výmena filtrov po vyjazdení čistiaceho aditíva - diesel

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjenik
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 17.08.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

výmena filtrov po vyjazdení čistiaceho aditíva - diesel

Príspevok od používateľa mjenik »

Dočítal som sa, že po aplikácii aditíva - čističa vstrekov (techron, liqui ...) je dobré vymeniť olej. (Aplikovať to ku koncu servisného intervalu)

Má sa podľa vás vymeniť aj palivový filter, alebo to na jeho znečistenie nemá vplyv?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vymen ho a budes spokojny. Nedavno tu bola taka tema ze "zacalo mi kuckat volvo, skackat po ceste", a potom to chlapcisko vyriesilo samo "vsetko ok po vymene palivoveho filtra".

Do takeho stavu sa asi nechces dostat ze nie ? Nepises ake mas auto, nevieme kolko stoji tvoj palivovy filter, ale na sestlitrove dvanastvalcove Audi A8 to bolo 51 eur, cize predpokladam ze na tvoju masinku to zrejme bude stat menej.

A kedze to bude menej nez 51 eur, nevahaj a vymen. Naco sa pytas... to iste plati o kabinovom a vzduchovom filtri, ide leto.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V otázke chýbajú najdôežitejšie informácie.Techronu použijem hektolitre,ale v osobitnom by pass režime,tj vo vlastnom okruhu oddelene od palivovej sústavy vozidla.Tento okruh má vlastné čerpadlo a vlastnú filtráciu,takže návratka ktorá niekedy prinesie čudne modifikový bordel sa už do okruhu nevracia.Pokiaľ by to bolo robené inak,by prípadný humus smeroval do nádrže a potupne sa odchytával vo filtry. Napriek tomu aj v by pas režime sa filter paliva mení,..olej s tým celým nemá nič
mjenik
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 17.08.2008 18:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjenik »

Aditíva sa (podľa návodu) nalievajú do nádrže spolu s naftou - cca 50 litrov nafty... Techron uvádza myslím do 70 litrov...

Pred výmenou oleja - čítal som to na nejakom fóre, že sa uvoľnené "usadeniny" dostanú do oleja...


Inak 2.0 TDI CR 81 kW CFHA...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dá sa aj tak,do nádrže sa dá tiež...ale účinok je tiež "zriedený"
Napísať odpoveď

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: homelessdrop a 6 neregistrovaných