VW Touareg - motorizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patrick13
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 19.07.2010 17:40
Zdieľať na Facebook

VW Touareg - motorizácia

Príspevok od používateľa patrick13 »

Pozdravujem ludkovia
Potreboval by som radu ...rozmyšlam nad kupou VW Touareg rok cca 2006 len sa neviem rozhodnuť medzi 2,5 alebo 3 liter...viete mi poradiť...doteraz som len Jeep Grand Cherokee a asi nastal čas na zmenu
Budem vdačny za každu radu

Dik
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

2.5 liter v ZIADNOM pripade nie, po tych rokoch zostava uz len minimum motorov ktore su schopne zivota.

Trojliter je rozhodne lepsia volba z hladiska zivotnosti, poruchovosti a servisnych nakladov. Musis si vsak uvedomit ze tieto takmer uz 15 rocne auta s ktorymi sa nikto nemaznal budu v 90% v hroznom, hroznom stave - vyzadujuc multitisicove investicie v eurach.

Ak mas tvoj Cherokee v poriadku alebo ho vies dat do poriadku za 2000-3000 eur, nemenil by som. Co ziskas ? Diametralne ine auto ? Nie. Furt je to plusminus rovnaka zaba. Priechodnost v terene ? Rozhodne nie. Na asfaltku je to uplne jedno. Spolahlivost ? Tazko. Image ? Sotva.

Nemas co ziskat, mozes fakt len stratit. Ides do niecoho co nepoznas. Do niecoho co ma diferencialy s kardanom, strasne investicne narocnym motorom, prevodovky budu mat tiez svoje navalane a cert ochranuj noveho majitela ak tam neboli vcas menene oleje, tie auta vseobecne nemaju pod 250.000km, proste je to pasca na penazenku jak svina.

V inej teme sme minule splietali - najst 15 rocne auto v cukrikovom stave je velky problem. A ty si si vybral najkomplikovanejsie auta co vtedy existovali : 4kolka, automat, zly diesel, no proste horsie to uz nejde.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V inej teme sme minule splietali - najst 15 rocne auto v cukrikovom stave je velky problem. A ty si si vybral najkomplikovanejsie auta co vtedy existovali : 4kolka, automat, zly diesel, no proste horsie to uz nejde.
A to všetko pod značkou folcfagen :40bd:
tom2014
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 16.01.2014 17:48
Zdieľať na Facebook

aký motor?

Príspevok od používateľa tom2014 »

Čauko, mám doma dve VW autá + tretie moje z koncernu užíva otec. Takže ma nemožno ozančiť za nepriatela VW ale Touarega rok 2006 by som nemal odvahu. To je 13 ročné auto sakra. Pravdepodobne si fanúšik SUV čo je ok ale pozor 13-ročný Touareg Ťa môže zožrať z peňazí na servis. To že to bude mať nalietané 250 000 km je samozrejmosť ako písali nadomnou. Je rozdiel ak kupuješ 5-ročný Touareg a 13-ročný Touareg. Odporúčam došetriť a zatiaľ ešte pojazdi na svojom Jeep Grand Cherokee (trochu doň zainvestuj keď si to vyžaduje...). Nič v zlom ale ak sa obzeráš po 13-ročnom Touaregovi tak asi tých financií nieje až tak veľa. Na SUV treba mať proste v kapsičke viac peňazí + údržba. Ja nevravím že sa nedá nájsť slušný kus ale ...... Teraz známy asi pred polrokom si zobral Touarega 2007 3.0 TDI (ale je to "finančný" spoločník autoservisu + bral ho od zákazníka) takže motyka môže vystreliť. Ja osobne by som nešiel dotoho...premysli si to
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tujarég je jedno vynikajúce auto (tak ako všetky VW) a motor je jeden lepší ako druhý! :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných