Mercedes B 180 CDI W246, r.v. 2013

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

koryto
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2019 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koryto »

Ked v Menu palubky nato kliknem , tak ukazuje ze je tato funkcia zapnuta.Skusal som ju vypnut a znova zapnut a nejde. Podla mna mas pravdu a je deaktivovana, ale museli ju zakazat cez diagnostiku ked som davnejsie bol v obycajnom servise.Vtedy hladali pricinu poruchy start stop systemu a kto vie co postlacali. Alebo ak nahodou existuje nejake servisne menu palubky ci tam nemoze byt deaktivovana tato funkcia.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ona sa len tak neda deaktivovat rospektive niekde odkodovat ani cez oficialnu diagnostiku. Da sa dostat k menu rovnako cez pc ako cez palubku. Od toho vymysleli online kodovanie a programovanie, ze ak by chcel aj v mb servise nieco s tym robit na oficialnej diagnostike tak ho pusti iba online cez server a ten mu dovoli to kodovat presne podla data karty auta. Ono nie ze by sa nedalo sa hrat niekde s kodovanim /aktivovanim a deaktivovanim/ funkcii to sa da ale nemylim si, ze tam nieco zmenili lebo je viac ako pravdepodobne, ze tam niekde vyskoci problem, ze nesedia data, je pripojena nejaka jednotka alebo suciastka ale system ju ma nepovolenu to spravi chybu v systeme.

Do sukromnej spravy sa mi moze poslat VIN nech aspon pozriem do karty auta co tam vsetko je.
koryto
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2019 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koryto »

Hned ked som zistil, ze to nefunguje tak som isiel naspat do servisu( vtedy este do obycajneho nie do mercedesu), ze daco museli spravit oni ked to zrazu nejde.Chlapik to napojil na diagnostiku, dost dlho sa s tym babral, nakoniec nieco stlacil v PC a ikonka na palubovke nabehla a potm to napsat ako keby vypol.Hned som mu vravel, ze na palubovke sa to zobrazilo ten znak a povedal mi, ze vsetko je v poriadku.Videl som ako stisol nieco v PC a zaplo sa to a potom zas tam nieco stisol a znova to prestalo fungovat.OK poielam VIN cislo. Dakujem pekne
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

A nevie sa, v ktorej presne riadiacej jednotke to prepinali? V palubke? S technikom v mb ste sa mozno len nerozumeli mozno myslel, ze to ma mat distronic. Ma to sledovanie zaspavania a varovanie pred koliziou.
koryto
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 13.05.2019 15:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koryto »

Neviem v ktorej casti presne to prepinali a neviem ci ma zmysel zasa ist za nimi lebo videl som, ze nevedia co dalej s tym.Ano moze byt, ze som sa len s technikom v MB nepochopil lebo vlastne ja som im povedal, ze mi nefunguje asistent prevencie kolizii, a vlastne aj v menu mi pise, ze to je varovanie minimalneho odstupu.Ale maju mi este ohladom toho v pondelok volat z MB.A dakujem pekne za info ohladom tych funkcii.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných