Peugeot Partner 1.9d

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zetor5511
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 12.12.2009 19:59
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Peugeot Partner 1.9d

Príspevok od používateľa zetor5511 »

Zdravím potrebujem poradiť tlači mi vodu cez nadrzku už hneď po naštartovaní bude to tesnením pod hlavou ? Lebo aj kvapalina je dosť hrdzavá nemôže to byt zapchaté niekde? Je to Peugeot partner 1.9d 2001
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zamysli sa čo môže vytvárať taký tlak, aby to tlakovalo do chladiaceho okruhu.

A nabudúce stačí jedna téma!
an-dy88
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.06.2017 15:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa an-dy88 »

ja by som si to dal pozrieť do servisu, aby to vypustili, pozreli, vyčistili a prepláchli, to nikdy nie je na škodu, potom dať novu vodu a potom uvidíš, ale malo by to pomôcť...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ako nová voda pomôže prasknutému tesneniu? Brigádnici, serte už na to! :3c90:
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Na co tato otazka, tema?
Ked uz niekomu nedochadza co sa pravdepodobne deje v tomto pripade, tak treba s tym do servisu. Naozaj pochybujem, ze zadavatel temy, by mal akykolvek predpoklad danu situaciu riesit svojpomocne.
Tu ma cicmanec pravdu. Zbytocne to tu rozoberat.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Prečo by zadávatel nemal šancu to riešiť svojpomocne? Rovnakú situáciu som mal na jednotkovom Punte.
Prehrievalo sa a potom vyhadzovalo vodu von. Ako prvé išiel von termostat, ako druhé bandaska vody do kufra, ako tretie zapojenie ventilátora natvrdo aby stále bežal. lol V tomto režime sa jazdilo dva roky až po STK, tesne pred ňou som na Bazoši kúpil za 80 eur druhý motor a svojpomocne na dvore s pomocou 13 ročného syna som ho vymenil. :4012: Vercajg - vidlicové klúče, kombinačky a šroubovák - požičaný som mal len hupcug na vytiahnutie motora. :300f:
Partner je obyčajný hladký diesel, ktoré sa predávajú po 100vke aj s prevodovkou. Žiadna kozmická technologia.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

oco13, ty si megakutil, vies si dat do kopy A a B a to je ten zasadny rozdiel.
Ak niekomu uz hned, hoc aj pri studenom starte vyhadzuje vodu von, tomu zbytocne radit aby vyhodil termostat.
Po 1.
Nevedel by co to je, kde to je, ako to urobit, cim to urobit.
Po 2.
Vyhodit ten termostat mu nijak nepomoze.

Ak by dotycny disponoval dovednostami, vybavenim, tak by tato tema neexistovala a namiesto nej by tu bola tema napriklad o merani presahu, ci postupe dotahovania srobov a podobne.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

oco13 napísal:Prečo by zadávatel nemal šancu to riešiť svojpomocne? Rovnakú situáciu som mal na jednotkovom Punte.
Prehrievalo sa a potom vyhadzovalo vodu von. Ako prvé išiel von termostat, ako druhé bandaska vody do kufra, ako tretie zapojenie ventilátora natvrdo aby stále bežal. lol V tomto režime sa jazdilo dva roky až po STK, tesne pred ňou som na Bazoši kúpil za 80 eur druhý motor a svojpomocne na dvore s pomocou 13 ročného syna som ho vymenil. :4012: Vercajg - vidlicové klúče, kombinačky a šroubovák - požičaný som mal len hupcug na vytiahnutie motora. :300f:
Partner je obyčajný hladký diesel, ktoré sa predávajú po 100vke aj s prevodovkou. Žiadna kozmická technologia.
Keď si schopný takto jazdiť, tak by si na autíčkárske fóra mal mať zakázaný prístup. mal by si mať radšej koňa a nie auto, lebo ten by ťa aspoň kopol, keby si s ním takto zaobchádzal...

Ale verím, že si si len robil prdel. Snáď nie si naozaj taký pacient, aby si jazdil dva roky bez termostatu, so stále pustenou vrtuľou a s bandaskou vody na dolievanie.
Ak si toho naozaj schopný - aj keď netuším, čo by ťa k tomu akože viedlo, jazdiť takto dva dni, nieto ešte dva roky - tak aspoň neraď takéto debility iným, pre boha živého.
Potom kúp auto na Slovensku...

Pre zadávateľa: Samozrejme, že je to tesnenie pod hlavou, alebo prasknutý blok. Stalo sa mi už oboje. Ak to bude tesnenie, daj to urobiť. Ak to bude blok, zháňaj druhý motor.
Či je to tesnenie alebo blok, to sa ukáže, keď sa dá dole hlava motora.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Only for Jerguško : možno moji predkovia pochádzajú z Ruska ,pretože som schopný aj ďaleko horších vecí. Len námatkou jazdenie len s ručnou brzdou, jazdenie bez štartéra, jazdenie so zaseknutou trojkou , jazdenie v núdzovom režime,preťažený aj trojnásobne, bez stk ek, bez vp. Akurát nechlastám za volantom, ale v mladšom veku som nemal problém pobiť sa na križovatke aj dva x do mesiaca. To už vynechávam lebo starnem a vela zubov mi už neostalo.
Kúp auto na slovensku?
odo mňa auto dostane len Zelkov NZ aj to nikdy nie celé. :40bd: :40bd: :40bd:
Na autíčkárske fora mi prístup nezakážu , lebo aj tu potrebujú opozíciu :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných