Seat Leon - neprijemny zvuk

Diskusia ohľadne vozidiel značky Seat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sebar
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.04.2019 14:11
Zdieľať na Facebook

Seat Leon - neprijemny zvuk

Príspevok od používateľa Sebar »

Seat Leon 1m, 1.9 tdi 2001, odometer 230 000km, neviem ako presne opisat problem.pretoze najlepsie je to pocut, ale uz 2 alebo 3 krat sa mi stale ze pri rozbiehani a naslednom hybani sa je pocut take neprijemne zvuky od podvozku zda sa mi ze od praveho predneho kolesa niekde. Znie to ako kebyze sa reže železo ( flexou) proste ako keby o seba drhli nejake plechy. Je jedno ci mam zaradenu rychlost ci idem na neutral, ci mam vytoceny volant alebo volant rovno ci brzdim alebo nie. Dokonca som taz na parkovisku zastavil ked to zaznelo, vypal motor a skusil odbrzdit a pohnut sa len tak bez motoru na kusok a bolo to pocut Jav nastava ked je auto v pohybe proste rezanie zeleza. Ale vzdy to po takych 50m az 100 m prejde a uplna pohoda prvy krat som tomu nevenoval pozornost ale uz sa mi to takto vratilo asi 3.krat a zakazdym to po chvili zmizlo a bolo ticho neviete co to moze byt a kde hladat tento problem?
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

nemáš tam len niekde kameň prichytený?
Sebar
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.04.2019 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sebar »

Kde tam myslis presne? Ale zase kedze to hned potom zmizne kamen by vyskocil a pokoj lenze mne sa to opakovalo
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

a nevisí, nevracia ti náhodou brzda, alebo brzdové obloženie je už príliš zodraté?
Sebar
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.04.2019 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sebar »

Dosky aj s kotucme vsetky 4 kolesa menene za nove pred cca 3 4 mesiacmi najazdene na tom cca 10 000 km odvzdusnene+ nova kvapalina
mirootom
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 04.05.2017 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirootom »

No takze kotuce to asi nebudu, no a ten kamen v kosele? Skusal si to cistit? Ramena su ok?
Sebar
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.04.2019 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sebar »

Na prednych ramenach su menene silenty, capy a su v pohode, na riadiacej tyci menene manzety, capy...manzety na poloosi tiez menene uz davnejsie. Zadne ramena su v poriadku. Ale s rucnou brzdou som zatial nic nerobil ani nijam nenastavoval moze byt tam problem?
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Keď to vydáva zvuky zpredu, tak to určite nebude ručná brzda. Keď ti menili kotúče a doštičky, tak určite rozbehali a vyčistili a namazali tie vodiace tyčky a puzdra v strmeňoch, že? Neviem či to má aj Seat, ale na niektorých autách býva taký plech čo chráni kotúče.... ten nemáš náhodou ohnutý, že drie o kotúče?
Sebar
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 29.04.2019 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sebar »

Tak vpredu to som si len ja myslel lebo tak to znie ale.moze to byt aj vzadu, brzdy som si menil sam spolu s kamosom mechanikom vyucenym hej vsetko prebehlo tak ako ma.odmastenie ... Moze to byt aj ten plech to je dobry napad to pozriet dik za radu moze to byt kludne ono len to ma nenapadlo
an-dy88
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 09.06.2017 15:51
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa an-dy88 »

tiež si myslím, že to neuvidíš len tak, daj si to do dielne niekomu kuk a budeš múdrejší
Napísať odpoveď

Návrat na "Seat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní