Rodinne auto do 5000e

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kusiakgsr600
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.05.2019 08:57
Zdieľať na Facebook

Rodinne auto do 5000e

Príspevok od používateľa kusiakgsr600 »

Ahojte. Cakame v poradi uz treti prirastok do rodiny cize ci chcem alebo nie, musim sa s nasim milovanym Golfikom rozlucit. Budem potrebovat auto ktore ma vzadu 3 plnohodnotne sedacky aby sa mi tam vosli 3 autosedacky + aj miesto v kufri pre min 2 kociky. Vela takych aut nie je. Co viem tak len Sharan + koncernovy dvojnici, R Espace, P Partner + dvojnici. Ktore z nich by ste mi odporucili a ake motorizacie? Moj favorit je zatial Espace 2dci alebo este lepsie 2.0T benzin no tych je hrozne malo. Rozpocet dost obmedzeny okolo tych 5000e.
Budem vdacny za kazdu radu.
Dakujem
kusiakgsr600
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.05.2019 08:57
Zdieľať na Facebook

Re

Príspevok od používateľa kusiakgsr600 »

Este by som dodal ze naj by bolo aby mal vzadu 3x isofix a co sa motorizacie tyka, radsej benzin + lpg. Predsa len je s benzinom menej opletaciek a rocne nenajazdim viac ako 15-20tis.km
Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Situácia riešiteľná vcelku hravo.zažili sme ju pri dvoch detoch u syna.Riešil prvých 5 rokov detí Xsarou Picasso 1,8 v benzíne a to obdobie prešiel celkom elegantne bez najmenšieho problému,napriek potrebe sťahovať skoro celý barák presúvaním k obom starým rodičom.Boli deti síce iba dve,ale nevesta zásadne sedávala na strednom sedadle.Espace som osobne prešiel vlastníctvom už prvej a všetkých generácií...varujem pred ním,je to smetie a stále nejaký problém,nechcem to ale pitvať,dobrý bol iba prvý zo všetkých generácií.Všetky sharanoidy sú výborné,ale neviem či existuje nekorodovaný a tiež nepripadá do úvahy v žiadnej benzínovej variante.Radšej starý 66kW rotačkový diesel než akýkolvek benzín.Sú za smiešne peniaze,za 66kW som ťahal autodopravník z autom cez pol sveta,no problém,tu som.Kupovať je nutné s človekom čo to pozná,pretože jazdia aj hotové šerble neviem či nie aj z obsahom.Nutné velmi vyberať. Král výberu je neprestrielne Voyager CRDi 2,5 105 kW samozrejme diesel.Objemné auto v benzíne,dosť rýchle začne to večné tankovanie hnevať,a nič na tom nezmení ani že s ním niet väčšieho problému,pamätám si to z toho Picassa,v kuse čerpačka.Reči o 8 lt radšej prehliadať,hlavne ak do toho zapadá časť jázd BA a pod.
Ak si myslíš že je z benzínom menej opletačiek než z dieslom staršej generácie (a iné ani nepripadá do úvahy) tak si v tom najväčšom omyle života a pokojne kupuj Espace,ale nespomínaj ma v zlom. 2,0Dci je výborný motor,ale v tom Espace ani ako dar od sponzora...2,0T sa volá ..nápad za milion a to doslova
Celkom by som si počkal na konečné vyriešenie,celkom by ma zaujímalo vzhľadom na to že to rieši tisíce ľudí v identickej podobe a tieto otázky sú časté.Ešte raz...syn to riešil preklenovacím obdobím vlastníctva celkom neatraktívneho auta a pri väčších deťoch išiel do nového,na ktoré už aj deti inak "pôsobia" Deti plus väčne kopcom naložené auto ho aj patrične devastuje,za 5-6 rokov sa rodina stabilizuje aj príjmove aj sa ukážu potreby tak ako menia požiadavky.
kusiakgsr600
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.05.2019 08:57
Zdieľať na Facebook

Re

Príspevok od používateľa kusiakgsr600 »

Dakujem za radu. K tomu Espace.. mal si rocnik aj nad 2007? Lebo co som sa rozpraval s kamosom mechanikom, od toho roku zacal Renault viac dbat na kvalitu a spolahlivost. Viem o el.poruchach Renaultov. Stahovanie okien, zamky, karty, podsvietenie no to mali byt priblemy prave do roku 2007 kedy zacala fungovat spolupraca s Nissanom. Na motor 2.0dci som pocul len chvalu tak preco nie aj v Espace? 1.9tdi 66kw zohnat v nevylagrovanom Sharane je utopia no vraj ani 2.0tdi nie je zla volba po uprave olejoveho cerpadla. Voyager ani zadarmo. Picasso moze byt fajn no nie pri 3 malych detoch.. detske sedacky vedla seba nevojdu :(
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mercedes viano, od roku 2004,ale tam treba viac eurogrošov na nákup. Ešte voľba Dacia logan mpv sedem miestna.
straho
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 07.06.2018 11:09
Bydlisko: Nitra
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa straho »

na to co chces mi pride 5000€ dost malo, ale tak take tie vacsie rodinne auta mas alhambru, sharan, galaxy, xara piccasso zozenies do 5000, aj ked ja by som skusil najst mozno radsej nejake volvo tam das vsetko je to hladiska bezpecnosti super :)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ďakujem bohu, že som moje deti odchoval na MHD a Shade 120L.
Z aut by som pozeral Voyager s plynom.
Ale nech spomínam ako chcem , prípadov keď by som mal tri deti v aute naraz bolo tak strašne málo, že by som ich zrátal na prstoch jednej ruky. Možno to je tým, že v dobe keď boli moje deti malé tak mohol MHD cestovať už 6 ročný prcek a nič sa mu nikdy nestalo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kusiakgsr600
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.05.2019 08:57
Zdieľať na Facebook

Re

Príspevok od používateľa kusiakgsr600 »

Ja viem ze do 5tis toho vela na vyber nemam ale tak snazime sa prikrivat takou dekou na aku mame. Nebol by problem zobrat na leasing 20-tisicoveho multivana no treba platit aj uroky navyse teda aspon podla mna je auto najhorsia investicia.
Co sa bezpecnosti tyka tak aj auta okolo 5tis su bezpecne a aj tak zaklad bezpecnosti tvori sofer. Ja s praxou cez 1mil km som aj v 12r golfe urcite mensia hrozba ako sviatkovy sofer v novom Volve.
Ale spat k teme.. ako som pisal zaklad je mat vzadu 3 plnohodnotne sedadla a spolahlivost.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Chevrolet ORLANDO
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Re

Príspevok od používateľa mhlavaty »

kusiakgsr600 napísal:Dakujem za radu. K tomu Espace.. mal si rocnik aj nad 2007? Lebo co som sa rozpraval s kamosom mechanikom, od toho roku zacal Renault viac dbat na kvalitu a spolahlivost. Viem o el.poruchach Renaultov. Stahovanie okien, zamky, karty, podsvietenie no to mali byt priblemy prave do roku 2007 kedy zacala fungovat spolupraca s Nissanom. Na motor 2.0dci som pocul len chvalu tak preco nie aj v Espace? 1.9tdi 66kw zohnat v nevylagrovanom Sharane je utopia no vraj ani 2.0tdi nie je zla volba po uprave olejoveho cerpadla. Voyager ani zadarmo. Picasso moze byt fajn no nie pri 3 malych detoch.. detske sedacky vedla seba nevojdu :(

Je to vec názoru a poznania.Voyager je prvý,ten vlastne konkurenciu kde sa zohladní všetko od servisu po cenu a užitné vlastnosti.Proste nemá.
2,0Dci v Espace nie,pretože motor nie je problém,ale zbytok tej haraburdy čo ju takmer žiadna dielňa ani do práce neprijme.
Aj tie veci treba brať do úvahy,mať deti v aute,a mať "príhodu" po ceste je niečo čo sa uutu nikdy neodpustí.Ja sa preto zbavujem autu ktoré ma v takej chvíly zradilo,a odpustiť to proste neviem,ide preč či sa predá alebo na smetisko je jedno,ale preč.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V golfe je tuším predný airbag možno dať do polohy off, na prednú sedačku vajíčko, dve deťúrence do autosedaciek vzadu mamina uprostred a päť tisíc vo vrecku. O dva tri roky pozrieš novšie, trochu drahšie. Toť môj sprostý názor. :4012:
kusiakgsr600
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.05.2019 08:57
Zdieľať na Facebook

Re

Príspevok od používateľa kusiakgsr600 »

Dakujem za rady no Orlando ani Voyager nesplnuju moju zakladnu poziadavku mat 3 plnohodnotne miesta na sedenie v 2.rade. Ano su az 7.miestne a 3.rad vyzera pohodlne no tym padom maju minimum miesta v kufri kde by mi tazko vosiel este kocik a uz vobec nie 2 + nejaka batozina. + prave s Voyagerom ma kamarat asi taku skusenost, ze ho potesil 2x. Ked ho kupil a ked predal. Mal ho asi tak pol roka v servise pretoze mu nevedeli zohnat nejaky ND. Celkovo auta z US urcite nie
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Voyager - americká verzia má 2+2+3 a europska 2+3+2 - miesta na sedačkách. Ak kúpiš europsku verziu tak dozadu dáš 3 sedačky a za ne dva hlboké kočíky. Ale presviedčať ťa nebudem. Diely na akékolvek auto sú na Alegro.pl do 10 dní doma. Že servis naťahuje čas aby potom mohol zavaliť cenu dielu do nebeských výšin je na svk bežné.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak niekto nadobudne nejakú potvoru,málokedy to dobre dopadne,proti tomu je jediná obrana dobrý kamoš čo sa vyzná,inak je riziko snáď úplne všetko.Rozdiel v potvorách je,z akými nákladmi sa to dá do poriadku ak už ten problém vznikol.A tam už sú to priepastné rozdiely.Moja skúsenosť životom sto krát overená,je...dosial sa vyberá a to nie preto,a tamto zase pre tamto,toto sa žene nepáči a pod. argumenty...že sa nakoniec kúpy tá úplne najhoršia verzia.Je samozrejmosťou že ľudia sa snažia o nemožné...nové auto a zadarmo..najlepšie.Ale ak je požiadavka o tom že deti,fúra batožiny,hneď za tým spoľahlivosť a náklady....rapídne sa ponuka zriedi a je vymalované.A je v čudu sen o km a rokoch,...treba skúšať,neviem či už niekto našiel kameň mudrcov,alebo sa stále hladá.
Synátor to poriešil ozaj báječne z polovice toho badgetu,vlastne menej ak odrátam predaj na konci.V pohode,vychechtaný,bez zlých chvíľ...to volám úspešná misia ktorá splní ciel.Treba sa povzniesť nad úšklebky a poznámky typu...nik nevie či prichádza alebo odchádza (picasso) ale ..hlupákov u zadku a je vybavené.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan , skromnému človeku stačí len otvoriť bazoš a doslova za 5sekund mám hneď dvoch kandidátov.
https://auto.bazos.sk/inzerat/98452545/ ... iestne.php
https://auto.bazos.sk/inzerat/98425396/ ... ZINLPG.php
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných