Overenie počtu km

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Patoooo
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 11.01.2019 12:59
Zdieľať na Facebook

Overenie počtu km

Príspevok od používateľa Patoooo »

Chcem sa opýtať, dá sa niekde overiť počet najazdených km auta. Konkrétne superb 3. Bol som v predajni skoda, ale tam mi povedali, že takéto služby neposkytujú. Auto ma elektronickú servisnú knižku. Pripadne overiť servisné úkony, ktoré boli na aute vykonané. Ďakujem
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Existuje plno web stránok, kde za určitý poplatok dostaneš výpis zo servisnej histórie. Napíš do google - overenie stavu km.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Vedecky zaver : auto sa kupuje podla faktickeho stavu, nie podla ciselka.

Pato, tato tema nebude mat nejake dlhe pokracovanie - pozri, ked niekto chce falsovat tak falsovat bude. Predstav si svinu ktora kupi nove auto, jazdi velke kilometre (ci uz ako taxikar alebo firemne auto obchodny zastupca alebo hociako) a pred navstevou autorizaku zmota kilometre. Oleje si meni mimo autorizaku kazdych 30.000km alebo ako sa mu zachce.

Predstav si ze niekto najazdi 50.000km za cas kedy by auto malo standartne ist do autorizaku... cize namiesto 25-30.000 ma masina 50k.

Auto ma skutocne najazdenych 56.029km a fesak ide prvykrat do autorizaku na zarucnu prehliadku. Zmoce ciselka na 29.380, autorizak nepriestrelne opeciatkuje a odobri podvod, vymeni olej atd, ide sa dalej. Auto jazdi. Ma v skutocnosti najazdenych takmer 100.000km, ale kedze bolo o 37.000 zmotane pred prvou navstevou, na tachometri teraz svieti 83.000km - prisiel cas, ide sa druhyraz do autorizaku, nastavi sa ciselko na 47.012km, autorizak znovu peciatkuje servisnu knizku aj fyzicku aj elektronicku.

Auto ma pred tretou navstevou autorizaku nacvalanych takmer 150.000km, a tretikrat sa zmotava ciselko, teraz na 71.000km. Hajde do autorizaku, znovu peciatky, vsetko nepriestrelne.

Po stvrtom roku a pravidelnom najazde >50.000km rocne ma masina cez 200.000km a na tachometri svieti uzasnych 89.049km. Peciatky od autorizaku zhoradole, nikdy nic ine len vyhradne autorizovany servis, auto vzdy dostalo co bolo treba a nikdy sa na nicom nesetrilo, pouzivane len dochodcom do kostola a do nemocnice.

Nenajdes nic zle a masinu si 101% presvedceny kupis a este sa budes usmievat a klanat ze aky je majitel poctivec.



A preco sa toto da ? Pretoze autorizak nepreveruje zmotane kilometre, nema na to jednoducho priestor pri tom navale co maju a uprimne povedane ani najmensi dovod.
Osobne som bol zoparkrat v autorizaku rozlicnych znaciek, este pred prijatim zakona o europasse, kde si ani nepozreli ciselko - chlap dosiel, nadiktoval cislo pri pulte ake chcel, zapisali, islo sa na prehliadku. Nas Voyager ma presne toto, dosiel som s nim do autorizaku (este ked to malo zmysel), nadiktoval som cislo, ukony prebehli, mam v servisnej knizke zapisane 90.000km pricom auto som dva roky predtym doviezol so 145.000km (bratove auto malo 90k, nechcel som podvadzat, proste som dosiel do servisu s inym vozom ako som dovtedy obycajne jazdil a prepli mi ciselka v bedni).

Teraz uz su taketo veci minimalizovane lebo podla novych zakonov sa musia do centralnej databazy pisat ciselka v kazdom servise ale toto plati posledny rok... co bolo predtym ? Divocina. Ci sa len pisu ciselka alebo sa aj foti ciselko neviem, ale pre zloducha popisaneho hore to nie je ziadna prekazka, prave naopak - zase to nepriestrelne potvrdzuje jeho klamstvo.

Auto ktore jeden jedinykrat jazdi kazdy tyzden Bratislava-Mnichov (pretoze majitel pracuje v Mnichove na tyzdnovky) ma za rok najazdenych 55.000km ked nikde inde nepojde... a kedze v nom nikdy nesedeli styri osoby, a kedze jazdilo idealne dlhe trasy, nikdy v zivote nespoznas ze nema 150.000 po troch rokoch, ale ze ma len 65.000 ako svieti ciselko. Nespoznas to ani podla diagnostiky vstrekovacov, prace motora, zanesenia DPFka, prace turboduchadla, proste to nedas.


Auto ktore najazdi 400.000km na dialnici veselo moze byt v lepsom stave ako auto co najazdi 110.000km v meste a sotvakedy z neho vyleze von. Pre ilustraciu, bol som pritomny mnohym zlyhaniam DPF systemov v BMW 330d (82.000km), Jaguar XF, Volvo XC90, Audiny WV a Skodovky ani nerataj, pretoze tie auta proste jazdili nevhodne trasy - majitel si kupi dieslacik aby s nim setril v meste, pripadne fesaci jazdia krute zapchy (Kalinkovo-Bratislava).

Poznamka : Pasatty, Superby, Golfy, Koktavie, Fabie, to mas vsetko jedno kopyto, jedna elektronika a jeden system na falsovanie. Najviac zmotavane masinky u nas v republike, kazdy sedliak co ma v riti dieru ma na to nastroj (este aj ja)... bud sa zmieris s rizikom ktore nakup takehoto stroja obnasa, alebo si proste vyber inu znacku a model. Napriklad menej "mainstreamove", menej atraktivne pre zlodejov (to ta napriklad netrapi ?).

Chapem, nic lepsie na svete nez Superb nie je...

A ked si myslis ze hore popisany system je teoreticky vymysleny a nikdy sa nestal na Slovensku...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

pretoze tie auta proste jazdili nevhodne trasy
Lubo čo by si povedal v NAY keby si reklamoval mixér a povedali ti- reklamácia sa neuznáva lebo ste miešali nevhodné ovocie. Prípadne v práčke prali nevhodné prádlo, alebo v telke pozerali nevhodné programy.
Ako môže byť prípustné aby vôbec výrobca pomyslel len na to- že jeho výrobok bude jazdiť len mesto alebo len dialnice. :40bd: Že vôbec sa pokúsi niekomu prikazovať kade má jazdiť s autom, za ktoré si zaplatil svoje ťažko zarobené eurokorunky.
Treba to ďalej rozvádzať??? Samozrejme , že všetko čo si napísal je čistá pravda , ale uvedomuje si niekto kam sme sa to dostali????
KUA :3c90: :3c90: KUA KUA :3c90: :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných