Verso vs Octavia TDI vs Astra CDTI v 307HDI vs Mazda3 1.6

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
530xd
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 30.07.2010 10:43
Zdieľať na Facebook

Verso vs Octavia TDI vs Astra CDTI v 307HDI vs Mazda3 1.6

Príspevok od používateľa 530xd »

Ahojte všetci ktorí si budete čítať tento príspevok, prišiel som si sem po radu.

Ak sem táto tema nepatrí, prosím admina o preradenie témy, hľadal som dlhšie ale nič podobné som tu nevidel.

Chcem si kúpiť auto, a neviem si rady. Vyberám si z palety dizlových áut ale veľmi ma zaujíma aj benzinová mazda.

Rozpíšem o aké autá konkretnejšie ide.
Toyota Corolla Verso 2.2d4d
Octavia 1.9 TDI 74kw PD
Astra 1.7 CDTi 81kw
307 1.6 HDi 66kw
Mazda 3 1.6i 16v 77kw

Dizláky nabehané všetky plus mínus 300 tisíc, benzinové mazdy v tejto motorizácii sa pohybujú od 150-170 tisíc km.

Poraďte, čo by bolo najlepšie.
Hľadám auto ktoré bude slúžiť, s ktorým nebude treba chodiť často do servisu, samozrejme je mi jasné že zaleží aj od konkretného kusu. Ale zaujíma ma, ktoré auto ma najväčšiu pravdepodobnosť vydržať.

Jazdím zhruba 20-25 tisíc ročne, mimo mesto 70% a mesto 30%.
Som kľudný šofér.

Založil som tému preto, lebo bol som pozrieť už pár octavii, všetko vydojené, jednu som bol pozerať 2008 tour a už mala koróziu.
A krivé prahy u octavie bežná vec tak isto a je jedno aká je stará.

Poraďte, ktoré z tých je dobré auto na údržbu a niečo vie vydržať, ďakujem.

Mal som doteraz Passat B4 TDi, bolo to skvelé auto ale chcem už niečo novšie.

Edit: čo sa týka mazdy, je v najslabších vybavách oproti spominaným autám a je kusok drahšia ako spominané autá, cca 500-700eur.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ktovie prečo... :41c2:

2,2 D-4D by som vyradil z výberu, dôvodov je na webe dosť.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tato konkretna mazda je potencialne motoricky bezproblemova na rozdiel od tych ehm dechtov, tak asi preto ta cena lol , korozivne a hrubkou plechu to bude naopak najhorsia moznost, ovsem na tie dizle potrebujes odbornika vypoctove centrum aby si nenaletel, na ten benzin vystacis pouzit oci a usi :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Spamista, alebo si znovu uťahuješ z diskutujúcich.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Veď Mazdu si už mal tam si riešil stav paliva a na Octavii 1,6TDI sa ti zase rosilo pravé svetlo. Tak nejaké skúsenosti už máš. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Z hladiska priestoru a spolahlivosti a nakladov na prevodzku jednoznacne benzinove verso s motorom 1.8. Vyborne auto. Ak je v rodine dieta alebo je v plane, tak do tohto auta sa dieta do sedacky dava najpohodlnejsie. Chrbat sa podakuje.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

si to ponal rozsiahlo... opel nikdy, ked si nechces zarobit na pruser - vies ako vravia nemci oplu, a ani v benzine....toyota verso v tej benzin 1,8 je bezudrzbovy motor, ten dizel bude zniceny....Octavia - dobry voz, prahy nepozeraj, lahko sa navaria nove, bacha na motor - mhlavaty tu 100x deklaroval, ako prvi dvaja majitelia nic neinvestuju do tohto motora, lebo vydrzi vecnost a ked si ho kupis uz ty, tak je uplne vydojeny...mazda-spolahliva + pozor hrdza... 307-micka - vynikajuci motor 1,6 hdi 66kW / sam poskulujem po niektorom type z PSA s tymto motorom/...
berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berzerkertt »

1.6 hdi nebol nikdy vynikajuci :-\
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Stačí že je dobrý,z CR technikou tie vynikajúce stoja dnes pod tisícku a predávajú sa pol roka.Ludí skôr nezaujímajú,kúpou takého akoby deklarovali svoje zlé sociálne postavenie.Je to skôr v hlavách ľudí,akonáhle si niečo zaškatulkujú tak končí rozumná debata.Z moderných CR motorov s DPF patrí k výborným a tiež k najmenej zákerným.To že Peugeot mal aj lepší (2,0 Hdi) je nostalgia a za dobré meno vďačí aj nástupu na scénu v čase pred DPF a v čase pred obludnou elektronizáciou menežmentu motora,porovnávalo by sa neporovnateľné.
Ani jediný z vymenovaných motorov nie je záruka bezstarostného vlastníctva z jednoduchého dôvodu,kupuje sa po x majiteľoch a x rokoch po x príhodách o ktoré sa žiaden predávajúci nepodelí.A teda vždy mačka vo vreci a šteniatko vo vreci z toho vie urobiť jedine nekompromisná prehliadka až do povolenej hĺbky,čo je skôr otázna vec.Len raz som zažil ako "poradca" pri kúpe že majiteľ z úsmevom súhlasil z logovaním v záťaži.Auto sa aj kúpilo,bolo v mimoriadnom stave.Nula % aut sa kupuje takto.Paradoxne ponuku skúmať čokoľvek a akokoľvek som predtým zažil iba v AAA v Prahe.K dispozícii dielňa kanál jazda,vo všetkom ústretovosť,dokonca možnosť telefonu z pôvodným majiteľom k našim otázkam.Kupovať dnes auto a nič o ňom nevedieť o jeho typických slabinách,o stavoch v porovnateľných km,o nákladoch na obnovu alebo o tom kde sa vôbec pôjde v prípade problému je úplne bežné,a atk nečudo že už v prvých dňoch problémy šikovne zakamuflované alebo iba prehliadnuté sú úplne samozrejmé skoro ako keby to tak bolo v poriadku.Za súčasného stavu vymožitelnosti práva sa nedá čudovať že oklamaný sa skôr dočká iba takej rady,že s tým mal počítať v "rozpočte" a kupovať auto z rezervou peňazí.Sto krát sa tu rieši auto na cestu do práce,spolahlivé atd za málo peňazí,ale takých aut sú kvantá,len nikto o ne nezavadí napriek tomu že spĺňajú tie "deklarované" požiadavky z velkou rezervou.Ale nespĺňajú jednu,ktorá tu a nikde a nikdy neodzneje,aby to vyzeralo a aspoň trocha sa podobalo na "dnešný" trend
Zbytočne je možné kúpiť za haliere Thaliu ktorá nemá ani 80 tis km alebo krpatého japonca zo 120 tis km alebo Daciu,kopec modelov od Nissana,od Toyoty či Daawoo Elantru či podobné čo ani pri blbom gazdovi nejklakne pod 400 tis km. Zbytočné témy,zbytočné písanie aj radenie keď chceme byť tým,čo nikdy byť nemôžeme,a keď už to nejde,nech to tak aspoň vyzerá
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: marekvt a 54 neregistrovaných