Papuca na aute od exekutora

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Opakujem co som napísal!! "Maju rovnaké platy!!.. zakon to tak určil. Takze ako podnikatelovi znižujú naklady?
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

No co viem ja,tak cudzinci robia vo fabrikach len na dohodu cez agenturu a ta im neodvadza nic.To,že ty dokazes vybavit oficialne viza pre zamestnancov z mimo europskej unie je Tvoje sikovnost,ale netvrd mi,ze zamestnavat cudzincov nieje pre Vasu firmu vyhodnejsie ako slovakov.
PS:Tak ked to pecivo s tymi ukraincami a srbmi napeces,tak ich chod aj predat na ukrainu a do srbska!Kebyze zaplatis slovakom normalne peniaze tak mas ludi na pracu dost.Stat chce aby kupna sila slovakou stupala,ale povoli nekontrolovanu ciernu pracu vo fabrikach.Slovaci sa mozu past,lebo im plat koli cudzincom nezdvyhnu a cudzinec si odnesie svoje love domov.Ostanu tu len plne smetiska.Bravo!
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Ak pride srb..slovak.. hocikto a chce robit, za podmienky ake su skoro vsade rovnaké - ja mu to mam zakazovat? Ja nemozem za to ze im agentura ukroji z vyplaty. Ak pride hocikto, ukaze ze vie robit, nech robi.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Cela pekaren je automatizovaná. Nikto dnes nenosí 50kg mechy s mukou ako donedavna. Pride kamion, nafuka muku do sila. Ty si na displeji navolíš množstvo a tolko dostaneš. Sádzanie lopatou do pece? - minulost. Stara pekaren je zakonzervovaná a ukazuje sa tak maximalne buducim pekarom a cukrarkam pri exkurziách. Dnes? - pec si podavacim pasom sama zoberi chlieb..sama vyberie. Vsetko automatizované. Žiadni otroci ako v automobilovom priemysle napr. Mas sa kedy vy.srať..zapalit cigu. Nerob zo mna ovodobého otrokára. !!! Niektorí zamestnanci su tu 30rokov!! Niektorí pridu - zistia ze to nieje robota za počitacom a idu preč. :2f93:
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
VinicP
Príspevky: 910
Dátum registrácie: 03.04.2010 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VinicP »

Bavime sa o rodinnom podniku ktory je este z roku 1880..generácie!!..Toto nie je novodová otrocina. Nevydrzal by si tolko rokov keby si sa správal ako hov.edo! Zamestnanci su tu pre teba.. a ty pre nich. Bez nich to nejde. Takze skus sa zamerat na iné fabriky - tam ti dam za pravdu.
1)Mercedes w140 500SEL
2)GOLF 4, 1.9PD
3)Range rover L322
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mjato - si na velkom omyle. Automobilka s 1000+ zamestnancami má zvlášť človeka ktorý vybavuje víza pre cudzincov čo si ich nechávame.Agentúra ich má len prvé tri mesiace ,max. pol roka, potom prechádzajú do kmeňového stavu a robí sa výber. Rovnako je to aj so slovákmi. Len sú iné doby na skúšku. Peniaze majú celkom identické so slovákmi, lebo na poradách vidím ich superhrubú mzdu. Dokonca mávajú viac , lebo robia lepšie a majú tým pádom lepšie motivačné.
Viem to celkom presne , lebo teamleader rozhoduje o motivačnom a aj o tom komu sa predlži zmluva. Najlepší sú ukrajinci a zo slovákov romovia z východného slovenska. :4012:
A automobilka zamestná aj E.T,ho ak znova priletí, lebo už takto sme v totalnych sračkách. Momentálne ak dovediem jašterkára mám tisícku a on dve ako nástupný bonus po troch mesiacoch. A aj tak prídu a utečú po týždni. :41c2:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Oco,ja som sa bol pytat na vysokozdvyzny vozik do peugeotu v Trnave kde mi to poradil bracho co tam robi na robotoch.Kam,co a ako.No a oni ze na vysokozdvizne neberu,tak sa pytam ze kto to vlastne namiesto nich dal inzerat.A ze to agentura hlada pre nich :40bd: Tak som im povedal ze pre ziadnu agenturu robit nebudem a na vysokozdviznom nech robi aj riaditel.Dovi-dopo.
Vies mi vysvetlit preco nezamestna rovno firma ale ide to cez neaku agenturu?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aby nemali také podmienky podľa kolektívnej zmluvy ako kmeňoví? 13./14. plat, odstupné a pod. A hlavne ich môžu kedykoľvek nechať doma keď ich nepotrebujú a zavolať keď treba.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a hlavne, co by robila kamosova agentura ? lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

No ale potom nech sa nestazuju ze nemaju ludi ochotnych pracovat.Ja len nemam ochotu robit na neaku agenturu.A mam dojem ze nie som jediny.
Robil som z Ukraincami,Srbmi,Bulharmi 1 na dochodku,2 na dochodku po infarkte.Nepytajte sa ma co som robil,bali by ste sa.A Rumuni bola kapitola sama o sebe.Zatvoril som im dvere a povedal ze pokial tam nebudu slovaci ani nech ma nevolaju.A neboli vobec lacnejsi,len si ich vyplatu delili 4 ludia.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aby ste boli v obraze - toto nie je prvý subdodávatel automobiliek u ktorého robím. Vždy je v portfoliu majitelov zahraničná spoločnosť, u nás konkretne portugalská Sodecia. Tá má podmienku zamestnávať ludí najmenej prvý polrok cez agentúru. To je hlavné sito. Ak som s operátormi spokojný aj ja aj majster aj vedúci výroby , po pol roku majú zmluvu na neurčito a idú do kmeňa. Ktorí nerobia ešte ostanú tri mesiace v agentúre a ak sa nezlepšia caw.
Naši dávajú jašterkárom 850 v čistom či je agentúrny alebo vlastný všetko jedno. Rovnako zarobí aj moj syn ktorý robí v Gefco v Trnave a tiež je cez agentúru. Gefco je logistická firma trnavského PSA.
A ja to vidím tak, že firma sa nesťažuje, sťažujú sa ludia ktorí musia ťahať navyše lebo je málo zamestnancov. Managerom je to šumafuk oni svoje premie majú stále - a preto ich nemám rád.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Zamestnancov je malo vsade,hlavne profesie.Boli roboty kde koli takym managerom som sa tvaril ze robime a oni sa tvarili ze nas platia :4012: Kava,cigaretka :300f: to co som z Nemcom spravil za 3 dni mi tu na slovensku trvalo mesiac,a to sa este vsetci tesili ze super robota :40bd: Nebavi ma taka robota ale ked musis,tak musis.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 80 neregistrovaných