Fiat Tipo 1.4 tjet - vynechavanie motora za studena

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

reply
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 18.03.2007 12:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reply »

bajo777 napísal:to napadlo aj mna, ale mne to vzdy blblo v lete a v zime dobre lol, ovsem ja tam mam lpg a od poslednej navstevy u plynara nech je kolkokolvek stupnov, startuje dobre aj ked mam 2 mesiace stary benzin, este jednu zmenu som spravil, tankujem na novej pumpe co nam tu postavili, je to taka lacna, cize sa tam nonstop tocia auta...kazdopadne musim potvrdit ze prvy start na 3 valce som zazil pri stave 500km na odometri

este jedna univerzalna rada hosi, kedze mam cez 150t nahrkane s tymto kramom, nenechajte ho ist na malo valcov ! nebudte darebny, zdechnite to a natocte druhykrat !!! druhy start je aspon u mna 100% na vsetky valce, je tam volaka logika skryta
reply
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 18.03.2007 12:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reply »

nazdar páni, Bajo chcem len vedieť, či máš T-Jet s turbom aj plynom, ak áno ako to chodí? Dik
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nie, atmosferu, ale mam kamarata co ma tipo tjet s brcckom, ma to spojne cez obd zasuvku na rj plynu, montovane tento rok, po pociatocnych problemoch uz by to mal mat odladene
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
andy350
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.02.2017 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy350 »

pouzi VIF - napriklad


https://www.formotor.sk/oleje-maziva-a- ... 13324.html

ja som to auta nalial 3 krat podla navodu a odvtedy mi to uz rok nerobi tieto starty. (olej menim po 12tkm) teraz budem aj sviecky, lebo uz mam 31tkm

andy
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Takže toto sú tie záruky. Mnoho ľudí si kupuje auto kvôli záruke, že keby niečo, tak nie je problém. A ono zrazu je problém aj s autom, aj so zárukou.

A niekde v Eritrei štartuje na brnk Toyota z roku 1982 s milióntým kilometrom a majiteľ nevie, čo znamená problém. Toto sú tie paradoxy...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
lukynois
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.05.2016 16:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukynois »

Zdravím páni,
Dnes som bol vo Fiate s týmto problémom a pani mi povedala že "my o tom vieme ale nemôžme s tým nič robiť, auto si vezmeme pozrieme ale na 99,9% s tým nič neurobíme" pýtal som sa či to je ich posledné stanovisku.. povedala že áno... chcem sa opýtať či je cesta to riešiť nejako inako.. cez importéra..alebo ja neviem..je to vada ktorú uznali a nevedia napraviť.. podľa mňa je viac ako vhodne vymáhať si vrátenie penazí alebo nový kus (ale ten to bude robiť tiež lebo je to podľa mňa a aj vás chyba v softvére kt. oni nemajú ochotu riešiť... jeden čech mi písal že mal auto 10 dni v servise a neporiešil NIČ.. že fiat o tom vie..ale riešiť to vraj nebudú... to musí riešiť originál fiat v taliansku a vydať nejaký software) Je mi smutno z tohkto prístupu a ak by mal niekto nejaké informácie či sa to dá riešiť inak.. posunúť ďalej tak mi prosim napíšte.Ak sa nič nepodarí tak si prisahám bohu nájmem pravníka nech sa nato pozrie.. auto ma najazdené 24 000 km a ten istý problém už teraz riešim tretí krát.. každý kto chce fiat ruky preč.. najhorší servis v kažom meste čo som písal s ľudmi..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja bych mal napad co s tym...v zime nebyva problem ?? lebo ma inu start davku od teploty! chiptuner by mapy zvladol posunut ! ale ne nahravac softu ale taky co tomu naozaj rozumie, alebo otrtkat cidlo teploty ....ovsem to je asi nie co chce pocut majitel auta v zaruke... :-\

ja aj viem naco sa vyhovori fiat, nizka kvalita paliva v tomto regione :41c2: a maju recht ! lebo ja mam svoje pumpy kde neni problem po natankovani so studenym startom ! ale pravda ja ten benal mozem rozmyslet kde a kedy vzat, lebo mi ho treba za 20 mesacne, ostatne je plyn :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný