Jazda po dialnici v Bratislave bez dialničnej?

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

copen
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 13.12.2017 14:06
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Jazda po dialnici v Bratislave bez dialničnej?

Príspevok od používateľa copen »

Ahojte,

od kamaráta som počul, že po dialnici v Bratislave (v meste) je možné jazdiť aj bez dialničnej, že v meste nie je potrebná. Je to naozaj tak?

To znamená, napríklad v Dúbravke nabehnem na dialnicu a pri Zlatých pieskoch z nej výjdem a netreba na to dialničná? Nikde som o tom nenašiel poriadny článok.

Vďaka za info :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ano obchvat je zadarmo, treba kukat znacky :41c2: skrknuta znamka :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Treba kukať značky!!! A internete sa tiež dá nájsť, ktoré úseky nie sú spoplatnené, treba len troška pohnúť rozumom, if any...

https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elekt ... cna-znamka
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Od vjazdu do Lamača po Zlaté piesky nálepku netreba, je to brané ako obchvat .
tuninka
Príspevky: 854
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

veď si na google mapách, v navigácii v aute, alebo mobile (ak ju máš aktualizovanú) na skúšku zadaj trasu ktorú chceš absolvovať a nastav vyhnúť sa spoplatneným úsekom, a uvidíš aké trasy ti ponúkne. Ale zase na 100% sa tomu veriť nedá.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keby si mal pri mene nejaký infantilný obrázok auta tak by som si podľa úrovne príspevku myslel, že patríš k tým de.mentom čo sem prispievajú do každej témy. Takto neviem čo si sledoval týmto zbytočným príspevkom... :41c2:
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

nemal si hladat clanok ale "spoplatnene a nespoplatnene useky dialnic, inak vacsinou vsetky mestske obchvaty byvaju nespoplatnene ale taketo veci by snad clovek co dostal vodicak mal ovladat
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
brok00
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 06.06.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brok00 »

Vsak v navi sa ti to da nadstavit. Inak presne tak na nete najdes vsetky taketo obchovaty a vies, bola by to hlupost pytat si znamku pri takychto mestskych castiach aj ked sa u nas plati pomaly za vsetko
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

V navigacii mozu byt vselijake srandy a nepresnosti, co realne plati su dopravne znacky a staci ich sledovat. Pred vjazdom pri Lamaci je toto:

https://goo.gl/maps/7AUmqCSp9bivP8HWA
(vsimni si symbol preskrtnutej znamky - dialnica bez uhrady, rovnako je to na najazdoch v meste, napr:
- najazd z Dubravky pred Sitinou: https://goo.gl/maps/4i6teDGYUXpd7WgeA
- najazd z Mlynskej doliny: https://goo.gl/maps/C7NpUsPTLyG2nVRR8 )


A na druhej strane pred vyjazdom na Zlatych pieskoch je toto:

https://goo.gl/maps/ezCt6YBfpARz8Wqw9
(upozornenie ze o kilometer bude dialnica bez preskrtnutej znamky - s uhradou, a mas ist prec)

A odtialto sa uz plati:
https://goo.gl/maps/dRbLsJ38TQYmEwYV7


Mimochodom, Lamac, Zahorska Bystrica a Stupava uz dlhsie bojuju za to, aby sa usek bez uhrady potiahol k Stupave alebo este dalej, nech im polka Zahoria nejazdi v kolone medzi domami, ale je to politicky nepriechodne (a otazne, ci by to bolo spravne, resp. co by to vyvolalo v inych miestach).
Naposledy upravil/-a anonymous-astra v 08.06.2019 22:11, upravené celkom 1 krát.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ja myslím že ak by vrchnosť menej kradla a pakovala si vrecká, tak by tu mohli byť diaľnice zadarmo kompletne...zas ich tuná na SK tak moc km nemáme . Môj názor .
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nemyslím že by takéto niečo bolo závislé od úrovne kradnutia vrchnosti.
Je ale kopa iných vecí ako diaľničné poplatky, kde by bolo zmysluplnejšie aby štát obyvateľstvu uľavil od spoplatnenia.
A čo sa týka mestských diaľničných okruhov, nie je to zase až také samozrejmé, keď nie sú spoplatnené, viď neďalekú Viedeň.
Až teraz som si na tej mapke NDS všimol, že oslobodený úsek by mal byť aj z Bratislavy do Jaroviec a zase spoplatnený by mal byť aj ten kúsok od rakúskej hranice po Jarovce (D4).
Nezdá sa mi to celkom, značky som síce nejako dôsledne nesledoval, ale som sám zažil policajnú kontrolu na tej diaľničnej OMV pumpe v smere od Ba do Jaroviec, kde by to malo byť oslobodené od poplatku.
A naopak mi pripadá zvrhlé, aby človek ktorý ide z Rakúska po diaľnici a po prechode hranice zíde zo slovenskej diaľnice po pol kilometri na odbočke do Jaroviec , si kvôli tomu musel kupovať diaľničnú známku.
speedy123456
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.04.2013 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speedy123456 »

Najlepšie riešenie je kúpiť ročnú diaľničnú známku a mám pokoj a nemusím rozmýšľať ktorý úsek je a ktorý nie je spoplatnený. Za tých 50€ na rok sa to oplatí.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

je to velmi hlupo spravene, pretoze pozrite sa na tej stranke NDS a ci v tom rozliseni vidite, ze ktory usek z lamaca smerom na stupavu uz zacina byt spoplatneny? Vyjazdy do Lamaca su dva. Ak pokracujem, tak tam nie je ziadna cedula, ze napr. o 2 km sa uz zacina spoplatnena dialnica, proste sa zrazu ocitnete na spoplatnenom useku. Smerom na senec taka znacka je, takze viete (aj ked to uplne jednoznacne nie je), ze vyjazd na ivanku (resp. na zlate) je posledny mozny pred spoplatnenim.
an-dy88
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.06.2017 15:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa an-dy88 »

myslím, že navigácia to nevyhodnotí, ale áno obchvaty v meste sú zdarma :)
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

pidizvi napísal:je to velmi hlupo spravene, pretoze pozrite sa na tej stranke NDS a ci v tom rozliseni vidite, ze ktory usek z lamaca smerom na stupavu uz zacina byt spoplatneny? Vyjazdy do Lamaca su dva. Ak pokracujem, tak tam nie je ziadna cedula, ze napr. o 2 km sa uz zacina spoplatnena dialnica, proste sa zrazu ocitnete na spoplatnenom useku. Smerom na senec taka znacka je, takze viete (aj ked to uplne jednoznacne nie je), ze vyjazd na ivanku (resp. na zlate) je posledny mozny pred spoplatnenim.
Aj v Lamaci take znacenie je:
https://goo.gl/maps/NdDbudWaTbP913g5A

Nevravim ze je to dokonale (najma umiestnene, presne v urovni zjazdu :4090: ), ale je to tam.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní