Jazda bez nálepiek a kartičiek TK EK

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wasted2
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.04.2019 16:11
Zdieľať na Facebook

Jazda bez nálepiek a kartičiek TK EK

Príspevok od používateľa wasted2 »

Zdravím vospolok,
Nedávno som kupoval auto, ktoré nebolo prihlásené na SR, dal som ho do servisu a cez servisákovho známeho na PZ boli vybavované aj doklady. Avšak nemám nálepky STK a EK, len A4rky o vykonaní týchto kontrol (KO je v poriadku, mám aj nálepku). Servisák mi tvrdil, že budem ešte musieť ísť na administratívnu STK, EK (ak som to správne pochopil) do 15 prac. dní od prihlásenia vozidla, kde mi dajú kartičky a nálepky.. Moja otázka znie, či môžem s takto vybaveným, respektíve nevybaveným autom jazdiť, poprípade či môžem za to dostať pokutu.
Naposledy upravil/-a wasted2 v 30.05.2019 12:30, upravené celkom 1 krát.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak ešte nemáš techničák z OÚ tak aj tak nemáš na čom jazdiť a ak ho už máš tak aký je problém ísť ho prihlásiť a ešte v ten deň vybaviť aj administratívnu? Jazdiť môžeš, ale protokoly nos pre istotu so sebou.
wasted2
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.04.2019 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wasted2 »

veľký TP mám, malý by mi mal prísť poštou, ak sa nemýlím..včera som to auto bral neskoro večer, takže som tam nemal šancu ísť..
ediyno
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 13.06.2016 10:40
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ediyno »

ak mas ine prislusne doklady o tom, ze auto ma stk a ek a splna standart a moze jazdit tak by to malo byt ok, mas na to vysvetlenie, podla mna by to vzali, ale niekam 300km by som na tom nesiel...
wasted2
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 05.04.2019 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wasted2 »

Áno, doklady o tom, že auto prešlo mám (tie spomínané A4rky), na dlhé trasy sa zatiaľ nechystám, kým to všetko nepovybavujem..
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

cicmanec napísal:Ak ešte nemáš techničák z OÚ tak aj tak nemáš na čom jazdiť a ak ho už máš tak aký je problém ísť ho prihlásiť a ešte v ten deň vybaviť aj administratívnu? Jazdiť môžeš, ale protokoly nos pre istotu so sebou.
Neviem či sa dá administratívna vybaviť ešte v ten deň, kamarát kúpil dovezené auto, cca pred dvomi týždňami mu ho odovzdali už prihlásené s upozornením že treba urobiť administratívnu stk, obtelefonoval stk-čky v okruhu 50km, no a najbližšie ho objednali na 26 júna čiže mesiac a pol.
samo999
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.06.2011 07:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samo999 »

Chod s autom na administratívnu STK/EK dam ti dajú aj nálepky aj kartičky,ja som sa na to tiež vykašlal po prihlaseni auta a došla mi pokuta...neda sa nič robit len mať všetko v poriadku a nedať im šancu ,čo už sme na SR pokuta za všetko
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ja som jazdil dva roky bez karticiek a nedosla mi pokuta.na druhom aute som vymenil 3 celne skla za rok a nebavilo ma chodit pre nalepky.nemam na to cas.chodim teda len na protokoloch.sice par krat policajti mimo okres boli mudry ale som im vysvetlil ze ja mam ako dokazat platnost stk a oni to tiez vedia lahko zistit takze nejde o nic iba o buzeraciu.zatial sa nenasiel policajt ktory by mi dal za to pokutu ale uy idem zase na stk a konecne budem mat nalepky...samozrejme pokial zase nebudem musiet menit okno.tož moja skusenost a myslim ze to je len vymysel par jedivcov lebo v zakone neni povinnost mat tie nalepky az sa to uy nezmenilo.mne to je jedno.u mna to je zbytocnost a tahanie love od ludi.ale...sme na sk
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

marko 2, to je blbosť, čo píšeš. Ja som menil sklo, a nálepky mi prehodili včítan českej DZ. Neviem ako to spravili, ale nálepky sú tam.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Vedle jak ta jedle, nova lehota je 7 dni, slovom sedem dni odo dna kedy ti OU vyda znacky > do 7 dni si musis spravit karticky, inak pride pokuta :)
ntg
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 31.12.2010 09:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ntg »

si povinny do7. dni abs. adm. kontroly inac automaticky pride pokuta , 2x66e predali databazu sukr. firme takze je to na 100%, uz mi jedna doska esre cakam za dve
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

este mi nedosla.zato mi konci za kratko dvojrocna lehota.konecne teda budem mat nalepky.tesim sa.mozno mi pojde rychlejsie auto a aj spotrebu budem mat nizsiu.no...uvidime :d :D nalepky sa daju prelepit ale musis mat na to trpezlost a nahriat ich primerane.skusal som to na niektorych autach ale vzdy sa mi natiahly.chyba mi asi trpezlivost a ten spravny štyl
pepegi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 17.06.2009 22:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepegi »

marko2,že si menil sklo, systém to nevie, ale prihlásenie vozidla už je v systéme a vysledovateľné na pokut. Pri výmene skla sa len spoliehaj na to , že nestretneš "aktívneho" príslušníka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných