejakých 18e tak snáď.

Oco neviem, akú chladničku tu pletieš :40bd:
je tam dent do Holého kovu , veľa malých a dve 2cm na šírku, tak sa pýtam či to lak vôbec prekryje , alebo je tam lepšie dať základnú antikoróznu farbu a na to ten lak.

Tuna máš foto
https://pasteboard.co/IiV4FJ1.jpg
https://pasteboard.co/IiV5iIy.jpg
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

akoze policia sa na to vysmiala.ved to je vandalizmus trestny cin poskodzovania.chod to napoliciu nahlasit.mne takto pri malovani parkovisk zahli blatnik.tiez sa s tym tocili ze co chcem nemam nove auto.ale siel som po tej firme ktora to robila.pomohlo az ked som mu povedal tym mne si zahol blatnik tak aj ja tebe to vratim a budeme sa potom sudit 50 rokov za okopane auta.a zrazu mala na to ta firma pojistku.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

jani2 napísal:Oco neviem, akú chladničku tu pletieš
Aký je rozdiel medzi plechom auta a plechom chladničky, alebo oškretým rohom na vchodových dverách??? No taký že opravuje sa len auto ,aby susedia videli, že na to máme. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jani2
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.09.2011 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jani2 »

seven549 napísal:akoze policia sa na to vysmiala.ved to je vandalizmus trestny cin poskodzovania.chod to napoliciu nahlasit.mne takto pri malovani parkovisk zahli blatnik.tiez sa s tym tocili ze co chcem nemam nove auto.ale siel som po tej firme ktora to robila.pomohlo az ked som mu povedal tym mne si zahol blatnik tak aj ja tebe to vratim a budeme sa potom sudit 50 rokov za okopane auta.a zrazu mala na to ta firma pojistku.
Veď to .. policia nechcela ani nič písať na mieste . Bohužiaľ je to mestský podnik , bohatí podnikatelia .. ešte sa policajt bol pýtať ľudí či používali sieťky.. ľudia , že nie tak sa usmial

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných