Škoda Octavia II - nefunguje klimatizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Škoda Octavia II - nefunguje klimatizácia

Príspevok od používateľa ma890 »

Ahoj, na octavii 2 mi prestala ísť klíma. Na diagnostike žiadna chyba. V servise mi klimatizáciu napojili na zariadenie, ktoré ju odsalo, skontrolovalo tesnosť..... a neviem čo všetko, trvalo to asi hodinu. Náplne bolo dosť(417g), test tesnosti OK. Klímu mi naplnili na predpísané množstvo a klíma začala šlapať. Mechanik hovoril, že je to divné, chladiva som mal dosť, tak nechápe prečo to nešlo a pri nanovo naplnení to už ide. Tešil som sa ale iba pár dní a nejde to zase. Myslím si,že by to mohol byť tlakový snímač na kompresore. Ale neviem či má zmysel nejako laborovať, alebo kúpiť hneď nový kompresor. Auto má 250tis km. Mám ešte jednu takúto octaviu a tá už má výmenu kompresora za sebou pri podobných kilometroch. Rozmyšlal som skusiť vymeniť len snímač tlaku na kompresore, ale i tak by som to musel dať najprv odsať, snímač by som kludne i doma vymeni. Ale stojí cca60e, či to má zmyslel, alebo hneď ten kompresor kúpiť. Čo by ste radili?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každopádne by som začal diagnostikou systému,sú v nej všetky úkony a hodnoty o práci klímy,len nie všetko je jasné na prvý pohlad,treba poznať aj význam reťazcov

[img]https://i.postimg.cc/nsGhGvQs/aaaaa.jpg [/img]
superb10
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 16.08.2007 17:03
Bydlisko: Ruzomberok
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa superb10 »

417g je dost?
1.vymenit mechanika
2.vymenit kompresor
3.napustit 525g chladiva+olej
dezinfikovat vyparnik a hura klima ide

ak je to oct II pred face a nebol meneny chladic klimatizacie tak vymenit! :2f93:
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

No podla mňa bolo chladiva dosť na to aby to chladilo. Teraz je tam 525g a olej a chladilo len par dni. V tom množstve chladiva problém nevidím.
superb10
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 16.08.2007 17:03
Bydlisko: Ruzomberok
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa superb10 »

moj dedo rozpraval :komu niet rady tomu niet pomoci
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tlakovy spinac ma mozno ventil,u forda to tak bolo.ventil ako na kolese.len si to trocha odfukne.ti co plnia klimy to vedia ci to ma ventil.tlakovy spinac mozes oblbnut vytiahni konektor a prepoj piny nejakym drotom.pozor na + a - spina to obe poly.potom uvidis ci je to on.

opravit klimu je jednoduche vsetko to ma jeden okruh aj 10 krat preruseny snimac tepla.snimac namrzania,ten tlakovy snimac predne sahary a dalsie malickosti.ak nieco nefunguje kompresor nezopne.ochrana aby sa to neposkodilo ale ty mas napln ok tak neni sa coho bat.len skusat.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takéto veci neraď,spínače sú už dávno tensometrické čidlá ktoré merajú tlak,už nič iné nechýba ako aby niekto prepájal piny.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

superb-nedaj sa vysmiat,a ak chces silou mocou radit,nepis blbosti.425gr je dost na to aby system fungoval,ale spravna hodnota je 525 alebo 550g ak dobre tusim.Pri 425gr sa vytvara dostatocny tlak ab z bezpecnostnych dovodov este rj zapla kompresor.
Dezinfikovat vyparnik a klima ide.Co spravi dezinfikacia s nefunkcnou klimou?Hovno.
Vymenit kompresor--preco????Je na to nejaky dovod?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mhlavaty napísal:Takéto veci neraď,spínače sú už dávno tensometrické čidlá ktoré merajú tlak,už nič iné nechýba ako aby niekto prepájal piny.
no ved prave prepojenim to bude vediet ze ten diel je ok a ma max tlak cize pusti stavu dalej.je to jeho auto,rozhodnutie je na nom ci to spravi.

moja rada mu usetri kopec casu behanim po servisoch kde pomaly uz nevie nikto nic len napajat diagnostiky.a ak ta nic nenapise,nikam sa nikto nepohne.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

seven-ty uz vatsiu blvbost nevies napisat?Po prepojeni prave vie ze je max tlak a pusti system????????Ved prave ze "stopne".Vies vobec ako funguje cely system?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

v jednom pine 12V v druhom kostra,tretí dáva informáciu o tlaku....
čo chceš s čím prepojiť ? Ako mne je jedno hoci aj šrobovákom ak niekto zakutre medzi piny,maximálne urobí malý ohńostroj,ale tak aspoň bude zábava
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

avelmak napísal:seven-ty uz vatsiu blvbost nevies napisat?Po prepojeni prave vie ze je max tlak a pusti system????????Ved prave ze "stopne".Vies vobec ako funguje cely system?
lepšie ako ty žiadne tlaky nič nemera je o len spinac
ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ma890 »

Páni môžete mi prosím vysvetliť presne funkciu:
1. elektromagnetického regulačné ventilu, ktorý je priamo na kompresore
2. senzora tlaku klimatizácie,ktorý je na hadici
Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Regulátor na čerpadle mení účinnosť kompresoru,takže na rozdiel od staršieho typu nezapína a nevypína,tu ide kommpresor stále ale z rozdielnym výkonom.
Senzor tlaku dáva napätový výstup úmerný tlaku ktorý si RJ "dešifruje a na základe ktorého riadi aj kontroluje prácu,prípadne zakáže a pod.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

seven-aky spinac?Rec je o snimaci!!!

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 39 neregistrovaných