Mercedes W211 4matic/airmatic 2006 - Billstein zadné vaky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to ti nejak velmi friško uznali tu reklamaciu... vcera poobede zalozena tema a poobede u mechanikov rozdrapilo druhy vankusik, dnes uz aj reklamacia uznana.

Tak to je zakaznicky servis ako ma byt !
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

priatelia, moc sa tu roydrapujete s originalmi, ale isty cas aj v original mercedes servisoch mali len nejaku druhovyrobu...

nekto tu dava repasovat u overeneho cloveka? Ten odkial berie veci?

lbo ja som kupil v 2013tom dva zadne mechy s dunlop rukavmi za 500e, a cca v 2016-2017 na druhy voz dva mechy od cinana za 200e. textura materialu pri porovnani u oboch vyrobcov bola rovnaka. A trufam si teraz povedat, ze vsetci to beru z jedneho cinskeho zdroja...


Arnott repasovane tlmice su sracky /buchaju uz ako nove/...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> isty cas aj v original mercedes servisoch mali len nejaku druhovyrobu...

druhovyroba alebo nie, nemali najlacnejsie cinske fejky plus drzali plnu "originalnu" zaruku. Neviem odkial mas hentu informaciu, ako je overena atd, take vysplechy nemam osobne moc rad dokial nevidis faktury ze Mercedes nakupuje druhovyrobu od ABC GmbH ktora nakupuje od PingPong Ltd, Shenzei, a takyto pristup si teda fakt nemal v tom retazci.

Ja osobne si nemyslim ze by si MErcedes

a) dovolil nakupit nieco ine nez zo svojej siete teda Mercedes
b) ze by materska firma zastresujuca takyto cirkus nemala obrovsku kontrolu a nepriestrelne zmluvy nad dodavatelom, nech uz to bol ktokolvek.


Nieco o dodavatelskom retazci viem, bol som pritomny kontrolam kvality Ford -> prevodovky z externej firmy. Naschval nebudem menovat ktora to bola.



Co ti ale zarucene viem povedat je nepriestrelne : autor tejto temy NEMAL za jeden jediny den vyreklamovane obidva roztrhnute mechy. Jednoducho je nemozne aby ORIGINALNY diel predany nejakou firmickou bol takto rychlo vrateny dodavatelovi, PRESKUMANY a originalnou firmou vydany pripis na vymenu zadarmo plus doruceny vymeneny diel. To je proste intergalakticka kravina, takymto bleskovym sposobom to nevybavis ani ked ides osobne do original autorizovaneho servisu aj keby mali druhy kus (pardon, dva druhe kusy) na policke.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Nevybavi lebo napr. ked sme pri mercedese co vidim v diagnostika tak vymena dielu, reklamacia a podobne ukony musia byt podlozene vsetkymi meraniami a vystupmi z diagnostiky a zasiela sa problem do materskej firmy ak nieco z toho nie je splnene, nemusi dojst zo strany mb voci autorizovanemu servisu k plneniu v ramci zaruky. Materska firma treba si rovno povedat nema vsetky servisy pod kontrolou a drobnohladom, ak by to tak bolo tak tvrdim ja ze uz davno nemaju polovica licencie. Aj autorizovany servis je sukromna firma, ktora ma licenciu nato co robi, takze ak robia hluposti, materska firma o tom nemusi ani vediet. Ked uz im pride kontrola z materskej firmy tiez sa potia.
lra
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 19.09.2016 09:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lra »

mp3turbo: pozri ja som uz dost stary clovek nato, aby som plodil rozpravky.

ty si vyvalil svoje dojmy, domnienky aa nazory, ja svoje osobne skusenosti. Ak posnas ludi v MB na tuhovskej, tak ti viem povedat konkretne meno od koho tu info mam, clovek mi to ukazal aj na monitore, ojednavaci kod aj cena boli ine.

len doplnim, ze clovek jasne povedal ze to nieje origo diel, nevedeli dodat original, aj cena bola kapanek nizsia...


co sa tyka drzania zaruky, tak rad budem drzat zaruku dva roky na cinsky vankus, ak ho predam za cenu zvyklu na trhu... a este aj dobre zarobim...

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných