Nefunkcne LPG a STK-ES

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

iaragorn
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.02.2014 19:11
Zdieľať na Facebook

Nefunkcne LPG a STK-ES

Príspevok od používateľa iaragorn »

Ahojte,

taká otazka. Mam auto s LPG. To je uvedená aj v techničáku. Avšak LPG systém ma poruchu a nedá sa zapnúť.
Ako je to s pohľadu STK-ES ? Môže také auto prejsť ?
Veď auto je pojazdné a na benzin funguje.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neprejde cez EK merajú sa obidve palivá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jojo, leda by si ho dal demontovat a zmenil papierovo zase na jednopalivo, ovsem nejsom si isty ze by islo o zrovna najlepsi napad
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Oficiálne nie. Ale sme na Slovensku takže opatrne s tými jednoznačnými tvrdeniami! :d :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri dnešnej panike okolo kamier na EK ???? ani len náhodou , čo keby sa zlý ujo kukal?? :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Veď v noci sa nekuká! :3020:

A keby aj myslíš, že na tom zázname uvidí na aké palivo je prepnuté pri meraní?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Uvidí - hodnoty lpg sú celkom iné ako u benzínu. Plyn by mal mať teoreticky ako emisie len vodnú paru.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

oco vodik nie je propan-butan /lpg je normalny ropny produkt ako benzin, alebo nafta/, ale samozrejme, ze princípom horenia a zhorenia lpg su ine namerane hodnoty , ako pri benzine...aj pri vodiku nie su vyfukove plyny ciste, nakolko obrovskou tepelnou kapaciotou vodika hori aj olej na stenach valcov a podobne sa spaluje viac olej pri lpg, lebo lpg ma asi 3x vyssiu tepelnu kapacitu a vyhrevnost, ako benzin...samozrejme, ze tieto hodnoty su velmi nizke, ale nameratelne...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci doba je velmi rýchla a aj vy čítate velmi rýchlo. Napísal som teoreticky
Cico a s tým že v noci sa ujo nekuká?? JPP - príprava a absolvovanie stk+ek začína na cenovke 480eur :40bd: :40bd: Takže ako jedna pani povedala - môžu mi vyfajčiť moj ctený poslanecky cct. Alebo že by to nebola jedna pani? :4012:
A s tými emisiami ešte raz - moja osobná skúsenosť. Namerali sme benzín a technik mi hovorí vy si to prepnite na plyn a ja si prepnem citlivosť, lebo s benzínovým rozsahom by som vám odmeral trt makový. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

lorak777 napísal:oco vodik nie je propan-butan /lpg je normalny ropny produkt ako benzin, alebo nafta/, ale samozrejme, ze princípom horenia a zhorenia lpg su ine namerane hodnoty , ako pri benzine...aj pri vodiku nie su vyfukove plyny ciste, nakolko obrovskou tepelnou kapaciotou vodika hori aj olej na stenach valcov a podobne sa spaluje viac olej pri lpg, lebo lpg ma asi 3x vyssiu tepelnu kapacitu a vyhrevnost, ako benzin...samozrejme, ze tieto hodnoty su velmi nizke, ale nameratelne...
LPG má vyššie oktanové číslo, ale vyššiu výhrevnosť má benzín. Preto je na LPG lepší priebeh výkonu, ale maximálny výkon je vždy lepší na benzíne.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

vyhrevnost je podla toho, v akých jednotkach sa to berie...benzin ma cca 43,5 MJ/kg a lpg 46,5 MJ/Kg, ale na m3 je vyhrevnost lpg az okolo 120 MJ/m3 ... velmi to zvysuje butan, ktory ma vyhrevnost 123,55 MJ/m3 a propan 93,57 MJ/m3 a teda je to velmi zavisle od pomeru plynov...tak z tohto vsetkeho ma benzin najmensiu vyhrevnost, ale oktanove cislo lpg je naozaj vysoke /nad 100/ a preto casto ked auto na benzin potrhava, tak na plyne ide plynulo..ale napriek tomu, ze motor neklepe, ako pri nizkootanovom benzine / nedochadza k samozapalom/, tak priebeh horenia lpg a aj cng sposobuje podpalovanie a zaklepavanie vyfuk.ventilov a nizsi vykon - eliminuje to vstrek kvapalnej fazy lpg, kde sa vykon drzi, ale je to o dost drahsia sranda...tiez je paradox, ze by si niekto myslel, ze chudobna zmes lpg prospieva motoru, ale je to klam, motor sa vtedy vyrazne prehrieva a to hlavne v hornej tretine valca, je uplne rozhadzany priebeh teplotných kriviek /nejde to ako pri benzine, na ktory je motor konstruovany a tak to nevladze chladit/ a odchadza tesnenie, ventily a skruti sa hlava...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

A preto plyn lepšie znášajú staršie autá (neoptimalizované), alebo autá už z výroby so zosilnenou hlavou a ventilmi - fabrická montáž. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Mal som teraz po novom 3 TK EK a na tých autách kde nieje VIN pri motore ale v aute/kufri ani kapotu neotvorili, čiže tie papiere netreba moc stačí načierno plyn, sú to pekári čo pobehali po školeniach :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Či sú pekári je jedno,ekonomiku riadia právnici,a top posty tiež neraz kadejaká verbež.
Zbytok je nezmysel,neotvorenie kapoty nepripadá vôbec do úvahy kým nemajú meranie otáčok z myšlienok alebo krištálových gulí
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Alebo z OBD, že?

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných