zákon o VIN čísle

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

vysledok KO bude docasna sposobilost, z dovodu, ze nie je na vozidle identifikovane VIN na pevnej casti karoserie. Budes musiet poziadat MDVaRR o pridelenie nahradneho VIN. Ja by som zavolal na ministerstvo (p.Kosecova) a opytal sa na konkretny tvoj pripad. V poslednej dobe je viac kladne posudenych ziadosti, ako zamietnutych. Citaj...tvoj pripad je (c) ... tato klauzula sa da vysvetlit dvoma sposobmi, je to napisane nezrozumitelne, preto tam treba zavolat. ... lebo nie je jedno ci "neidentifovatelne", alebo "neidentifikovane" ...
Náhradné identifikačné číslo vozidla VIN sa nepridelí vozidlu, ak
a) pri prestavbe vozidla došlo k odstráneniu tej časti, na ktorej výrobca umiestnil identifikačné číslo vozidla VIN,
b) pri kontrole originality vozidla alebo technickej kontrole vozidla bolo zistené, že vozidlo (podvozok) má viac identifikačných čísel vozidla VIN; to neplatí, ak nadstavba vozidla má svoje identifikačné číslo alebo v rámci viacstupňového schválenia bolo vozidlu pridelených viac identifikačných čísel vozidla VIN,
c) jednotlivo dovezené vozidlo z tretieho štátu nemá identifikovateľné číslo vozidla VIN,
d) ide o vozidlo, ktoré bolo vyradené z evidencie vozidiel z dôvodu jeho recyklovateľnosti,
e) na vozidle je identifikačné číslo vozidla VIN, ktoré výrobca nikdy nevyrobil,
f) pôvodné identifikačné číslo vozidla VIN je neoprávnene pozmenené a vozidlo sa nedá identifikovať podľa skrytých identifikátorov.
Neop
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24.07.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Neop »

Tak toto je presne prístup technikov KO...
§ 14 odsek 19:
Jednotlivý výrobca je povinný opatriť jednotlivo vyrobené vozidlo identifikačným číslom vozidla VIN a výrobným štítkom výrobcu umiestnenými na ľahko prístupnom mieste.

žiadna zmienka o pevnej časti karosérie.
Lenže na vozidle je identifivateľné číslo VIN, ale pre slovné hrádky si túto klauzulku prejdem s právnikom...


§ 16c odsek 2 zase nič nerieši o VIN na pevnej časti karosérie...
Na pevnú časť karosérie sa musí dať až náhradné VIN číslo podľa metodického pokynu 2/2014, článok 4.

V každom prípade Ti Laura ďakujem za pomoc.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

prepac,dookola melies to iste, preber to s pravnikom...
pisem Ti uz neviem kolky krat, ze u nas je zakon definovany tak, ze musis mat na vozidle minimalne dva identifikatory. Vyrobny stitok s VIN a VIN na pevnej casti karoserie. To, ze si slovicko "pevnej" nikde nenasiel nic nemeni na tvojej situacii. Vozidlu sa musi pridelit nahradne VIN, o tom rozhodne MDVRR na zaklade tvojej ziadosti a prilozenych dokumentov § 20a (2)
Normalne to nie je, ale zijes na Slovensku, tak sa musis bohuzial prisposobit.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

zakon definovany tak
Tak sem s číslom zákona a konkrétnym paragrafom!
stevesigma
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 29.10.2010 08:27
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stevesigma »

Vozik je vozidlo? Mam vin cislo vyrazene na stitku. Stitok je prichyteny dvoma nitmi. Aky zakon som porusil? Akurat, ze som nerobil KO na vozik.
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

cicmanec napísal:
zakon definovany tak
Tak sem s číslom zákona a konkrétnym paragrafom!
zakony maju svoje vyhlasky, vyhlasky metodicke pokyny
v tomto pripade Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky podľa ustanovenia § 99 písm. m) zákona č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon č. 725/2004 Z. z.“) a § 84a vyhlášky Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky č. 578/2006 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o niektorých ustanoveniach zákona
č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „vyhláška č. 578/2006 Z. z.“) vydalo metodický pokyn,ktorým sa schvaľujú kontrolné úkony skupiny 200, 300, 400, 500 a 700 a pracovný postup ako sú časť automatizovaného informačného systému kontroly originality, na vykonávanie kontroly originality základnej podľa § 83a ods. 2 písm. a) zákona
č. 725/2004 Z. z. na pracoviskách kontroly originality

Neriesme to, ci je ta metodika spravna, alebo dokonala (nie je), ale je to fakt, bohuzial ju treba momentalne respektovat a dodrziavat. Nasa republika prijala mnozstvo nezmyselnych nariadeni, ktore my smrtelnici musime respektovat, aj ked s nimi nesuhlasime.

Ja som len chcel "neop-ovi" pomoct a objasnit mu, ako to u nas funguje. Tato procedura ho caka, ked to auto zo Svajciarska donesie a bude chciet zaradit do evidencie
...a to sme este nespomenuli dalsie mnozstvo prekazok ktore sa mozu vyskytnut pri TK ...

Tak drzim palce
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

bez vyrazeneho vin na karoserii neprejdes ani ziadnou stk kde maju vystrasenych technikov. a ked niekde vyrukujes so starou amerikou na vylepeneho natrafis takmer naisto lebo ked zada do systemu americky vin upozorni to nejakeho cmuchala pri kamere co robi dozor nad stk. vyrazene vin maju v predpisoch, hladaj.
majo212
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 10.04.2011 21:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo212 »

našiel niekto teda zákon o tom že musí byť vyrazený na pevnej časti karosérii? a že nestači štítok za oknom, štítok pri motore a kopec ďalších nálepiek s vin číslom po celom aute? :D
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Zákon som sice nenašiel, ale pri poslednom šrotovaní Lancie Y mi auto odmietli prevziať pretože chýbala časť karoserie s vyrazeným VIN. Bol štítok aj pod kapotou aj pod oknom ale podlaha pod spolujazdcom nebola.
A nikto ti nebude v praxi citovať žiadne zákony - bez overenia VIN čísla ťa ani len nepripustia k vykonaniu STK. To je skúsenosť za posledných 30 rokov čo jazdím. Ešte na starej Shade 120l som utieral číslo motora a číslo kasne , lebo by som letel ako špinavé prádlo.
VIN číslo si musíš vymyslieť a vyraziť aj na doma robený traktor aby si dostal C tabulky.
Čiže všetko čo sa pohybuje po komunikáciách od bicykla až po kozmickú loď musí mať VIN číslo vyrazené na ráme.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných