Noxudol 900 - ako dlho schne?

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kovalcik15
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 12.03.2015 19:04
Zdieľať na Facebook

Noxudol 900 - ako dlho schne?

Príspevok od používateľa kovalcik15 »

Zdravím,

po prečítaní fóra a nejakých testov na internete som sa rozhodol použiť ako antikoróznu ochranu Noxudol. Kedže nemám kompresor ani pitoľ, tak mi prišlo výhodnejšie kupiť Noxudol 900 v spreji.

Postupoval som takto:

Umyl
Prebrusil som malou rotačnou bruskou čo sa dalo (niekde aj priamo do živého)
Odmastil izopropylalkoholom
Natrel App R-Stop (Prípravok penetruje , reaguje zo zbytkami korózie, odstraňuje vlhkosť z ohnísk korózie a zabraňuje rozširovaniu sa korózie.)
Počkal cca hodinu kým vyschne a nato som nastriekal základnú akrylovú farbu (plnič) od BODY
Na ďalší deň, som napokon nastiekal Noxudol 900

Problém ale je že ani po 3 dňoch Noxudol nevyschol... skúšal som aj vyspšiť teplovzduškov ale stále nič...

Kde som spravil chybu? Alebo to tak dlho trvá až vyschne?
ediyno
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 13.06.2016 10:40
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ediyno »

mal si si to dat urobit niekde v lakovni radsej, podla mna je chyba v tom sprejovom, neviem malo by to byt suche do 24hod, co bolo napisane na tm spreji v navode?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nikde si chybu neurobil.Mám Noxudol taký aj onaký aj v spreji aj v kartuši a mám túto istú skúsenosť.Týždeň auto po aplikácii odvetrávalo a povrch je stále pocitovo lepivý.To je dôvod že mám stále pomerne velkú zásobu a už ju ani nemienim použiť. Kedysi Nodudol nebol,používali sme výborný Resistin Car alebo ML,a ja ho používam aj naďalej.Ten (CAR) zatuhne za 24 hod a auto môže behať,a ochrana podľa môjho názoru konkurenciu nemá možno ani v tom Noxudole.Aj mňa zlákala reklama o svetobornosti,ale myslím že náš komunistický Resistin je lepší
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

rezistin

Príspevok od používateľa julko242424 »

Pan Hlavaty a mne kedy osetrite tie auta.bojim sa ze bud pojdete do dochodku alebo tie pripravky budu po zarucnej lehote :40bd: :40bd:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

900 je takáto. mäkká a mastná. hoci výrobca udáva, že auto smie na cesty hneď po ošetrení, tiež som držal auto asi týždeň bez pohybu.

noxudol 1600 je tvrdý, obsahuje vlákna, ten vytvrdzuje rýchlo.

po prvej aplikácii, som to potom riešil tak, že som aplikoval už len 1600. najmä offroady. 1600 som teda aplikoval na celú podlahu, podbehy, vnútorné blatníky a blatníky bez plastových podblatníkov. 900 som nanášal tam, kde boli časti karosérie zakryté plastom a komplikovanejšie záhyby, ktoré nie sú vystavené kamientom 900 je flexibilnejšia, lepšie penetruje.

noxudol 700 a 750 je vosk, niečo ako resisitin. rozdiel je v tom, že 700 nesmrdí a 750 smrdí (700 neobsahuje rozpäšťadlá)
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0948884344 a 9 neregistrovaných