Rodinne auto do 5000e

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V mojom okolí boli espace za smiešne peniaze,dokonca od mechanika vo verzii grand,bol Koleos a Velsatis,ale to už je úplne nepredajné,ani pes pri tom nedvihne nohu.Hold dobrý chýr predáva.
Thesis ale aj Jaguár sú tiež autá iba pre úzku komunitu buď exotov alebo technicky zdatnejších jedincov,dostane to do rúk bežný motorista a je 50:50 že na to dobre spomínať nebude.Dopadne podobne ako ja z Roverom,kým som preskúmal ako premýšla angličan atak mi auto vyrobilo návrat domov nedobrovolný,bez lana ale zato z doprovodom iného auta.Serem také auto,darmo je peknučké tichučké atd,ide svinským krokom.Prepáčil som mu spotrebu,aj čudné riešenia niektorých vecí na hrane normálnosti,ale 40 rokov som lano v aute nemal potrebu voziť,a pri tom aj zostanem.U tohoto vozím lano,vodu,náhradnú cievku a bedňu náradia.Ďakujem,ani keby bolo zo zlata
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

este toho rovera nezatracuj... stale patri medzi tie spolahlivejsie auta a ma gazdu, co ho vie aj servisovat.. to si casom sadne a bude spolahlive...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

autorovi temy :


>> Espace 2.0dci rv 08 sa da aj za 4tis

to ze vidis napisany inzerat vobec neznamena ze to auto je v poriadku... sa snazim predstavit kto preda paradne auto, neobite, nehavarovane, koza, xenony, automat, nezavisle kurenie, velke, nenajazdenych aspon 400.000km za 4000 eur... ked sa nekazi, bez viditelnych prichadzajucich velkych nakladov na opravy.

Preco by to robil...

Zober to takto, ako som pisal najdes na bazosi v Nitre jeden kus, rv 2010, 228.000km, xenony, koza, za 3.999 eur. Ten inzerat je tam uz asi tri mesiace... preco asi, ked je to relativne mlady rocnik, cenovka prakticky zadarmo, tak jedine ma napada ze auto musi byt trosku serbel. Pretoze zhruba 10 inych kusov aj za vacsie peniaze, aj starsie rocniky, uz odisli...

Do inzeratov na Espace kukam dennodenne zhruba od zaciatku tohto roka takze mam silny prehlad (vidis to aj na predchadzajucej strane kde som pisal co som pisal). Prakticky denne - minimalne 4krat do tyzdna - pozeram aj cesky trh ; zhruba tyzdenne polsky trh.

Za 5000 co si si nastavil spravis zopar kompromisov. Vybava asi nebude najvacsia (127kW, zatmievacie vonkajsie zrkadla, nezavisle kurenie... tie ostatne prvky ako koza xenony automat a dokonca aj ich kombinaciu najdes relativne bezne), ale urcite padnes na roku vyroby alebo najazdenych kilometroch alebo na opravovanej buracke. Proste nemozes cakat za 5000 masinu z roku 2011 s najazdenymi 104.282km, taka samozrejme neexistuje - nevidel som ani jeden jediny raz.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Vyradit hned na zaciatku voyager je silna kava.

Mas potrebu prepravy celej rodiny naraz pravidelne? Kazdy tyzden k rodicom x-kilometrov?

Bolo by to jedine auto v rodine? Ty by si na nom denno denne aj dochadzal do prace?

Nebude lepsie mat dve auta do ktorych sa zmestite s prehladom a s rezervou pre babku atd. Nech aj zena ma auto v pripade potreby ked je oco v robote. A ked bude v servise, tak stale bude moznost sa odviezt v pripade nudze na druhom.
kusiakgsr600
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.05.2019 08:57
Zdieľať na Facebook

Re

Príspevok od používateľa kusiakgsr600 »

Cez vikend som mal moznost pokecat s clovekom co sa do aut skutocne vyzna a tiez mi odporucil prave ten Voyager tak teraz neviem.. nakoniec mozno predsa len pozriem aj tie.
Auto bude urcene hlavne na spolocne navstevy, nakupy, vylety, dovolenky. Proste rodinne auto. Zena este nema vodicak no ide si robit a po materskej bude dochadzat do prace cca 30km. Bud jej necham golfa alebo uvazujem nad kupou nejakej malej skatule typu Clio, 106 diesel pretoze predsa len s Golfom 1.4 benzin to nie je az take ruzove co sa spotreby tyka. Dochadzanie na rodinnom nepripada k uvahe uz len kvoli jej praxi. Predsa len bude cerstva vodicka a neviem si predstavit ze by hned zo zaciatku jazdila sama na 5m dlhej oblude.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nech to nevyzerá že existujú iba dobré stránky akejkoľvek motorizácie je nutné ostať pri zemi a pokojne písať že aj tie najlešie svoju druhú stránku majú tiež.Aj ten Voyager ju má.Voyager má pod kapotou už dnes aktuálnu diesel motorizáciu typu CR. Čiže tú istú ako nesmierne prekomplikované stroje od grupy.V porovnaní s ňou ale výborný motor Voyagera napriek tomu ostal v rovine takej jednoduchosti že budí dojem že pochádza z minuleho storočia.Čo ale musí budúci majiteľ vedieť a treba iba dúfať že nikdy nebude potrebovať,že už diagnostika týchto VM motorov nie je bežná,iba minimum dielní ju má,zástupne sa používa Bosch KTS čo je tiež drahá a tým málo prítomná diagnostika po servisoch.Preto nebrať do úvahy možnosti servisu svojho okolia pri kúpe 10 a viac ročného stroja tejto značky môže byť velkým pochybením a za servisom bude auto nútené jazdiť velké vzdialenosti do miest kde sa špecializujú na značku.Je nutné si to uvedomiť už na počiatku,dnes majú tie autá najazdené kilometre pri ktorých konkurenti už odpočívajú v pokoji.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ako nechcem to tu kazit, ale mne to tak nejak sedi do rovnice auto do 5, golf jednastyri je pazrave auto, tak kupime 106tku, kaaamo zakryvaj sa perinou na aku mas :41c2: vojadzer neni tvoja kategoria, bohuzial treba sa uvedomit skor nez urobis somarinu :41c2: , dalsie akvarka tiez nebudu vozit vzduch zadarmo...abych len nekuvikal, je to asi dva roky ? tiez jeden trojdetny otec koumal nad autom a hlboko do vacku, tak reku a videl si uz multiplu ? kupil to za par supov a velika radost a spokojnost...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kusiakgsr600
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.05.2019 08:57
Zdieľať na Facebook

Re

Príspevok od používateľa kusiakgsr600 »

Asi som to zle vysvetlil.. nevadi mi ked rodinne auto bude jazdit za 8l/100. Je mi jasne ze 2.5 objem a viac a 1800kg nepojdu za 5l/100..tam to vobec neriesim no pri dennom dochadzani do prace je rozdiel jazdit za 7l benzinu alebo 5l nafty. Ber to ako konsolidaciu zbytocnych vydavkov. Nemam zase neviem ako hlboko do vrecka no nevidim dovod vyhadzovat kazdy mesiac zbytocne 50e von vyfukom. Dalsia vec je, ze moj golfik je az na par malickosti v top stave. Zena sa bude este len ucit jazdit a kazdy vie ako to vyzera. Tam oskrete, hentam disk ohnuty atd.. pri aute za 1000e to az tak vadit nebude a pokial sa nauci, nebude problem vymenit za nieco novsie.
Spat k teme.. tak potom co teda? Voyager alebo Espace??
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na tvojom mieste vyberem co sa mi paci a naco mam, potom si otvorim polske allegro zadam tam ten serbel do vyhladavaca a idem, kolko ktore diely stoja a ci su dostupne, az na zaklade toho bych si konkretnu sopu pustil do dvora, alebo mozes skusit aj autorizak, ale vychadzam zo zadania ze do 5 :-), apropo nehladaj v tom nic negativne, je to uplne dobre miene :41c2: , vysoko hodnotim 3 deti a viac v dnesnej dobe, plechove budy na koleckach pred detmi a rodinou preferuju len nezrely jedinci, pripadne sociopati a inac postihnuti...

a este spotreba 7 alebo spotreba 5 je velmi casto lepsia vo vysledku, kopu majitelov dechtovych nato uz prislo na vlastnej kozi :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ano bajo v podstate môže byť 7lt benzínu lepšia volba nech 5 lt nafty.Ale pozor na jednu vec,velké resp plus aj ťažké auto v benzíne nikdy žiadnych 7 lt nebude,a zo stúpajúcim výkonom duplom.Ten Voyager je kdesi okolo 6-6,5 lt,no ale je to aj kus nábytku.
Jeden čerstvo kúpený 2,5 Crdi budem za pár dní "renovovať" čo znamená počnúc rozvodmi brzdami spodkom auta všetko,ako celok,rozpočet bude neskôr známy.Po prvej prehliadke to vyzerá priaznivo a už teraz je nad slnko jasné že auto to potiahne až kým nenabehne na bombu z II sv.To auto neobsahuje nič z tých cenovo obávaných vecí ako DPF dvojhmota a pod.
kusiakgsr600
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.05.2019 08:57
Zdieľať na Facebook

Re

Príspevok od používateľa kusiakgsr600 »

A tak najlepsie je ak su financie aj na 3 deti, aj plechove haraburdy :) Bohuzial nie som top manager, ani podnikatel ale len prosty zamestnanec s hypotekou, coskoro 3 detmi a milujucou manzelkou :) Mam uplne vsetko co potrebujem a auto za 20tis mi vobec nechyba. Beriem ho ako spotrebic ktory sice potrebujem, ale nie tak, aby som sa zadlzil na 8 rokov a potom detom musel vysvetlovat ze nemozeme ist na vylet lebo musim platit leasing a mamicka je este na materskej.
Inak MHlavaty..nie sme my rodina? Mam totizto bratranca Hlavateho a tiez je mechanik.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Stále tu splietate rodinné auto a len vyberáte a preberáte. Čo takto pozrieť sa na koncepciu fungovania rodiny???
Ovela viac ako jedna velká opacha sa mi osvedčili tri malé lacné autá. Ja s jedným smer NZ , manželka s druhým smer NR, a ešte vždy mal doma aj starký so starkou povoz ak by bolo niečo treba. Aj momentálne , už bez detí stoja dole tri malé autá a nikdy žiaden problém. lol
Poznám vela rodín, ale spolčného cestovania sú ročne stovky km ,v lepšom prípade pár tisíc. Zato autá s jedným alebo dvoma pasažiermi nalietajú desaťtisíce km.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Re

Príspevok od používateľa mhlavaty »

kusiakgsr600 napísal:A tak najlepsie je ak su financie aj na 3 deti, aj plechove haraburdy :) Bohuzial nie som top manager, ani podnikatel ale len prosty zamestnanec s hypotekou, coskoro 3 detmi a milujucou manzelkou :) Mam uplne vsetko co potrebujem a auto za 20tis mi vobec nechyba. Beriem ho ako spotrebic ktory sice potrebujem, ale nie tak, aby som sa zadlzil na 8 rokov a potom detom musel vysvetlovat ze nemozeme ist na vylet lebo musim platit leasing a mamicka je este na materskej.
Inak MHlavaty..nie sme my rodina? Mam totizto bratranca Hlavateho a tiez je mechanik.

Neviem,na SVK je rodina každý s každým.
Čo sa týka výberu auta,a dupľom ak sú (budú) tri deti,je peniaze stále kam strkať a auto už z toho dôvodu musí byť neprestrielne spolahlivé.Tu musia ísť nabok veškeré emócie a sympatie,dôležitý je výsledok.A ten je vtedy dobrý,ak po x rokoch auto vytiahlo z kešene (okrem kúpy auta) už minimum financií. Vtip je v tom že sa to krásne dá,ale bokom musia ísť špekulácie a hlavne poslať do ri...všetkých premúdrelých vrátane kamarátov čo vždy všetko vedia aj pol rodiny truhlíkov čo vždy a všetko vedia lepšie..Nik z nich chybné rozhodnutie nepreplatí
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan ak by som mal zase troch malých harantov tak jedine Multipla v plyne. Je to škaredý delfín, ale tak úžasne variabilný ,že sa mu vyrovná asi máločo. A ak decká narastú tak aby vedeli hádzať do miešačky, tak s ním ešte postavím barák. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

delfin UZASNE VARIABILNY ? bud taky dobry pozri si sklapacich 5 sedaciek Voyageru... nie vyberacich, SKLAPACICH.


a pome dlhy prispevok ktory len clovek zamilovany do stroja moze napisat :)

Voyager aj Espace su obidva commonrailove stroje. Espace ma 127kW/110kW/96kW z motoru 2.0d, Voyager ma 105kW z 2.5d, tak si zober ktory je viac namahany i ked sa to neda takto laicky povedat.

Si kup benzinovy s LPG a budes jazdit lacnejsie nez nafta... 2.4i manual plus LPG. Je ich strasne malo ale ked hladas...





>> Voyager má pod kapotou už dnes aktuálnu diesel motorizáciu typu CR. Čiže tú istú ako nesmierne prekomplikované stroje od grupy.

okrem toho co Milan uz povedal "To auto neobsahuje nič z tých cenovo obávaných vecí ako DPF dvojhmota a pod." tu je ale treba okamzite povedat aj dalsie silne stranky

- Voyager ma Bosch CP3.1 cerpadlo, ktore snad nenajdes v internetovej diskusii pokazene. Malilinke tlaky.

- tympadom vstrekovace nedostavaju na papulu. Ked ma 2.0d naspliechat 127kW alebo ked ma 2.5d vytlacit 105kW, je to sakramentsky rozdiel. Kontrolna otazka - preco sa dialnicne stihace teda transportery Renaultu, Oplu, VW a Mercedesu VZDY robia so zmensenym vykonom ? Pretoze 80kW Renault Vivaro bude mat ukrutne vacsiu zivotnost nez 110kW Renault Vivaro s tym istym motorom ale daleko viac natlakovanymi turbami a vstrekovacmi a cerpadlami, bude daleko menej citlivy na kvalitu nafty, servisne intervaly (30.000km na olej, hahahaha, filtre 10 rokov atd)

- a v neposlednom rade uz som sa dotkol turbiatok : Vogayer tlaci 1.05 baru v maxime na otackach tusim 2900rpm, nemam v hlave, inak tlaci 0.95 baru. Turboduchadlo je velke ze ho dvaja chlapi neschovaju. Si to skus porovnat s 1.6 barmi v spicke, a 1.45 barmi v priebehu sirokeho spektra otacok co tlacia turbiatka na 2.0tdi 125kW od Wolcgagenu s tym, ze do velkych ruk toho slimaka schovas...

- turba Voyageru nemaju vnutornu regulaciu tlaku lopatkami, reguluju sa vonkajsim ventilom (teraz nevies co hovorim, ale najbeznejsi problem Wolcwagenov "vypina sa mi turbo" majitelia Voyagerov proste nepoznaju, schvalne zavolaj do autorizovaneho servisu na Zlate Piesky v Bratislave a opytaj sa ich kolko menili turb. Ja som sa pytal pred 10 rokmi ked som to moje kupil - nula. Na mna kukali chlapci technici ci mi nehrabe, proste preco by menili turba. Jeden z nich predtym robil v Audi a vravel ze tam on osobne menil jedno ak nie dve tyzdenne).


proste neporovnatelna zivotnost, diesel-system na Voyageri sa ABSOLUTNE FLAKA v porovnani s tym co predvadzaju konkurenti A TO JE HLAVNA PRICINA JEHO OBROVSKEJ ZIVOTNOSTI V POROVNANI S KONKURENTAMI. Male tlaky, male davky paliva z obrovskeho motora, to nemoze nefungovat.




>> Je mi jasne ze 2.5 objem a viac a 1800kg nepojdu za 5l/100..

veru nepojde - nech sa paci moje auto : https://www.youtube.com/watch?v=pp55qnPELAw

Bratislava-Mnichov-Bratislava co mam 540km jednym smerom, takmer 1100km teda dohromady vratane mesta tu a mesta tam, spravim na jednu nadrz do ktorej sa zmesti 65 litrov. Styri dospele osoby vnutri, zbalene na par dni cize aj nejaku "drobnu" batozinu nesieme (drobnu = pasatt kombi by praskal vo svikoch a ja mam este doslova a dopismena pol auta prazdneho).

V Bratislave si pyta osmicku.






>> potom si otvorim polske allegro zadam tam ten serbel do vyhladavaca a idem, kolko ktore diely stoja a ci su dostupne

tu su Espace aj Voyager narovnako. Dielov je miliarda a osem k tomu na kazdy z nich, stoja pakatel. Dnes som pozeral inzerat
https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtw ... 307811382/

a takto to s tymi autami bude beznejsie, najblizsich 5 rokov budu proste zdochynat a bude ich na rozobratie stale viac a viac. Az potom to zacne vymierat, ale najblizsich 5 rokov sa bat nemusis. Mimochodom, priamo Milan Hlavaty ktory prispieva nielen v tejto teme velmi cennymi radami osobne pozna na Slovensku chlapika ktory rozobera Voyagery, ma ich snad 25 na pozemku... mrte mrte

diely su, "ameriky" sa neboj ako som ti uz ja vysvetlil. Je to cele Bosch, diagnostika bola spomenuta KTS pretoze... Bosch KTS. Ma ju kazdy druhy co ma v riti dieru a nakompletku cely system dokaze diagnostikovat.

A ked sme uz pri tom... Voyagery maju zabudovanu samodiagnostiku - na palubnej doske ti vypisu VSETKY chybove kody z motorovej riadiacej jednotky ked spravis tzv. key-dance, takze ta diagnostika sa nam zase zjednodusila. Jaaaaj zla zla amerika hnusna.

https://www.youtube.com/watch?v=i2HBoKCWp10
https://www.youtube.com/watch?v=MJUNNSwfRFY


neviem narychlo najst voyagera ale funguje to tam, osobne som pouzival. Neviem ci som nahodou nenatacal take video, mozno ho najdes volakde v mojich - som to nepotreboval od momentu kedy ma to zaujimalo, takze preto nemam v palici.


na tu je : https://www.youtube.com/watch?v=_9OFudFfbLQ
direkt Voy. To klikanie to je vypinanie a zapinanie spinacej skrinky, cela veda...


>> Čo sa týka výberu auta,a dupľom ak sú (budú) tri deti,je peniaze stále kam strkať a auto už z toho dôvodu musí byť
>> neprestrielne spolahlivé.Tu musia ísť nabok veškeré emócie a sympatie,dôležitý je výsledok.A ten je vtedy >> dobrý,ak po x rokoch auto vytiahlo z kešene (okrem kúpy auta) už minimum financií.

tak a teraz trosku prispejem osobnymi datami :

- moj Voyager, kupeny v roku 2008 so 145.000km, dnes ma 260.000km, nemam najmensi zaujem ho predat najblizsich Y rokov tiez az dokial nenabehne na bombu z druhej svetovej. Za 11 rokov vlastnictva a natocenych 120.000km ma stal 400 eur na servise. Slovom STYRISTO. Menil som totiz brzdy, za 80 eur lozisko spojkove, za 29 eur predne capy ktore maju natliachanych 120.000km prevazne v Bratislave a po tych 11tich rokoch od vymeny NERACHOCE na prednej naprave vobec nic. Na take tazke auto nepochopitelne. Okrem tohoto som nemenil vobec nic, auto prechadza STK/EK samozrejme bez uplatku.

- bratove auto, Voy 2004, dovezeny 2008 desat metrov za mojim - proste prisli dva Voye domov naraz, teraz ma 380.000km, servisne naklady za tych 11 rokov : 1000 eur. Dvakrat menil brzdy totizto a raz tlmice.

Uz som spominal ze bateriu mam original z vyroby so stitkom 2004, takze 15 rocnu Red Optima. Ked ju vymenim, nahulvata to zaratam do servisnych nakladov.


Dalsie auta co mame v rodine : nemame jedno jedine auto ktore by za Y rokov vlastnictva zozralo ani len blizko k 2000 euram na servise. Take chutovky ze vymena turbiatka za tisicovku, vymena DPF za 1500 a podobne blbosti, to nech si nechaju ini chlapci, fajnovejsi. Ja take nepoznam.

Skarede auto ? Neprislo mi, ale preferencie mame kazdy ine. Nemoderne ? Urcite ano, nema radio na MP3 ani displejicky s pripojenim na internet ani infococottainmentom.

Za zivot som jazdil "zopar aut", vzdy sme mali dve-tri len my dvaja so starou, neratam v najblizsej rodine. Moje dieta ma zachvilu obciansky preukaz a nemal som ho ked moje roky zacinali dvojkou - teda mal som viac ako dvadsatX rokov... nedam na Voyagera dopustit.

To auto ked mi zomrie tak budem take sialene slzy revat ze si nevies predstavit, X dni do vankusa.

Musis ratat aj s inou vecou - nielen servisne naklady su celkove naklady na vlastnictvo vozu. Chod si kludne kupit za 12.000 skodu superb ked mas peniaze, lenze prieser je ze za 4 roky z tej superby budes mat 7.000 eur hodnotu. Ja mam Voyager 2005 co ma dnes hodnotu 3.000 eur, o 4 roky bude mat hodnotu urcite viac nez 1.500 eur pretoze za take prachy ziadny pekny voy nekupis a uz toboz nie manual 2.5crd, cize oproti superbe usetrim priblizne 3.500 na pade hodnoty. Zarataj si k tomu havarijne poistky ktore ja nemam, na superba nedat je SILNA odvaha (ukradnutie, buracky), cize dalsich 500-600 rocne...

vies kolko penazi mozem polozit do servisu mojho obstarozneho Voyagera ??? Zatial som ich nepotreboval, dobre, urcite raz pride doba lebo ten stroj nebude chodit donekonecna bez halieru... ale ked to pride, bez najmensieho zavahania otvaram penazenku. To auto ma vozilo 11 rokov po vsetkych certoch diabloch, kazde leto dvakrat k moru s detmi a doslova ho milujem najviac - kazde moje auto co som v zivote mal som mal rad, velmi velmi rad, ale tento kus absolutne milujem.


mohol by som este pokracovat dlho predlho, na ilustraciu jedna drobnost teda :

http://imageshost.eu/image/motor-cerpad ... 50-ciz.JOu

tento chlap po ROKU inzerovania zlavil na 450 eur :) tak si skus pozret ci kupis na iny voz tieto komponenty za takuto cenu... NEMAS SANCU. Je to preto lebo tie suciastky na Voya nikto nepotrebuje (ano, je ich malo u nas) ale predovsetkym sa malo kazia...

mame v rodine galaxiu (ja mam 2001, vzdialeny bratranec ma 2009), espejsy, foter ma sharan a takisto ho nepreda dokial nezhori od skratu volakde, neni toho certa co ma vysadi z Voyageru. Pisal som hore, kukam teraz 2012+ co kupim, ci uz Lancia alebo Town&Country od poliakov, ten dostane stara lebo ta mi vzdycky zobere, ja si nechavam tuto 2005ku co ma teraz a Galaxia pojde bratrancovi zadarmo...

Neni toho certa co ma vysadi z Voyageru. Neni... toho... certa.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: foter a 23 neregistrovaných