EK

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mozno len zato ze si skrblik, neprasi dobre vstrikovac lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To som ešte nebol majitelom toho auta. A ak si kupujem auto na plyn, aký by som mal dôvod do neho čapovať benzín. Na LPG je to auto ovela ekologickejšie. Ja osobne by som celkom privítal prestavbu kde by sa nahodil plyn a odinštaloval benzín. lol Už som mal takú amatersku verziu - Formana čo nemal vôbec benzínovú nádrž. Za dva roky najazdil celkom v pohode 120t km a na benzín si ani nespomenul.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

Bajo, ja ked som mal predosle auta som vzdy pred EK dal novy olej/sviecky/vzduchovy filter, dobre auto prevetral na lepsom benzine a nemal som problem s hodnotami na ziadnom palive (technicky ale auta boli ok)

ak mas nejaku mini diagnostiku tak hodnoty lambdy mas aj tam, ze ci sa po par km na benzine neumudria

inak kamarat bol nedavno na EK, 12 rocna plynova Mazda s vyse 300tis km, HC na benzine 6 :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

andy zakial preide normalne, neni dovod riesit, ja si aj tak myslim ze to bude hnily tlmic :-\ , ked budem mat cas, idem to menit a zaciatkom 2020 uvidime na EK :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

andy.gee napísal:inak kamarat bol nedavno na EK, 12 rocna plynova Mazda s vyse 300tis km, HC na benzine 6 :)
Aj tak si myslím ,že je kus rozdiel 12 ročná Mazda a Clio z 1994tého, alebo R5ka z 1986teho. Na karburátor so zmiešavačom pozerali ako na škodlivý hmyz. :40bd:
Ale samozrejme vina je v medzikuse (mne), pretože pokial auto má možnosť štartu na plyne, tak jednoducho benzín nedostane ako je rok dlhý. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vodiči si za STK priplatia a zdržia sa. Prečo sa to stalo?
Je to článok zo SME a vrátane debaty je to zaujímavé čítanie.Hneď prvý nadpis vytočí -
Stíha vodič, keď mu STK končí o tri mesiace?

Ako kam sa dostala džamahíria v r.2019 ? Rozbijú pamätník...dáme kameru,pytlačia nám polovníci...dáme skrytú kameru,zabijú cudzinca na ulici plnej ľudí...dáme kameru,v autobuse zbijú starých ľudí....dáme kameru,STK a EK sa robia per známosť a úplatok,dáme kameru.Ak nestačí..viac kamier. Niekde to začína a niekde to končí.
Môžme do rána písať o problémoch,a vždy budeme pri tom konci kde to už končí,horšie byť nemôže a ako riešenie je tu kamera a občas sa niečo pohne ak do toho búšia novinári.Na výsmech sveta Kovesová (nie polícia) rieši pálčivé otázky kriminálnej povahy...nič sa nedeje.Neviem či má ochranu ako pán poslanec momentálne zatajený aj s nami platenou družinou.Sme alebo sa blížime do bodu,keď už iba konštatujeme že je ďalšia vec na úrovni stredoafrického kmeňa,nikto nič okrem vlastného biznisu nerieši inak,ako "naoko" tj max tak o tom rozpráva.Žiadne peklo nikde sa nekoná,pekelníci nemajú na pracoviskách kamery,inak by už boli do jedného napichaný na kôl,žiaľ iba v tej africkej kolónii.
Koľko ? Tri mesiace ? Potom čo ? Pokuta za "zmeškaný termín" ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jojo kamery do parlamentu a bude ako nebolo :d :D , ale vlastne blaznovic uz ich tam asi aj ma lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Slušná spoločnosť vie byť slušná aj bez oka kamery.Tu už pondiali kone voz,nepomôže ani ich mať všade,poviem tisíc príkladov kedy sa do oka kamery potkan culí pokojne že...polibte mi ctený....
Tragédia je že to spoločnosť aj urobí,čo je iba ďalší signál lotrovi že - ja môžem !
minac
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17.05.2010 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minac »

Tak dnes absolvovaná STK/EK a s radosťou konštatujem, že normálni ľudia a stanice ešte žijú.

- termín objednania do 2 týždňov
- vodič MUSÍ byť prítomný pri kontrole
- svetlá skontrolovali ešte pred vstupom na linku s možnosťou príp. výmeny takže hlúpa žiarovka nie je dôvod pre dočasnú spôsobilosť a opakovanú kontrolu, ktorá samozrejme nie je zadarmo
- iba svietiaca kontrolka emisíí (motora) a dobíjania je dôvod na nespôsobilosť vozidla
- elektrické okná, stierače a podobná bižutéria sa neskúšala aj keď sa toho teda kontrolovalo viac ako naposledy (napr. rozmery pneu, povinná výbava či funkčnosť bezp. pásov prvý krát)
- 12-ročný benzín so 170 tis. km mal HC=6

Ale keďže sa doba trvania kontroly predĺžila a majiteľ chce zarábať minimálne rovnako ako doteraz (+ samozrejme musel investovať do kamier a nového vybavenia) poplatok sa zvýšil pri STK z 23 na 38 a pri EK z 23 na 30 €. Takže takáto sranda bežného človeka stojí o ľudových 22€ viac, pričom za ne nedostane žiadnu pridanú hodnotu naviac oproti minulosti.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Ako sa kontrolujú pásy ? Ďakujem za odpoveď.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
minac
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 17.05.2010 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minac »

Len každý pomykal a skúsil či ho zasekne.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednoducho...na ich mechanické správanie.Skontrolovať vie iba či pri rýchlom odvíjaní blokuje a samozrejme uvolňuje.Druhú funkciu nevie pretože je závislá na spomalení alebo zrýchlení

minac... tak to sa dosť toho neskúšalo,pretože tu sa skúšajú stierače,ostrek vpredu vzadu,dokonca ti dá dole puklice či sedí ET disku a logicky rozmer pneu a tiež veškerá bižutéra,pretože čo je v aute musí byť aj funkčné
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tí súdruhovia z parlamentu donútia ludí zaobstarať si električenky a využiť kapitanove slovenske a robertkove vlaky zadara. :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nedonútia, dnes som už počul prvý recept na kamery. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
V jednom peknom malom mestečku má majitel stanice STK zároveň aj autoservis. Tento ponúka prípravu a absolvovanie kontroly. lol
Ja myslím ,že super služba pre ludí.
Veď kto by už pozeral na čas vytlačený na protokole. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: 04:32 :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných