Brzdy

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Brzdy

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

Dobry vecer páni, mam otazku na Vás menil som na prednej naprave kotuče a platničky od ATE, valcek zo strmena som nemal vytiahnuty nakolko neviem ci mozem pouzivat na premazanie klasicku vazelinu, tak som to nerozoberal. No po zlozeni a zdvyhnuti auta mi predne kola idu s miernym odporom a neviem či to tak ma byt ked to je nove najazdenych cca 15km alebo bude problem v zasekavajucom sa valceku.. robi to na oboch kolesach mierny odpor po zatoceni kolesom. A druha otazka v jednom valceku mi po nasadeni patne do valceka zle drzala, trochu sa veklala na druhom kolese pekne priliehala, myslite ze to nebude problem? robil som to prvy krat tak preto neviem, diky za pomoc
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zle, ale ked uz si cigansku robotu spravil a nechces valcek vybrat...kup striekacku a ihlu, povedz ze si fetak kludne lol, vytlac kus valcek von, potom naber brzdovku do striekacky a jak je ta manzeta na piestiku, tak to prepchni a strekni to pod :41c2: , mozes zobrat blicky, alebo volaky vercajg co vies chytit koniec valceka za to kovove !!! ne za gumu !!! aby si to nepretrtkal !!! a potacaj valcek, ked nejde vytlac ho, samozrejme aby siho nevytlacil uplne, totok je citliva praca jak s frajerku ked ides prvy krat, takto sa da rozchodit brzda, vysledok je ze piestik chodi lahko, je mokry od brzdovky aj zvonka :41c2: , ta mu neublizi...samozrejme az si to moc chrontave zatlacil, tak to budes muset rozobrat, ale ja som tak niekedy brzdy zmrznute rozchodil uspesne, apropo ten vstrik je lepsie urobit pred, nez tam ten sajrajt zatlacis :2f93:

toto je nudzovy navod, ne pre lemplov zlahcenie, poriadne sa ma valcek vybrat a rekognoskovat, podla potreby ocistit, vymenit gumove diely
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mirootom
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 04.05.2017 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirootom »

V prvom rade si to nemal robit sam, cele zle, ale uz ked si tak bajo777 dobre pise, malo by to pomoct...
16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Brzdy

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

no nič, sak to rozoberem este teda, len som nevedel ze ci sa ten valcek ma vracat trochu alebo sa to musi trochu zjazdit tie platnicky, diky za odpovede
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Bajo, a keď ten coton pretrhne, alebo ho stiahne dole? Čo urobí zle? A takto ten valček očisti jednoduchšie, a za päť grajciarov kúpi novú sadu prachoviek a natiahne ich na ten valček po jeho očistení.
Tožvie ako tie prachovky vyzerajú a šetrit pár šušňov a riskovať že sa valček o mesiac zadrie. :4012:
Piestik očistiť jemným šmirgel papierom, spray na čistenie brzd by mal byť samozrejmosťou, a takisto aj plavajúce strmene očistit obrúsit namastiť.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

sak moze dat prachovku aj dole, az ju da naspak dobre !, aspon uvidi co robi :-) a stale lepsie mazat valcek s brzdovkou, jak nejakou vazelinou na sexualne ucely lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Čistič bŕzd +lubrigel na brzdy :40bd: ,sorry nemisleu som masc z oškvarék. :4012:
Bajo bod pre Teba :4090:
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Keď to budeš rozoberať, treba pozrieť aj voditka očistiť a namazať.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zato je na valčeku prachovka , aby tam nešiel sajrajt !

Niekedy aj nadpráca može uškodiť... hlavne pri brzdách ..

Očistiť , vystriekať sprejom na čistenie brzd , všetky nečistoty zo strmeňov aj z prachoviek takto odstrániť,
jemne premazať vodiace pliešky brz.doštičiek, nasadiť nové doštičky, dať strmeň na miesto ,
skrutky strmeňa RIADNE dotiahnuť, skontrolovať či sa dá nabojom točiť , fertig.

Uloženie kolesa na aute, nie je ako bicykli.. Trochu je kotúč zvlnený , je tam nejaká voľa v ložisku a už to bude jemne zadrhavať...

Robí sa KONTROLA brzd po nasadení brzd komponentov a pojazdení niekolko km,
navod je priložený ku každemu novému brzd.kotúču
a píše tam toto: Uviesť auto do rýchlosti 90 km/h , plynule zbrzdiť na 40 km/h , to opakovať asi 5 x ,
dochladiť kotúče prudom vzduchu plynulou jazdou .
Po ďalšej plynulej jazde , pokiaľ možno BEZ prudkeho brzdenia skontrolovať či sa kotúče NADMERNE nezohrievajú .
Nadmerné zohriatie kotúča znamená, že na ńom nejde udržať holá ruka ,
udržať ruku na predmete možno pokiaĺ je zohriaty
max. na 40-50°C
Jedina relevantna skuška učinnosti brzd a sumernosti brzdneho učinku sa vykonáva skúškou na valcoch v skušobni STK .
16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Brzdy

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

Ste sa tu nejako rozdebatili :) No tak dnes som to cele znovu rozobral a teraz mi povedze ten kto ma ATE platnicky 2ks su s malymi uchyteniami a 2ks su s velkymi uchyteniami, ako amater co to este nikdy nerobil som to samozrejme vymenil maly uchyt som dal do valceka pritom ma ist na strmen a velke uchyty do valceka, prisiel som nato az dnes. Je tu niekto kto mi moze potvrdit moju teoriu? Najskor som si myslel ze mi v obchode dali nejaku inu verziu tych uchytov ale vidim ze to tak bezne v sade byva, tak predpokladam ze som to dal naopak..co sa tyka samotnych strmenov mam uz objednanu opravnu sadu i ked moje valceky su ako nove mam to rozobrate..ak ma niekto ATE platnicky potvrdte mi moju teoriu, diky páni za ochotu a tie info ohladom kotuca 90km a zabehu 5x zpomalit atd..dobra info, dik
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Pastnite sem nejaké foto brzd.platničky...prosim...

lebo zadavateľ témy píše o nejakých "uchytoch" ...

Jediné uchyty ktoré ma brzd platnička su na jej oboch koncoch, to su tie ktoré sa nasuvaju do strmeňa ,
tam kde pritláča valček, to sa volá dosadacia plocha...
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ano mas to teraz spravne vacsi "uchyt" do piestika a mensi do strmena.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mám rád takýchto kaskadérov, ktorý v snahe ušetriť 5 korún ohrozujú okrem seba aj všetkých okolo! ::: :3c90:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Potom pokojne vykročiť na prechode pre chodcov že to auto čo sa blíži aj reálne zastane.Mne priniesla Multicar kamennú drť,gazda zelený lebo preletel križovatku bez brzd na červenú...len mal šťastie.Jedno kolo valček von,rozobratý,vyčistený,gumové veci nové ide do max 30 e.- ale to je max a ide späť v kvalite nového ! Tak čo potom z ľudmi čo ešte aj na tak dôležitej veci žgrblia.A riskujú neskutočne a môžu pokojne spôsobiť niečo čo nikdy nevrátia späť ani všetkými peniazmi sveta.inak ako hlúposť to nie je možné nazvať
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 52 neregistrovaných