Opel Astra g cc 1.6 diesel 55kw - vynechávanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

palos1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.01.2019 13:38
Zdieľať na Facebook

Opel Astra g cc 1.6 diesel 55kw - vynechávanie motora

Príspevok od používateľa palos1 »

Dobrý deň.Kupil som Astra g cc 55kw diesel a dnes počas jazdy asi pri 2500 otáčkach mi začal vynechávať motor a z výfuku išiel biely dym.Po chvíľke auto zase išlo normálne.Viete mi poradiť čo to môže byť?Ďakujem Vám.Je to 2001 ročník.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

biely dym znamená nespálenú naftu, alebo vodu.

ťažko povedať, čo sa stalo, keď to bolo chvíľkové a viac sa to nedeje. či zblbol vstrekovač, máš nekvalitnú naftu, alebo ti prasklo tesnenie pod hlavou, či samotná hlava. Udialo sa to pri šliapnutí na plyn?
palos1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.01.2019 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palos1 »

Deň predtým som menil olej aj filtre.V oleji voda nebola ani vrchnák na nalievanie oleja nieje od emulzie.Voda v nádrže nemizne.Keď som vymenil palivový filter tak vtedy keď natiahlo naftu a naštartovalo auto išiel chvíľku biely dym ale potom v pohode.Toto sa mi stalo pri 110 km rovnomernej rýchlosti.Vykon auto na tie kw má super.Aj spotreba v pohode.Len sa bojím, keď pôjdem po diaľnici aby mi to neskaplo.
palos1
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 12.01.2019 13:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palos1 »

Tankujem väčšinou Slovnaft a niekedy Shell.A v kabíne mi smrdí nafta.Možno to s tým súvisí.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní