Zadny naboj kolesa

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Zadny naboj kolesa

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

No a som tu zas páni a s dalšim problemom :) Kupil som si komplet brzdy predok zadok.. predok uz mam spraveny ale vzadu nastal menši problem ked som chcel vymenit komplet bubny komplet myslim komplet aj so zadnym plechom kde drzi valček, nato aby som sa k nemu dostasl som musel zhodit naboj po odskrutkovani skrutky naboj nesiel po 20rokoch zhodit musel som ho zhodit stahovakom lozisko som zhodil ale zadna cast toho loziska bola tak zapecena do tej tyče na ktorej drzi koleso ze proste lozisko som zhodil ale este cosi z neho ostalo na tej tyči, no to je jedno, len sa chcem opytat ak to uz niekto robil, idem kupovat novy naboj aj s loziskom a potrebujem vediet ci mi to pojde normalne nasadit ten naboj s loziskom na tu tyč na ktorej drzi koleso alebo sa to musi lisovat tam ten naboj s tym loziskom do tej tyče? piste iba tí ktory s tym mate realnu skusenosť, diky za pomoc chlapy
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

v prvom rade napis na akom aute , nikto nevie nacom to riesis
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Šak 16oktavia74kw, ne? Návodov a dielenských príručiek plný web...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ostal mu na náboji vnútorný krúžok kuželového ložiska, a on ide kupovať nový náboj. Komu neni rady tomu neni pomoci. Pritom píše ,že má sťahovák. Teraz odtrhne hlavy šrobov čo držia náboj a potom si už uvedomí ,že na toto nemá. lol
A už vôbec som nepochopil načo chcel meniť aj zadný štít na ktorom je valček - ten mám original ešte aj na Spartaku z 1958 roku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pripajam sa k Romanovi,

opravy na aute by mal prevadzať len ten,čo má strojarské vzdelanie aby vedel použiť pri tom správne postupy , a hlavne aby vedel pomenovať strojné sučiastky, aby vedel čo si má pýtať v autodieloch... :40bd:

Mńa tu niektorí išli zhadzovať pod čiernu zem, ked som propagoval svojské postupy pri riešení oprav..
Lenže ja strojarske vzdelanie mám :4012:
učebný odbor s maturitou 02-45-4 mechanik strojov a zariadení. :300f:
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

V tom pripade si prave oca diskvalifikoval. Oco ber do ruky skusacku a neser sa do roboty strojarom :d :D

Kazdy nech robi co vie,pripadne nemam nic proti samoukom . Co neovlada nech si zaplati a robi to co vie. Vola sa to delba praca.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No neviem ako ma diskvalifikoval, ale mne to zatial na všetkých nábojoch dole išlo. Pri Shade 120L aj hydraulickým sťahovákom na družstve, ale išlo. Ono totiž z takýchto náprav sa robí Väčšina vlečiek za doma robené traktory - ak stačí nosnosť tak 1 tona. Takže pár desiatok som ich už demontoval. A ak si strojár vysvetli mi prosím potrebu výmeny štítu brzdy. :300f:
Aha že ochcafka nemá kuželové ložiská? tak potom čo mu tam vlastne ostalo? Lebo neverím že by z valčekového ložiska vzrval vnútorný krúžok. lol
Naposledy upravil/-a oco13 v 09.06.2019 12:41, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco mas strojnicke vzdelanie? Tak som myslel

Pouzijem to tvoje "necitas s porozumenim" ..reagoval som na lacovu hlasku
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na spše v NZ bol dva roky predmet strojárstvo a bol to aj volitelný maturitný predmet. A nepovažujem sa za strojara ani za elektrikára ,skôr som amater. Alebo ako bol volakedy dedinský kováč - zo všetkého mať aspoň šajnu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

laco1871 napísal:Pripajam sa k Romanovi,

opravy na aute by mal prevadzať len ten,čo má strojarské vzdelanie aby vedel použiť pri tom správne postupy , a hlavne aby vedel pomenovať strojné sučiastky, aby vedel čo si má pýtať v autodieloch... :40bd:

Mńa tu niektorí išli zhadzovať pod čiernu zem, ked som propagoval svojské postupy pri riešení oprav..
Lenže ja strojarske vzdelanie mám :4012:
učebný odbor s maturitou 02-45-4 mechanik strojov a zariadení. :300f:
Ja som bol tupi ako koľajnice, tag ma dali za pastiera vyučiť, ale auto moto som vedeu opraviť aj bez školy. Sprostosť ma však opustila, ale teba asi nie. Keď budem aj kuchár čašník a chcem sa to naučiť tak to budem skúšať, a úspech závisí od zručnosti nie od školy!!!!!
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neviem prečo sa do Laca navážate - všetko sa naučil rovnako ako aj vy pokus omyl,Že je niečo vyučený je plus na úradoch v praxi mi to bolo na ...oné.Ja by som podla vyučenia mal kresliť rozvody a trafáky nad 6t voltov a namiesto toho sa ebem s priemyselnými robotmi. Ešte aj to meno im vybrali "KUKA" - popolnica. :40bd: :40bd: :40bd:
Ale tiež ich mám ako toť bača Trucker - pekne v ohrade , len ja baran behám okolo. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

caute

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

Stahovak mam na naboj kolesa ten som dal dole aj s loziskom, ale ostal tam este zadny loziskovy kružok na ktory tiež existuje stahovak, ktory ale nemam..A hej keby boli automechanici v okoli na ktorych sa da spolahnut tak si to nerobim sam doma,ale po skusenostiach už nemam nervy hladať automechanikov na ktorych sa da spolahnuť.. Preto si to robim sam a aj si to budem robit sam, začiatky su tažke, ale vsetko sa da naučiť nie
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na krúžok čo ti tam ostal stačí univerzálny sťahovák , v núdzi by som ho narezal karbinou na dvoch miestach a majzlom praskol.
A ideš na to zle, sám akurát sa budeš učiť na vlastnej škode. Treba nájsť jeden servis ktorému verím a doma naozaj len výmena oleja.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

takýchto je vela,co je lakomost-trest,alebo nikomu neveri,potom vsetko dokurvy a az potom to zenesie do dielne,ked to uz domrvi,ale uz to je ovela drahsie.clovek ked sa nudi a body co som napisal,dokaze kadejake chujoviny stvarat,aj auta,aj lode opravovat na zahrade.ale niekedy sa zadari a spravi to,treba risknut no nie?ved dnes je moderne vediet kazdu cenu za diel-lebo na nete snorit je IN a vyguglit na YOUTUBE ako na to,ked uz aspon vies ako sa to vola,by mal dokazat kazdy,co ma aspon 6 zakladnych tried.
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

oco13 napísal:No neviem ako ma diskvalifikoval....Aha že ochcafka nemá kuželové ložiská? tak potom čo mu tam vlastne ostalo? Lebo neverím že by z valčekového ložiska vzrval vnútorný krúžok. lol
no najskor vnutorny kruzok dvojradoveho gulickoveho loziska s kosouhlym stykom. ten vnutorky kruzok je deleny inac by to neposkladali a jeden z nich tam aj stale ostane. ak sa za to nevie dostat stahovakom tak pilka,sekac alebo uhlova bruska a odfaklit. naspat to aj tak dat nemusi. myslim ten vnutorny kruzok z loziska :40bd:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 59 neregistrovaných